Jump to content

Pain Of Salvation


Recommended Posts

Volim PoS,ali ne mogu sebe nazvati fanom,jer poznajem ljude koji su fanatici za ovim bendom.Poslije onog njihovog nastupa u petak,mogu reci da je taj fanatizam potpuno opravdan...mislim,objektivno medju 3 najbolja koncerta u Srbiji ikad.

Gledao sam prosle godine Dream Theater,koji su tate progressive metala,ali PoS ih dere samo tako,sigurno 3x bolji koncert.

Edited by Defunctus
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O cemu prica on? :rolleyes:

 

mozda mu se sinkope ne svidjaju,otkud znam...neparni ritmovi,disharmonije.....

ja vec 15 god to slusam,pa mi je normalno da svako ima svoju zasebnu liniju.....kad cujem da bas drma jedan ton hocu da umrem jbg.

Sta bi tek covek rekao za Blotted Science,Spastic Ink,Spiral Architect,Aghoru....POS je jos i ok po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pricam o bendu kome je posvecena ova tema... pritom sam igrom sluchaja dosao u posed nekih originala ovog benda, koje sam na svoju veliku zalost vise puta preslusao u nadi da cu pronaci neki skriveni kvalitet... hvala bogu pa sam ih se sto pre ratosiljao

 

jedini album koji mozda moze da se kaze da iole vredi je the perfect element... ako se covek uzdrzi od citanja tekstova

 

ali ipak bubnjar je dobar tehnicar, i pevac bi mogao da mnogo bolje iskoristi svoj glas, mislim potencijal je tu

 

inache jedina pesma koja ima iole text koji je kostao malo intelektualne snage je "America" iako je spakovano u smesnu muziku, ipak ima misao

 

takodje sam posle toga saznao da je tip izgubio dete, da mu nije lako i da mu je je bio potreban neki nacin sublimacije, to je jasno i naravno da je

 

ali ipak da to pusti u javnost i da od toga pravi marketinski potez i izbaci album u to ima... to je po meni bedno

 

ne mogu i ne zelim nikome da kazem da je PoS los band, jer je to stvar ukusa, i ne vrejdam nikoga, nego a priori govorim sebi u odbranu, ali ipak ovo je tema gde svako moze da iznese svoj stav o qualitetu pomenutog benda i svoj stav o njihovoj muzici

 

pritom hocu da kazem moguce je sad reci "PoS je samo abstraktan i previse progresivan i zato ga The Trooper kao glupi roker ne moze shvatiti", ali to jednostavno ne pije vodu

 

procitao sam i ja dva ti slova u zivotu... stvari koje na prvi pogled zvuchi vrlo nisko, a u sustini ima mnogo veliko znacenje

takodje sam citao i slusao stvari koje su mnogo haoticnije od PoS i koje na prvo citanje daju utisak zestokog bulaznjenja , ali ipak imaju vrlo ostrouman facit

 

tako da to u startu nije argument

 

@Baal:

sto se tice eddija, probaj malo da se zapitate sta on znachi,

naravno, on BIVA koriscen u komercijalne svrhe i to bez daljnjeg, ali to ipak fiktivna licnost

 

a sto se tice potpisa... kakve to veze ima sa temom?

mislim potpis niti vredja metaliku, niti je politicki nekorektan, a nadasve nije netacan

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu i ne zelim nikome da kazem da je PoS los band

 

Khm:

 

 

ja ne znam kako vama ljudima moze da se svidja band gde otprilike svako svira za sebe

 

Ovo je nametanje mišljenja, tipa "Kako vama može nešto da se sviđa što se meni ne sviđa?".

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Kako vama može nešto da se sviđa što se meni ne sviđa?"

to je vadjenje iz kontexta, i citanje necega sto nije napisano...

koliko znam NISAM rekao ono sto sam gore citirao

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne znam kako vama ljudima moze da se svidja band gde otprilike svako svira za sebe

 

pogotovu one paljevine sa omotima, fetusima i ostalim sranjima...

 

 

ne mogu i ne zelim nikome da kazem da je PoS los band, jer je to stvar ukusa, i ne vrejdam nikoga, nego a priori govorim sebi u odbranu, ali ipak ovo je tema gde svako moze da iznese svoj stav o qualitetu pomenutog benda i svoj stav o njihovoj muzici

 

Slično, ali opet nije jasno šta u stvari želiš da kažeš.

