Jump to content

Mađarska metal scena


Divlji Tigar

Recommended Posts

Ove prve organski ne mogu da smislim. Fino oni sviraju, ali originalnost 0. Tacnije, totalna Soulfly kopija, od stila sviranja, stila pevanja, pa sve do upotrebe identicnih gitara. Mislim, cemu?

 

Jeste Ektomorf preterano kopira soulfly ,al vidiš dotle su se dogurali sa tom njihovom kopiranjem imaju ugovor sa nuclear blastom .Svirali su na wackenu pa u Tolminu na metal kampu i na svim mogućim metal festivalima u Evropi.

Pored onoliko dobrih metal grupa oni su uspeli van Mađarske nije ni meni jasno kako.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i Wisdom uspe da nesto uradi, posto pevaju na engleskom.

 

Dobro si me podsetio za Wisdom skoro zaboravio na mog starog prijatelja Galambos koji svira gitaru u toj grupi, Da imaju šansu sigurno jer kako sam čitao novi CD im je izašao u Finskoj.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste Ektomorf preterano kopira soulfly ,al vidiš dotle su se dogurali sa tom njihovom kopiranjem imaju ugovor sa nuclear blastom .Svirali su na wackenu pa u Tolminu na metal kampu i na svim mogućim metal festivalima u Evropi.

Pored onoliko dobrih metal grupa oni su uspeli van Mađarske nije ni meni jasno kako.

I kad ih vise ne bude bilo od Soulfly (originala) ih se niko nece ni secati. Pateticno!

Najcrnje je sto imaju muda da tvrde kako nemaju nikakve veze sa Soulfly. Nije nego! :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sniman je u finvox studiju, a izadvac je Nail Records, treba da mi uskoro stigne u mp3 formatu.

 

Nije sniman tamo. Sniman je po kućama članova i u studiju gde Gabor (gitarista) radi. Ne znam ni kako bi uspeli da odu svi za Finsku, budući da Žolt ima srpski pasoš.

 

Samo je masterizovano u Finnvox studiju. Sve ostalo je rađeno u Budimpešti.

Sve snimili, uradili, izmiksali, i onda uploadovali na server sirov wav, uplatili 1200 evra, i finci im uradili mastering. Praktično nisu ni mrduli iz kuće. Eto primera svima. Mnogi šupci ovde kod nas uzimaju veće pare za mastering a rade mnogo lošije.

 

Promotivni koncert im je inače bio super.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije sniman tamo. Sniman je po kućama članova i u studiju gde Gabor (gitarista) radi. Ne znam ni kako bi uspeli da odu svi za Finsku, budući da Žolt ima srpski pasoš.

 

Samo je masterizovano u Finnvox studiju. Sve ostalo je rađeno u Budimpešti.

Sve snimili, uradili, izmiksali, i onda uploadovali na server sirov wav, uplatili 1200 evra, i finci im uradili mastering. Praktično nisu ni mrduli iz kuće. Eto primera svima. Mnogi šupci ovde kod nas uzimaju veće pare za mastering a rade mnogo lošije.

 

Promotivni koncert im je inače bio super.

 

:pivopije:

sve stoji, ali nije tolika jebada otici do finske ni sa srpskim pasosem. veruj mi. a mastering za 1200 eura... super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzgred, ne mislim ni da je to pitanje nacionalizma, jednostavno ljudima mnogo cudno zvuci, a nema svetski popularnih bendova koji pevaju na madjarskom, za razliku od norveskog.

u poslednje vreme vrtim amok non stop, i nista mi ne smeta.

e sad, ja priznajem da ne obracam paznju na tekst pesme dok je slusam, cak ni kad su stvari na srpskom ili na engleskom i da moj mozak detektuje samo vokalnu liniju. to sto ne razumem sta pevaju, ne umanjuje mi dozivljaj jer tekst umem da cenim jedino kad ga odstampam ili kad ga citam na ekranu, inace mi totalno promakne. da nisam imao original ploce sa tekstovima iron maidena ne bih ni znao o cemu pevaju. :udri:

 

e sad, mozda to nekome moze da smeta, sta ja znam... meni je svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam dobio "Wisdom" album "Words Of Wisdom" veoma je dobar.

Favoriti na prvo slusanje: "Holy Vagabond", "Reduced To Silence", "Masquerade", "Wheels Of War".

Zanr je Power/Heavy

Clanovi:

Istvan Nachladal - vokal

Gabor Kovacs - gitara

Zsolt Galambos - gitara

Mate Molnar - bas

Peter Kern - Bubnjevi

Gabor Kovacs, Zsolt Galambos su odlicno odradili svoj deo posla, Istvan Nachladal je odlican pevac i veoma dobro peva na engleskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Da malo ozivim temu.

Malo pre sam otvorio "Ámok" temu a domacoj seni samo da modovi odobre.

A sad evo jedne zanimljivost

prilikom sredjivanja muzike na komu 'ladno sam nasao da imam album nekog Máté Pétera to je neki slager/pop sta li vec, to sam dobio od nekog lika iz Subotice prilikom nekih razmena.

E sad ja mislim da sam Máté Pétera narezao Dean Clei iz Osmog putnika, posto sam rezao madjarsku, poljsku, bugasku... metal scenu.

Kada sam pustio umalo nisam mogao da verujem, ko zna mozda negde imam i madjarsku verziju grand show muzike.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel slusao ko bend Wendigo? Radi se o nekoj modernoj varijanti metala, ali je svirka i te kako kvalitetna. Evo link za njihov sajt (za englesku verziju). Sa istog se moze skinuti interesantan spot za pesmu "Thousand Voices" (strava stvar). Inace pevaju na engleskom.

Edited by Newcomer

Share this post


Link to post
Share on other sites

:da::rockdevil:

odlicni su

 

Oni su hard core , Ako si već spomenio HC jel si slušao Hc band A.M.D oni su pioniri tog žanra u

Madjarskoj oni su amo krajem 80 tih godina al ne znam dal uvek još postoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo vam madjarski metal bend godine!!!

 

BLIND MYSELF

 

inache svirali su kod nas u Kragujevcu 2 puta

 

http://www.blindmyself.com/

http://www.myspace.com/blindmyself

 

[ 2007-03-12 ]

Blind Myself honored Best Album -Ancient Scream Therapy (out in Germany, Austria and Switzerland by Tiefdruck-Musik on 30th of March) and Best Production - Bakery Studios - Peter Bodnar producer/sound engineer (Blind bass player) at Hungarian Metal Awards (HangSuly'06).

 

This annual award was presented by 15 Hungarian metal/rock sites.

 

Check out the link below:

http://www.hang-suly.hu/index.php?page=Han...y06_winners.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Danas sam dobio "Wisdom" album "Words Of Wisdom" veoma je dobar.

Favoriti na prvo slusanje: "Holy Vagabond", "Reduced To Silence", "Masquerade", "Wheels Of War".

Zanr je Power/Heavy

Clanovi:

Istvan Nachladal - vokal

Gabor Kovacs - gitara

Zsolt Galambos - gitara

Mate Molnar - bas

Peter Kern - Bubnjevi

Gabor Kovacs, Zsolt Galambos su odlicno odradili svoj deo posla, Istvan Nachladal je odlican pevac i veoma dobro peva na engleskom.

 

Wisdom će svirati na Exitu, 14-og u subotu, pre U.D.O. ako nekoga zanima...

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...