Jump to content

Đavoli


shock!

Recommended Posts

slusa neko Djavole?

 

Bend je izdao 2 albuma izmedju '85 i '87 - "Ljubav i moda" and "Halo lulu 22". raspali se zvanicno '92

 

ja ne mogu da verujem koliko su dobre pesme ovog benda.....ko nema OBAVEZNO da nabavi sve

 

Vino noci, Pricaj mi o ljubavi, Stojim na kantunu, Posljednji ples, Kucaj opet, Dani ljubavi, Rock Galama, Dok tebe ljubim, Ostani uz mene, Kasno je za nas itd...itd...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Neno Belan u skc-u 14.2 za dan zaljubljenih :veseli::veseli::veseli:

 

extra......

 

Zivot svoj, srecu svu

Dao biiiii samo za jedan tvoj poljubac

Dobro znam kako tiiii

Mozes dat, dati sveeeee

Mozes uzet, uzet sve

Kada ljubis, ljubis me....eeeeee :muzicar:

Edited by shock!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend je izdao 2 albuma izmedju '85 i '87 - "Ljubav i moda" and "Halo lulu 22". raspali se zvanicno '92

ovaj info koji sam nasao na netu izgleda da nije tacan.....i

 

Ljubav i Moda - Đavoli ( Jugoton 1986.)

Hallo Lulu 22 - Đavoli ( Jugoton 1987.)

Ostani uz mene - Đavoli ( Jugoton 1988.)

Balade / Kada se nađem u predjelu noći - Đavoli ( Jugoton 1989.)

Rock 'n' Roll Party (mini LP) - Đavoli ( Jugoton 1991.)

Vino noći - Neno Belan ( Croatia Records 1993. )

Dolazi ljubav - Neno Belan ( Croatia Records 1995. )

Južnjačka utjeha - Neno Belan ( Croatia Records 1997. )

Space twist - Đavoli ( Dallas Records 1998. )

Luna&Stelle - Neno Belan i Fiumens ( Dallas Records 2002. )

 