 

procitao sam i ja dva ti slova u zivotu... stvari koje na prvi pogled zvuchi vrlo nisko, a u sustini ima mnogo veliko znacenje

takodje sam citao i slusao stvari koje su mnogo haoticnije od PoS i koje na prvo citanje daju utisak zestokog bulaznjenja , ali ipak imaju vrlo ostrouman facit

 

I onda kažeš kako ne znaš kako ljudi mogu da slušaju nešto kao što je PoS... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Trooper:

Ako sam ista naucio na ovom forumu,to je da ovakve rasprave ne vode nikuda.Tebi ce i dalje biti nejasno kako mi mozemo da slusamo PoS,nama ce i dalje biti tuzno kako neki ljudi imaju takvo misljenje jer smo mahom ovdje svi nimalo manji njihovi fanovi,nego sto si ti Iron Maidena(pretpostavljam).

Ali jednu stvar bi mozda trebao da znas,a to je da smo upravo odgledali uzivo NAŠ bend,da smo pod utiscima,puni emocija i da ,ako bi nekad i bili raspolozeni da ovakve komentare "iskuliramo",onda to sigurno nije ovaj trenutak.

Stavi se u nasu situaciju,zamisli da si pod utiscima koncerta SVOJEG benda i da dodjem ja i pocnem da ih nipodastavam ili ,u najmanju ruku,dajem negativne komentare.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@davidian: ok u pravu si

nisam ja ovde da bih provocirao, nego da bih rekao svoje misljanje o bendu, porazgovarao sa ljudima, cuo njihovo misljenje, jer mi je PoS ipak privukao paznju, iako u negativnom svetlu

 

nisam ni znao da su svirali

 

to sto ja pricam o tome koliko mi se oni ne svidjaju i zasto sam dosao do toga to nije razlog da se mi mrzimo

 

vi volite, ja ne nalazim nista sto bih voleo u tom bendu, nema svadje

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je kao kada neko napise

1+1=2

ili napise

ln(e) + sin²(x) + cos²(x) = sum(0,inf) (0,5^n)...

 

Onda bi neko trebalo da napiše:

 

(rock)16=progressive, gde je rock=IM, a progressive=PoS.

 

edit: I to da se uzme kao aksiom.

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda bi neko trebalo da napiše:

 

(rock)16=progressive, gde je rock=IM, a progressive=PoS.

 

edit: I to da se uzme kao aksiom.

e nemoj sad da brkaz pojmove progressive ima svoj koren u power/heavy metalu, aaa ova dvojca stavise imaju koren u roku...

 

tako da je pravilnije reci

sqrt(heavy)=progressive

 

:D

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko bi ovo prikazali kao funkciju u Dekartovom koordinatnom sistemu, uvideo bi da eksponencijalne funkcije za IM i PoS, teže nuli, teže beskonačnosti, respektivno. U nekim slučajevima za IM bih mogao da kažem da je (ko)sinusoidnog karaktera, jer su frekfentni, ponavljaju se i simetrični su u odnosu na koordinatni početak (y-osu). O prelomnim tačkama, nekom drugom prilikom. ;)

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

e nemoj sad da brkaz pojmove progressive ima svoj koren u power/heavy metalu, aaa ova dvojca stavise imaju koren u roku...

 

tako da je pravilnije reci

sqrt(heavy)=progressive

 

:D

 

Jao ! ! !

 

kako moze neko ovo da napise !

 

Progressive ima svoj koren pre svega u progresivnom rocku `70 ih..i to verovao ili ne od albuma The Beatles-Sgt.Pepper Lonely Hearts bend iz 1967....tek onda Floydi,Yes-ovci,King Crimson..Rush(kraljevi),Focus(koji su tek ovo likovi)

Progressivni metal je pre svega veza svega nabrojanog sa tada popularnim NWOBHM koji je 80-ih bio takoreci mainstreem.

To ti je rana faza Fates Warninga,Queensryche-a pa i pocetaka DT-a...Sve sto se kasnije desavalo u progu(bio on vise rock,ili metal) iscezavao je taj NWOBHM momenat.TAko da je POS ako krenemo od Entropije bend koji toga skoro da i nema...Zato je i Prog !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ја не верујем шта читам!! :):):):):):)

еј, лик...ти Трупер!

бежи одавде... ај...

зашто си уопште и започињао расправу?? хахахахаа!! :):):):)

не дирај ми ПОС да ти не разбијем њушку!

и ко је та будала која је теби дала оригинале, јаоо, маајко моја!!??

што мени нико није дао!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...