Jump to content

Mađarska metal scena


Divlji Tigar

Recommended Posts

ne vec vi neznate sta je ustvari nacionalizam

 

Ti podrzavas nacionalizam,i razdvajas ga od nacional-sovinizma.U principu,to je ok,zbog toga sto su to potpuno dve razlicite stvari.Ovi bendovi o kojima pricate nisu nacionalisticki,nemaju veze sa nacionalizmom,posto nacionalizam u svom izvornom obliku uopste nije losa stvar,cak naprotiv.Druga stvar je sto se to kod nas satanizuje,i izjednacava sa nacional-sovinizmom,sto nema veze sa zivotom i teska je glupost.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobro. Samo još da pogledam kako ide prevoz od Subotice za Beograd.

 

Da dodam da bih baš voleo da ih gledam sada, jer je na mene od svih njihovih albuma najjači utisak ostavio najnoviji. Jedino što će mi biti nezgodno što ne razumem reč mađarskog, pa samim tim nijedan tekst ne mogu znati napamet, a da ne pričam o komunikaciji benda sa publikom. Neću imati pojma o čemu se priča. Zamislite situaciju da neko sa bine vikne "Vojvodina je Mađarska" ili nešto protiv Srbije i Srba i cela sala počne da aplaudira i krenem i ja s njima, iako ne znam čemu aplaudiraju.

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas brige,takve stvari ovde neces cuti.

Ja na ovo najverovatnije necu ici...nisam ljubitelj madjarskog metala.

 

Ja sam ovo našao na internetu.

Hrvatski kulturni centar-Bunjevacko kolo; Preradovićeva 4; 024 555 589

 

To je to.Inace,upad ce biti 300 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izraz "Délvidék" za geografsku odrednicu područja u kome se nalazi Subotica podstakao me da malo pretražujem po netu, i evo na šta sam naišao, mada su i ostali linkovi u sličnom fazonu:

 

http://www.hunmagyar.org/taj/delvidek/index.html

 

Mislim da oni nikada neće preboleti Trijanonski ugovor. No, politika je jedno, a muzika drugo, tako da - eto mene u Subotici u petak, nadam se dobroj svirci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam lokaciju, lako se stiže od železničke. Koliko gledalaca može da primi taj prostor? Biće valjda karata pred koncert, pošto bih ja stigao vozom oko 18 i izblejao malo.

 

po mojoj slobodnoj proceni oko 500-600 ljudi... ali nemoj me drzati za rec...

 

 

Izraz "Délvidék" za geografsku odrednicu područja u kome se nalazi Subotica podstakao me da malo pretražujem po netu, i evo na šta sam naišao, mada su i ostali linkovi u sličnom fazonu:

 

http://www.hunmagyar.org/taj/delvidek/index.html

 

Mislim da oni nikada neće preboleti Trijanonski ugovor. No, politika je jedno, a muzika drugo, tako da - eto mene u Subotici u petak, nadam se dobroj svirci.

 

naravno da nece preboleti... isto kao ni srbija ovo oko kosova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Izašao je novi album grupe Kalapács pod nazivom "Apokalipszis". Nakon temeljnog preslušavanja mogu reći da je u pitanju jedan od najboljih heavy albuma na mađarskoj metal sceni. Žešći je od prethodnih, sa karakterističnim, najboljim momentima starog Pokolgép-a i Omen-a. Ipak, čini mi se kao da je Kalapács-ov glas prilično izbledeo u odnosu na ranije. Mada, uzimajući u obzir žestinu materijala, sasvim je moguće da je namerno pevao sirovije.

U svakom slučaju, preporučljivo svima koji vole dobar heavy, a pri tom im ne smeta što je pevanje na mađarskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...