Jump to content

Forbidden


AGGRESSOR55

Recommended Posts

Bolji je od testament-a novog sigurno. Bolji je od Heathen-a, koji je super na prvo slusanje meni bio ali retko zelim da ga pustim ponovo.

Od tih reunion albuma, mozda je samo Artillery bolji.

 

Ni jednom od navedenih nije ni do kolena,pogotovo ne Testamentovom remek delu.Ja imam osecaj da je tebi sto udaljenije od tog nekog izvornog zvuka i sto modernizovanije,to bolje.Bez obzira na muzicki kvalitet.A to nije realno.Meni je recimo nezamislivo da neko smatra "The Formation Of Damnation" slabim albumom.Time dolazimo do zakljucka da su ove price besmislene,posto ti mozes napisati 3 puta duze postove,nema teoretske sanse da ces dokazati to.

Nikakve potrebe za "danasnjom perspektivom" nema dokle god je muzika kvalitetna.A to bendovi kao sto su recimo Pitiful Reign,Evile,Enforcer (nebitno sto ne sviraju thrash,govorim o metalu generalno)...potvrdjuju svojim izdanjima.Kvalitet muzike je ispred svega,dokle god je pesma dobra potrebe za originalnoscu nema.Mozes ti uzeti gajde i ubaciti u thrash,napraviti potpuno drugaciji pristup muzici,ako je to sranje bice sranje.Dzaba ti originalnost,kada ti je muzika govno.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recenziju sam ja pisao i stojim iza nje. Album razbija.

 

 

 

Nisam slušao sve bendove ali navedeni koje sam čuo su kopija starih imena. Po tebi je budućnost da se pravac vrti u krug večno?

 

I što reče azal, koji crni metalcore vi čujete, gde je da ga i ja poslušam?

 

Sine obriši sline,obraćaš se čoveku koji je doneo Forbidden u grad,odmah nakon što ga je Jadranka Janković prvi put pustila u radio emisiji Metalomanija!Nema ovde nikakvog metalcore,ja to nisam ni rekao niti sam u njihovoj muzici video nešto takvo,ali prosto album samo u nekim tragovima podseća na Twisted into form.Ne treba da se sve vrti u krug ali zašto neki bend ne napravi album kao prvi Haunted,koji je pokrenuo čitav thrash,stvari su sve bile brze i melodične a opet su progurali svoj stil i time nametnuli stil kojim je krenula čitava garnitura bendova,da ne nabrajam koji su to bendovi!Ja prosto ne volim sporu muziku i gušenje,što bi Henk iz Kangaroo records rekao,ma album je sranje ima dve spore stvari!Mala šala,ali nisam daleko od ovog mišljenja!U stvari sve se svodi na kraju,o ukusima se ne vredi raspravljati!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

album nije ni do kolena Twisted Into Formu, to je cinjenica. Ali to nije zato sto zvuci moderno i sto Russ ne peva visoko sve vreme, to je zato sto pesme nisu istog kvaliteta. To je jedini kriterijum. Ali opet, ima sjajnih pesama, i bolji mi je od skoro svih "reunion" albuma. Bolji je od testament-a novog sigurno. Bolji je od Heathen-a, koji je super na prvo slusanje meni bio ali retko zelim da ga pustim ponovo.

 

Od tih reunion albuma, mozda je samo Artillery bolji.

 

I ja isto ne razumem kako mogu bendovi sto kopiraju stare bendove da budu "nove nade"

 

po meni su bendovi kao Revocation bendovi koji bi trebali da se prate, jer rade nesto novo u tom domenu, ali su opet istinski thrash/death, nikakav core, dza bu, on zvuce kao bend koji je slusao sve od razor-a do atheist-a i snimio sad album koji zvuci kao njihov trip te muzike iz danasnje perspektive. to treba ceniti najvise, ne neki rehash matorih bendova.

potpisujem.

 

revocation najsveziji aktuelni metal po mom misljenju, oni su najbolji medju retkim bendovima koji se trude da prosire scope death metal zvuka istrazujuci tradicionalna sredstva, a ne iduci u tech drkanje i core vode. kad uzmem da poredim revocation i bendove od kojih oni crpe inspiraciju i 99,85% aktuelnih metal bendova skontam koliko je metal prso.

 

tu ne racunam razne dobre i originalne bendove koju su u jednu ruku metal, a opet u drugu ne moraju da budu, tipa mastodon..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sine obriši sline,obraćaš se čoveku koji je doneo Forbidden u grad,odmah nakon što ga je Jadranka Janković prvi put pustila u radio emisiji Metalomanija!

 

Dobro sam dočekao da me tako neko oslovljava u 28 godina :lol: u moj grad ga nisi doneo, tako me to tvoje dostignuće ne dotiče preterano. ;)

 

Nema ovde nikakvog metalcore,ja to nisam ni rekao niti sam u njihovoj muzici video nešto takvo,

 

Nisam na tebe ni mislio, ali eto nisam precizirao.

 

ali prosto album samo u nekim tragovima podseća na Twisted into form.

 

Ne vidim da je to neki veliki problem, ako je dobar album a jeste.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro sam dočekao da me tako neko oslovljava u 28 godina :lol: u moj grad ga nisi doneo, tako me to tvoje dostignuće ne dotiče preterano. ;)

 

 

 

Nisam na tebe ni mislio, ali eto nisam precizirao.

 

 

 

Ne vidim da je to neki veliki problem, ako je dobar album a jeste.

 

Za mene si i dalje zelen!

  • Upvote 2
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda dzet ima nesto da kaze na tu temu. ne verujem da je excel fan i boogie woogie doneo u svoj grad.

 

Džet je za emisiju vaš magnetofon prvi pustio Vio-lence-Eternal Nightmare,eto to je bio njegov jedini doprinos thrashu kao muzičkom pokretu u ovoj zemlji!Nagradno pitanje za sve poštovaoce i poznavaoce Forbiddena,koji je njihov najskuplji cd a ujedno i jedan od najskupljih thrash metal cd-ova,koji ja na svu sreću imam u svojoj kolekciji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa, dobro decice... Ako cemo po godinama, kad ga je Jadranka pustala tada se uveliko vrteo na mom gramofonu. :)

Uglavnom, novi Forbidden je nakon desetak dana svakodnevnog slusanja legao na svoje mesto i ovo je definitivno najbolji thrash album ove godine. Ceka se vinil, pa da se odslusa ljudski...:)

Edited by butchersound
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa zadnja dva komentara. Novi album mi je nakon par slusanja prilicno legao. Ne bi isao toliko daleko i proglasavao ga albumom godine ili ga poredio sa prva dva, ali ovo definitivno ima ono nesto sto mi se svidja. Za razliku od neuspesnih povrataka (po meni) Flotsama i Exodusa, Omega Wave slobodno mogu svrstati negde izmedju vrlo interesantnog Heathena i odlicnog Overkilla (od povratnickih izdanja u zadnjih godinu).

Daleko od toga da sam razocaran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim na to da su imali duze izdavacke pauze (3 godine ako ne gresim)...Flotsam i duze, a i ono sto su pre toga izdali je bilo prilicno "mlako". Ja sam licno dosta dugo cekao na Overkill i na album kao Ironbound. Od Exodusa jos uvek cekam.

Izvinjavam se forumskoj miliciji ako sam ih povredio mojim stavom. :red:

Edited by hate squad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...