Jump to content

Pain Of Salvation


Recommended Posts

Zbog svega... :D Licno cu gledati da nekako odem na oba, mada me zasad na Castle-u zanimaju (u smislu da bih se zbog njih vukao do Smedereva) samo Evergrey, At The Gates i BRT/CF, mnogo mi se vise svidja Legacy line-up...

 

A Judas, Helloween, At The Gates, Sodom, Dismember, Expedition Delta... ? :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva cekam da vidim PoS uzivo, hehehe... Mozda ce mi biti malo zbrka u glavi kada ih vidim istog dana kad i Dark Funeral i kompaniju, ali whatever... Ne bese li nesto da se i Rage pomera na prvi dan?

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da neće preostati karata za pojedinačne dane.

 

Od Pain of Salvation sam čuo jedino Scarsick i uopšte mi se nije dopao. Ima tu svega: hip-hopa, disco/dance muzike, nu metala, alternativnog prog zvuka ala Tool... jedino pravog metala nema mnogo. Ako to zaslužuje da se nazove progressive, jebeš takvu progresiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Pain of Salvation sam čuo jedino Scarsick i uopšte mi se nije dopao. Ima tu svega: hip-hopa, disco/dance muzike, nu metala, alternativnog prog zvuka ala Tool... jedino pravog metala nema mnogo. Ako to zaslužuje da se nazove progressive, jebeš takvu progresiju.

mislim da treba da preslusas Remedy Lane :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Pain of Salvation sam čuo jedino Scarsick i uopšte mi se nije dopao. Ima tu svega: hip-hopa, disco/dance muzike, nu metala, alternativnog prog zvuka ala Tool... jedino pravog metala nema mnogo. Ako to zaslužuje da se nazove progressive, jebeš takvu progresiju.

 

Nisam ovo očekivao od tebe. :confused:

 

Upravo je Scarsick ono što liči jednom prog bendu. Namerno nisam rekao metal/rock, pošto je PoS prerastao bilo kakvo etiketiranje od strane ljubitelja njihove muzike, u čije se redove nesumnjivo ubrajam. Moje je mišljenje da je Scarsick pokazao svu zrelost ovog benda, možda samo iz tog razloga što su imali smelosti da se odluče na jedan takav korak koji si ti na tebi znan način opisao. Pain of Salvation ne može da se čuje, on se sluša.

 

Kenjanje za razumevanje. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno sto sve mora da bude metal?! Recimo Porcupine Tree nije metal (naravno ima metal elemenata, najvise na zadnja dva albuma) ali zato je savrsen bend, prave jedinstvenu i odlicnu muziku.

Sta fali prog rocku, ne mora da bude prog-metal...

Meni su 2 najbolja PoS albuma Remedy Lane i Scarsick, mada volim skoro celu diskografiju...

Ali dobro, postujem svacije ukuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siguran sam da su stariji albumi bolji, probaću da nabavim neki od njih. Fora je u tome što je moja definicija progessive metala

heavy/power/thrash (eventualno death), samo mnogo kompleksnije. Kao što reče Astrallis, Scarsick jeste PROG, ali nije ni PROG METAL, ni PROG ROCK, tako da mi to najviše smeta kod tog albuma. Mada, ima na njemu jedna fenomenalna pesma - Cribcaged, koja bi bila savršena da je ne banalizuje često pominjanje reči fuck u tekstu. Inače, da ne znam da su Pain of Salvation Šveđani, ne bih nikad pogodio, već bih mislio da su Amerikanci, pošto sve na ovom albumu zvuči američki, čak ima i pesma America. Recimo, Evergrey je sasvim druga priča, kad ih slušam, provaljujem da pripadaju evropskoj školi metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evergrey jeste određen, da ne kažem ograničen, pojmom metal, ima te dark uplive... Generalno njihova muzika se zasniva na metal zvuku, dok kod PoS-a, ne postoje granice... Sviđa mi se to što na Scarsicku, svaka pesma se svodi na neki drugi žanr, a zajedno su odlično upakovane. Ukoliko govorimo o "amerikanizaciji" ovog albuma, ok, možda je prisutna, ali to ne remeti celokupno mišljenje o ovom albumu. PoS je tokom godina i izdavanja albuma sazreo u jedan ozbiljan bend, muzički dosta uznapredovao, i nadasve, ponavljam, pokazao smelost da sme da uradi nešto što bi možda donelo nesuglasice kod fanova. Međutim, to se nije dogodilo. Barem ne u tolikoj meri.

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...