Grupa se oformila 1984. ali tada nisu imali još ime. Snimili su pjesmu "Diavoli" (Đavoli)u demo studiju Tomislava Mrduljaša u Splitu,u stilu 60-ih, što je kasnije obilježio stil grupe, tj. njihov glazbeni žanr upotpunjen mediteranskim zvukom, splitskim mentalitetom, prekrasnim baladama i šu bi du pjesmama u stilu 50-ih i 60-ih. Po prvoj pjesmi "Diavoli" grupa je dobila ime, te su od 1985. godine djelovali pod imenom Đavoli". Grupu su činili (u prvoj podstavi): Neno, Panda, Truba i Dean Radovniković Grizly. Iste godine grupa je dobila probni ugovor za snimanje singlice s tadašnjim Yugotonom (danas Croatia Records). Snimili su pjesmu "Kucaj opet" i osvojili u rekordnom roku simpatije publike i kritike. Već tada su bili dobro poznati splitskoj i široj publici svojim nastupima. Čuli su to u Zagrebu i ubrzo im dali ugovor za snimanje prvog albuma - Ljubav i moda. Album je objavljen 1986. godine a na albumu se nalazi 11 pjesama, od kojih je najpoznatija i najuspješnija svakako "Pričaj mi o ljubavi", te ostale velike uspješnice poput "Điri Điri", Samba i ti", "Bala bala", "Zvuci ulice" i "Dok tebe ljubim". Na omotu tog albuma su zapisane i riječi kritičara Vrdoljaka koji je rekao kako njihove pjesme nisu Đavolske već ljubavne i zaista to i jesu. Inače, ovaj album je producirao Piko Stančić uz pomoć same grupe, a album se smatra jednim od najboljih glazbenih ostvarenja. Drugi album je producirao Željko Brodarić Jappa (frontman i gitarist vrlo utjecajne splitske grupe Metak), dakako zajedno s Belanom. I ovog puta većinu pjesama potpisuje Neno Belan, koji je već tada pokazao da je izuzetno talentiran kantautor i da radi svoju vlastitu prepoznatljivu glazbu. Teme su dakako more, ljubav, provodi, rockeri, mediteran.... taj album je nazvan Hallo Lulu 22, a prodan je baš kao i prvi u više od 100000 primjeraka. Album je objavljen 1987. Na top ljestvicama je No.1, a pjesma "Stojim na kantunu" ih je vinula u zvijezde i izvan ex-yu prostora. Bili su grupa koja je vjerojatno imala najviše odrađenih nastupa u godini. Na albumu su još super poznate stvari kao što su "Bambina", "Volim je", "Dani ljubavi" itd. Treći album je objavljen godinu kasnije 1988. Ostani uz mene, nazvan po istoimenoj pjesmi s tog albuma "Ostani uz mene" koja je bila najvni singl i ostvarila veliki uspjeh. Mnogi kažu da je to ujedno i najzreliji album Đavola, ali da nije u onom početnom stilu kaknog je grupa njegovala na prvom albumu i dijelom drugom albumu. Grupa je tada promijenila bubnjara, tj. Dean Radovniković Grizly otišao je, pa je i time album zazvučao drugačije, ne lošije, ali ne i bolje. Ostale pjesme s tog albuma su također ostvarile velik uspjeh ("Večeras pusti me", "Peggy Sue", "Na kraju sna", "Tako je volim"...) te je i ovaj album bio jedan od najprodavanijih. Za to vrijeme grupa je nastupala na brojnim festivalima i dobivala razne nagrade, a svakako jedna od najprestižnijih bila je pobjeda na tada ugledno Splitskom festivalu 1989. kada su izveli pjesmu "Dugo toplo ljeto", osvojili su 1.nagradu žirija i 2.nagradu publike i time postali apsolutni prvaci, ali i miljenici, pogotovo splitske publike. Nakon toga, te iste godine izdaju album "Balade - kada se nađem u predjelu noći" na kojem se nalaze 10 pjesama - balada sakupljenih s prethodna tri albuma. Album je uključivao i pjesmu "Dugo toplo ljeto". Inače, pjesma "Dugo toplo ljeto" provela je rekordnih 12 tjedana ma broju jedan tadašnje top ljestvice pjesama. Nakon toga grupa je i dalje mijenjala članove i održavala koncerte diljem Yuge, a u međuvremenu se Neno Belan odlučio za solo karijeru. Izdao je dvostruku maxi singl "Rock galama/ Kasno je za nas" i ponovo osvojio publiku, no ovog puta pod imenom Neno Belan i Đavoli kako bi se ljudi lakše naviknuli na promjenu stila. Sve ostalo je (od '91/92)uspješna samostalna karijera jednog od najtalentiranijih kantautora i glazbenika Nene Belana i danas njegovih Fiumensa, s jednom malom "iznimkom", naime Đavoli su se ponovno spontano okupili 1998. i izdali vrlo uspješan album Space Twist s kojeg su potekli hitovi kao što su "Jagode i čokolada", "Ivona", "Space twist", te pjesma u staroj i novoj verziji "Diavoli" (po kojoj je grupa dobila ime). O ponovnom okupljanju Đavola valja i nadodati da je riječ o dijelom satroj i dijelom novoj postavi (danas Nenin prateći bend Fiumens). Stara postava Đavola su: Nenad Belan - Guitar, main vocal Igor Kmetic - Saxophone, vocal Dean Radovnikovic - Drums, vocal Dragisa Mandic - Bas, vocal Zlatko Volarevic - Keyboards, vocal

Edited by shock!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da jebote......bas jedva cekam :da: ........recimo za Maidene me manje-vise zabole.......gledao sam ih pre 4 god tad sam bio u tom fazonu maximalno,sekao vene slusao to dan-noc....sad mi je svejedno.....

 

al zato za Nena.....ufffff bice bas do yaya........koliko je karta zna neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

sutra!! :veseli::muzicar::muzicar: ..........nece niko da ide sa mnom :) al bas me zabole :D .....

 

Zivot svoj, srecu svu

Dao bih samo za jedan tvoj poljubac

Dobro znam kako ti

Mozes dat, dati sve

Mozes uzet, uzet sve

Kada ljubis, ljubis meeeeee.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...