Jump to content

Mađarska metal scena


Divlji Tigar

Recommended Posts

Poenta je sto vecina Srba ne razume madjarski i nije naviknut na taj jezik u muzici.I vecina Srba nema nikakve dodirne tacke sa tim jezikom.Dok sa druge strane,mnogo Srba zna engleski,naviknut je na njega,maksimalno je okruzen sa njim u obicnom zivotu,i slusa ga svaki dan.Kratko i jasno.Nema tu nikakvog izvoljevanja,sto odmah drvlje i kamenje po svima nama.

 

 

Poenta je sto mnogi nisu otvoreni ka drugim jezicima i kulturama i ne zele da cuju kako nesto na tim drugim jezicima zvuci. Kada bi zavirili i u druge jezike onda ne bi bili okruzeni samo engleskim, ali problem je to sto ljudi nece! Ruski im je ruzan, italijanski im je gej, spanski im je kao iz serija, portugalski im je gadan...I onda onaj ko pravi pesme na svom maternjem jeziku ispade da je budala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta ako nece?To ih cini losijima od tebe?Za poznavanjem svih tih jezika objektivno nema apsolutno nikakve potrebe.A individualna je stvar da li ce se nekome svideti bend koji peva na maternjem ili nece.Meni licno je totalno nelogicno kada neko slusa neki bend koji peva na recimo madjarskom,i ne razume ni jednu jedinu rec.A pri tome govori "Ovo je tako super,bas je cool,jako mi se svidja to sto cujem iako nista ne razumem".Kako moze biti super kada nista ne razumes?

Taj ko peva na maternjem jeziku uopste nije budala.On to radi zato sto mu se tako hoce.I neka radi,njegov izbor i njegova stvar.Ali isto tako nije budala onaj ko to ne zeli slusati,i to smatra odbojnim.Jednostavno.A pogotovo nije nacionalista,sovinista,i ostale gluposti koje su ovde neki nalupetali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj ko peva na maternjem jeziku uopste nije budala.On to radi zato sto mu se tako hoce.I neka radi,njegov izbor i njegova stvar.Ali isto tako nije budala onaj ko to ne zeli slusati,i to smatra odbojnim.Jednostavno.A pogotovo nije nacionalista,sovinista,i ostale gluposti koje su ovde neki nalupetali.

 

Tacno.

Neki jednostavno imaju zelju da svi vole ono sto oni vole, sto je jako klinacki...pa onda prozivaju one koji ne vole iste stvari kao oni...

Volis ono sto volis radi sebe a za druge(da li ce oni to voleti ili ne) te boli uvo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Za bend Tűzmadár sam čuo pre dosta vremena, ali se nisam trudio da nabavim išta od njih. Znao sam da sviraju heavy/power, i kontao sam da su neka 2. ili 3. liga. Međutim, slučajno sam čuo novi EP "Volt egy álmom" i prijatno sam se iznenadio. U principu nije ništa ekstra, ali ima neki originalni šmek, što je nažalost sve ređi slučaj kod novih bendova. Muzika bi mogla da se okarakteriše kao moderan heavy sa prog primesama.

Sa zvaničnog sajta se može skinuti EP (4 stvari). Ostaviću link za jednu novu pesmu (za one koje interesuje):

Tuzmadar - Caesar

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није то национализам, већ или шовинизам или једноставно људима не прија језик. Верујем да у свету има људи који умиру од смеха на српски, па не верујем да су националисти.

 

 

Никакву, али Намибија, Јужна Африка и Уједињени Арпаски Емирати... Е! :)

 

Juznoafrichka republika? Wrust :rockdevil::)

 

Kako moze biti super kada nista ne razumes?

 

Ne slusham tekstove, samo me muzika interesuje. Ako bend ima do jaja ziku, ne vidim problem u tome shto se ne razumem tekst.

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja odusevljeno podrzavam svako ulaganje u self-education :mrgreen:

 

Malo preporuke:

 

Frost

Ahriman

Sear Bliss

Forest Silence

Aetherius Obscuritas

Tymah

Fagyhamu

Marblebog

Tesstimony

Casketgarden

Libra

...

 

Tymah je stvarno ekstra bend, a i ovako su totalni ludaci, imam oba njihova albuma na originalu tako da ih skroz preporucujem.

Videcu da otkucam njihov intervju, umirao sam od smeha.

