Jump to content

Manticora


Recommended Posts

Sinoc skinuh chitavu Diskografiju ovog benda...ali Eto stigao sam samo na brzinu da preslusham zadnji "The Black Cicus 2"....i ako nisam ljubitelj ovakvog zvuka ovaj album me prijatno iznenadio B) .Mnogo dobre svirke i energije :rockdevil: ...Muzilka je dosta tvrda ali opet ima svojih momenata,glas je u potpunosti Ok-ej utapa se sa muzikom dosta dobro,svidja mi se sto album ima koncept prichu koja se osjecaha,mada tekstove josh nisam u potpumosti provalio.....Atmosfera na albumu je fenomenalana,instrumental stvari kao sto su Haita di lupi koja pocinje sa nekim folk/ethno zvukom je vise nego privlachna,mada i ostale instrumental pauze kao sto su Intuneric VI/V su opet sjajno uklopljene sa konceptom albuma,jedva chekam da preslusaham njihove prethodne stvari :opusteno:

 

The Black Circus 2 ---- This album rocks!!!!!!!!!!! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je bre ovo, samo ja slusham album? : )

 

Slushah ih naporedo..i zakljuchak je da mi je prvi ipak bolji..al nijanse...inache kul je sto je outro prvog isti kao intro prvog, znachi onaj "circus sound", tako da se sve lepo uklapa. "Beauty Will Fade" glavni riff se pojavljuje i u "Black Circus" pesmi...ostalih slichnih riffova nisam neshto uochio. Zvuk se lechka razlikuje, sto je malko glupo, i cenim da bi bilo bolje da oba zvuche kao dvojka, jer je mrachnije i nekak heavier sto bi rekli...a mislim da je meni presudila "Disciples Of The Entities", najbolja pesma na oba diska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se za uvek ucini u par prvih minuta da ce biti super muzika, a onda shvatim da taj super deo nece nikad doci, SVE melodije su na isti fazon, nedostaje im nesto da bi bile lepe, aranzmani su takodje kao i kod milijardu drugih bendova (nema veze i ako nekih 15% od ukupnog broja kopiraju njih). Manticora iako muzicki korektan bend ipak ima problem "tezgarosa na rivijeri": u svakom kaficu ima zivi bend i to vise nije nikakva reklama, svi imaju manje vise slican nivo, manje vise slican repertoar i muzika ti vise nije kriterijum po kome biras kafic u koji ces izaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
najboljem danskom i jednom od najboljih skandinavskih bendova

Uh, ni blizu!

 

Ako cemo o Danskoj, Mercenary je 1000 puta bolji bend. Ako cemo o Skandinaviji, nabrojao bih milion boljih.

 

Manticora je meni licno predosadna, ali boze moj, ukusi se razlikuju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

bas sad dovrsavam poslednji deo serijala o hiperionu i sinoc sam nesto shvrljao po vikipediji i skontam bend koji je napravio konceptualni album zasnovan na prvoj knjizi.

skidanje krenulo istog trenutka.

 

i dalje sam pod utiskom...

 

SNAGA MOC ENERGIJA!!!

 

album mi se svideo za sve pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...