Jump to content

Pain Of Salvation


Recommended Posts

Zanimljivo poredjenje. Ne znam kako je dosao do njega,ali dobro. :D

 

edit: do poređenja,da ne bude zabune. 

 

edit 2: Što serem,imam album,ali sam morao da maknem tagove,jer sam obecao liku da necu da ga šerujem. Na albumu ima svega sem metala. Od kantrija,preko folka a la Spiritual Front,malo Enter Rain sa Scarsick-a tripova do nekog space - prog rock-a 70ih. 

 

Standardna poliritmija,sinkope i ostale zajebancije na par pjesama,ali definitivno jos jedan potpuno drukciji album od svih ostalih. Nema giganata tipa TPE ili People Passing By..najbliza tome bi bila (opet) zadnja Innocence,mada favorit mi je za sad Where It Hurts.  

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da razjasnimo jednu stvar: ja ni u kom slucaju ne kazem da PoS lose izvode ovu psychodelic rock varijantu - naprotiv, rade to vrlo dobro, ali se meni nikako ne svidja kako to njima pristaje. Tako su mi i ovde zasad najbolje legle pesme u kojima toga ima manje - "Sisters" kao najbolja na albumu i "Sleeping Under The Stars" koja me je podsetila na Dirty Granny Tales. :haha: Ostatak mi je onako - meh, nista revolucionarno ali ipak ima onog PoS smeka. Uvek su se menjali pa je i ovo jos jedna faza - da je ovaj album izdat ranije a "Be' danas mozda bismo kukali zbog toga. :haha: Ali jbg, moj utisak - znalacki odradjeno ali se meni ne svidja kako im stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, boli me uvo za objektivno mišljenje u ovom slučaju, sviđa mi se album takav kakav jeste, ta psihodeličnost o kojoj Talvi priča je po meni pun pogodak. Isti slučaj je bio i sa Scarsick album kad je izašao, i sa BE, tako da ovo nije ništa novo... Govorim o reakcijama ljudi. Nikome nije potreban još jedan Remedy Lane ili Perfect Element.

 

edit: Sve me ovo podseća na ono kad se pojavio Porcupine-ov Incident.

Edited by AstralliS
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boli te uvo za objektivno mišljenje, a kažeš da je album "suhi kvalitet"? Ne budi kontradiktoran. BE je isto pretenciozno govno, Scarsick je bio ok album, ovaj mi je u rangu sa BE.

 

I za tvoj edit, ja i dalje stojim iza mišljenja za Porcupineov Incident, samo što je poređenje neumesno jer PT nisu pretenciozni šabani koji su umislili da rade nešto novo kao što je slučaj sa PoS.

 

EDIT: Problem kod tebe Astrallise je što si ti odlučio da je album suvi kvalitet još pre nego što si ga preslušao.

Edited by trenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažem da je "suhi kvalitet" i to kažem subjektivno, ne krijem to. Ovde sam da iznosim svoje mišljenje o albumu, a to je da mi se ovaj album sviđa, kao što mi se sviđa BE ili Incident, od samog početka. Svidelo mi se i ono što su uradili na Linoleum EP-u, tako da je to samo bila uvertira. Ne vidim šta je tu kontradiktorno, kad sam kažem da me boli uvo za objektivno mišljenje, samo iz razloga što predstavljam SVOJE mišljenje o albumu.

 

Nisam se ja odlučio ni za šta, sama stvar da sam imao prilike da preslušam semplove albuma, plus to što je Daniel još pre ihahaj na PoS sajtu objavio u kom pravcu će ovaj album ići, doveli su do toga da verujem da album neće razočarati, i prosto nije. 70's psychedelic rock na steroidima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...