Fagyhamu koliko znam imaju split sa Infernom, a Casket Garden su vec stare kajle :)

Jel sluso neko Madjarski tribjut za Buzum? Video sam CD kada sam bio u Debrecinu, al sam pozaboravljo sve bendove koji

ucestvuju na kompilaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je omiljeni madjarski metal album ossian - acelsziv, taj album stvarno fenomenalno zvuci, naprosto svjetski, svirka je nevjerovatno upeglana

 

sto se tice madjarskog uopste mi ne smeta, ali madjarski (isto kao i srpski uostalom) nije najpogodniji jezik za metal zbog mnogobrojnih visesloznih rijeci, tako da jezik sa vec cudnom i komplikovanom ritmikom i dinamikom (kad je madjarski u pitanju oko toga se slaze citav svijet) moze da zvuci joj cudnije u toj situaciji

 

ali na albumu koji sam pomenuo super su vokali, totalno sing-along varijanta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tymah je stvarno ekstra bend, a i ovako su totalni ludaci, imam oba njihova albuma na originalu tako da ih skroz preporucujem.

Videcu da otkucam njihov intervju, umirao sam od smeha.

Fagyhamu koliko znam imaju split sa Infernom, a Casket Garden su vec stare kajle :)

Jel sluso neko Madjarski tribjut za Buzum? Video sam CD kada sam bio u Debrecinu, al sam pozaboravljo sve bendove koji

ucestvuju na kompilaciji.

 

Zeleo bih josh da preporucim:

 

Vorkuta (black metal)

 

Sin Of Kain (death metal, bend legendarnog Gyule Havancsak-a, ko se malo bavi/interesuje se za dizajn omota u metalu zna o kome je rec, respect za majstora)

 

Amok - naravno svi znamo da je to bend u kome sviraju Bandika (necu da redjam iz kojih sve bendova... :-)), Matlari Miklos i Rusity Vladimir (Nevergreen),

Nemeth Attila (Amentes) i Szloboda Tibor, jedan od najboljih metal vokala u regionu ikada - znaci bend je kompletno iz Srbije ali deluju uglavnom u Madjarskoj.

Najtoplije preporucujem njihov prvi (koliko ja znam, za sada i jedini) album "Szent Ver" koji obavezno morate cuti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna zanimljivost:

U Mađarskoj dosta dugo postoji Maiden tribute band po imenu Iron Maidnem (u pitanju je igra reči - "maidnem" znači skoro, zamalo). Iznenađujuće je koliko su popularni u Mađarskoj, s obzirom da se radi o tribute band-u. Navodno su im nastupi profi, sa sve kvazi Eddie-m koji izlazi na binu, i sve to. A što je najgore, snimili su neke manje popularne Maiden pesme (u stvari pesme koje matični bend retko ili uopšte ne izvodi uživo) u svom izvođenju, i izdali cd početkom ove godine pod nazivom "10 Wasted Years".

Svirali su i kod nas nekoliko puta, poslednji put prošle godine u Bg-u na Beerfest-u.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amok - naravno svi znamo da je to bend u kome sviraju Bandika (necu da redjam iz kojih sve bendova... :-)), Matlari Miklos i Rusity Vladimir (Nevergreen),

Nemeth Attila (Amentes) i Szloboda Tibor, jedan od najboljih metal vokala u regionu ikada - znaci bend je kompletno iz Srbije ali deluju uglavnom u Madjarskoj.

Najtoplije preporucujem njihov prvi (koliko ja znam, za sada i jedini) album "Szent Ver" koji obavezno morate cuti.

Апсолутно, албум разбија колико је добар. И демо на енглеском је одличан.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Апсолутно, албум разбија колико је добар. И демо на енглеском је одличан.

 

Cak mi je engleski na momente i vise legao, btw i male izmene aranzmana u odnosu na album su ok.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ОК су, али нису биле неопходне. Музички такав какав је издат, албум је савршен, ништа не бих пипао. Рекао сам, "Szent vér" је албум какав су Paradise Lost требали да издају након "Draconian Times".

Share this post


Link to post
Share on other sites

sada slusam jedan madjarski dobar nacionalisticki bend karpatiu mnogo su dobri ubacuju dosta folk elemenata neki metal oi koji sviraju takodje i hungarica su dobar madjarski nacionalisticki bend,imam i rapidshare linkove ako nekoga zanima kvalitetna madjarska patriotska muzika

Share this post


Link to post
Share on other sites

sada slusam jedan madjarski dobar nacionalisticki bend karpatiu mnogo su dobri ubacuju dosta folk elemenata neki metal oi koji sviraju takodje i hungarica su dobar madjarski nacionalisticki bend,imam i rapidshare linkove ako nekoga zanima kvalitetna madjarska patriotska muzika

Мислиш да Мађари воле да слушају спрске националистичке бендове?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мислиш да Мађари воле да слушају спрске националистичке бендове?

