Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

ljudi, zestoko se dvoumim da li da uzmem regularan tft od 19 inca ili 22 wide.

dosadasnji argumenti za 22ojku su bili radni prostor i filmovi koje na kompu gledam par puta godisnje (realno), a za 19icu mogucnost normalnog igranja matorih igara koje rado odigram (u smislu heroja 3 i disciplesa 2 u full screen-u) i estetski lepsi izgled. :D

 

koje bi bile neke vase preporuke i eventualni argumenti?

Edited by ^Suicide_Pony^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio u istoj dilemi i onda smo u firmi kupili jedan 22" wide i jednu 19" i stavim ih jedan pored drugom i poredim. Stvarno je ono, mrtva trka, mada sam ocekivao da je 22" mnogo veca nego sto to zvuci kada kazes, ali nekako na kraju moja odbojnost prema izduzenom ekranu je pobedila i ipak malu prednost dajem 19" monitoru. Znaci 22" je jedino bolja za filmove, pogotovo ako gledas neki HDTV ali 19" mi nekako izgleda prirodnje i lepsa mi je za rad na racunaru.... mada iskreno sve je to stvar ukusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, и ја сам већи фан 19".

Мислим да је једноставно погоднија и прегледнија за свакодневни рад + мислим да је сасвим солидна разлика прећи са ЦРТ-а на Вајд, већа него што би била да се пређе на 19".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je 22" wide mnogo bolja opcija. Uzeo sam skorije jedan takav monitor i za ono što ja radim (web design, uglavnom mi je bitan radni prostor u Photoshopu) mi savršeno dobro radi. Što se tiče igara, uglavnom sve (novije) imaju widescreen rezolucije u video podešavanjima, a ako nemaju imate widescreen gaming forum gde imaju razni hakovi kako namestiti igru da radi u određenoj rezoluciji. Mada, ako igrate novije igre na native rezoluciji (1680x1050) pripremite se za investiciju i neke grafičke karte ako hoćete da igrate na high (i 512MB DDR3 preporučljivo je da imaju za tu rezoluciju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, da, moze neka preporuka za 19'' ? Generalno, Samsung, Philips ili Asus?

Asusi su najjeftiniji, ali treba mi monitor za duzi vremenski period tipa 3-4 godine.

Za distance learning na Fit-u :)

 

Edited by RAZBOR

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, zestoko se dvoumim da li da uzmem regularan tft od 19 inca ili 22 wide.

dosadasnji argumenti za 22ojku su bili radni prostor i filmovi koje na kompu gledam par puta godisnje (realno), a za 19icu mogucnost normalnog igranja matorih igara koje rado odigram (u smislu heroja 3 i disciplesa 2 u full screen-u) i estetski lepsi izgled. :D

 

koje bi bile neke vase preporuke i eventualni argumenti?

 

22" wide.

 

Kada sam uzimao 19"wide, mene je muchilo isto pitanje: kako ce izgledati igrice koje imaju 800x600 rez.

A izgledaju sasvim normalno...

 

Najbolje bi ti bilo da odesh do nekog drugara ili zatrazish od nekoga da instalira igre i uradi print screen

i sam se uverish kako izgledaju na wide monitorima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno je wide daleko prirodniji od 4:3, iako smo mnogo vremena bili upućeni na "kvadrat" ... Samo je potrebno dan ili dva da se čovek navikne i onda počneš da se pitaš kako si preživeo sve te godine na kropovanoj slici ... stvarno je bolno.

 

Ja sam na 22" od pre nekih mesec i po dana, i jednosatvno ne mogu da verujem da sam tolike godine preživeo na 1024x768 :)

 

Što se tiče preporuke ... pa generalno, Samsung bi trebao biti dosta bolji od svih, ali sam viđao ViewSonic, Acer ili neke slične monitore od kojih mi je stajao dah (ali da naglasim da se radilo o par modela starih 2-3 godine koji su tada plaćeni oko 1000 e!!!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma imam graficku s oba izlaza, nije frka.

poslednja 4 dana sam na poslu sedeo za kompovima sa wide 19icama i ruzni su i nepregledni u picku materinu, radna povrsina te sirine mi apsolutno nije neophodna, a i filmove na kompu gledam jako retko.

odoh da pazarim onu samsung normalnu 19icu od 200 jura.

cenim da ima analogni izlaz, ali sto kaze baal sumnjam da mu ista fali.

 

u svakom slucaju, hvala vam svima, bili ste od pomoci. :pivopije:

Edited by ^Suicide_Pony^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih vise voleo da je slicica na kojoj lic przi nekog cigana sa bacacem plamena i pise ispod "Burning Rom" :lol: jebes koloseum ovo je bolje :lol:

 

 

:lol::D:lol:

 

Routasydan care :pivopije:

 

Genijalna ideja stvarno! Mogao bih mozda i napraviti tako neku ikonicu pomocu photoshop-a kada budem imao vremena.

 

:pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...