 

poneki da cak su neki nasi bendovi tamo pravili koncerte evo ovde se prica o tome

 

http://www.yumetal.net/forum/index.php?sho...t&p=1885810

Share this post


Link to post
Share on other sites

sada slusam jedan madjarski dobar nacionalisticki bend karpatiu mnogo su dobri ubacuju dosta folk elemenata neki metal oi koji sviraju takodje i hungarica su dobar madjarski nacionalisticki bend,imam i rapidshare linkove ako nekoga zanima kvalitetna madjarska patriotska muzika

 

Jel ti uopste razumes tekstove ?

 

Posto vidim da nisi upoznat sa istorijom susedne drzave .Da jesi ne bi ih slusao sigurno Jer bend Karpatia je za TRIANON (Velika Madjarska) sto znaci da deo Srbije i rumunije treba da bude opet Madjarska kao sto je nekad bilo.

Njihovi provokativni fasisticki tekstovi izazivaju napetost medju narodom i sire mrznju uglavnom u vojvodini

 

kada su Karpatia svirali u Beceju , Bilo je napeto stanje cak ih je policija pratila sve do granice da ne bude problema . Nakupilo se dosta nacionalista (Supci) na tom koncertu vojvodjanski Madjari sa zastavama Trianona .

 

Ja izbegavam takve ljude ..sto dalje ... to je gomila kretena za mene . Ali ako si ti za to da se istorija ponavlja i da bude opet rat da Madjarska zauzme deo Srbije samo navijaj za njih

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti uopste razumes tekstove ?

 

Posto vidim da nisi upoznat sa istorijom susedne drzave .Da jesi ne bi ih slusao sigurno Jer bend Karpatia je za TRIANON (Velika Madjarska) sto znaci da deo Srbije i rumunije treba da bude opet Madjarska kao sto je nekad bilo.

Njihovi provokativni fasisticki tekstovi izazivaju napetost medju narodom i sire mrznju uglavnom u vojvodini

 

kada su Karpatia svirali u Beceju , Bilo je napeto stanje cak ih je policija pratila sve do granice da ne bude problema . Nakupilo se dosta nacionalista (Supci) na tom koncertu vojvodjanski Madjari sa zastavama Trianona .

 

Ja izbegavam takve ljude ..sto dalje ... to je gomila kretena za mene . Ali ako si ti za to da se istorija ponavlja i da bude opet rat da Madjarska zauzme deo Srbije samo navijaj za njih

 

razumem madjarski jer sam delom madjar i jer mi u kuci govore madjarski,madjarski nacionalizam cenim i podrzavam u svim stavkama sem u onoj vezanoj za zauzimanje madjarske teritorije.ali hocu i ja da cujem uzivo karpatiu :( nije fer

Share this post


Link to post
Share on other sites

razumem madjarski jer sam delom madjar i jer mi u kuci govore madjarski,madjarski nacionalizam cenim i podrzavam u svim stavkama sem u onoj vezanoj za zauzimanje madjarske teritorije.ali hocu i ja da cujem uzivo karpatiu :( nije fer

 

 

Sta si ti neki Skinhead ?

 

sta ti znaci u zivotu Madjarski nacionalizam ? Osim sto imas gomilu neprijatelja

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

madjarski nacionalizam cenim i podrzavam u svim stavkama sem u onoj vezanoj za zauzimanje madjarske teritorije.

Синак, уједињење територија са мађарским живљем ти је основа мађарског национализма... исто важи и за Србе и Хрвате.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta si ti neki Skinhead ?

 

sta ti znaci u zivotu Madjarski nacionalizam ? Osim sto imas gomilu neprijatelja

 

Синак, уједињење територија са мађарским живљем ти је основа мађарског национализма... исто важи и за Србе и Хрвате.

 

ja sam ponositi ceshki,madjarski i srpski nacionalista i ja sam ponosan na sve svoje nacije.nacionalizam pre svega je tu da ocuva kulturu i tradiciju i genetiku neke nacije i da joj pomogne da izgradi organsko drustvo zasnovano na tradicionalnim vrednostima koje ce se razvijati.takodje i sama genetika naroda mora da se razvija kroz prirodnu selekciju.to sto kao neko ko je 75 odsto sloven ne zelim da neke slovenske teritorije(vojvodina,slavonija,zagorje,medjumirje,istra,kordun,podravina,cela slovacka,deo poljske,deo ceske,deo bukovine) budu preuzete od strane madjara ne znaci da ne podrzavam madjarski nacionalizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...