Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

^^

Moze, ja sam na laptopu imao 64MB rama i u biosu sam mogao da menjam koliko ce da sheruje za grafiku(5, 8, 16, 32) :pivopije:

 

Ja imam jedno pitanje, posto sam pazario nov komp, i mrzi me da cimam ljude iz radnje ili da oni mene cimaju da donesem kuciste:

Imam integrisan zvuk(zvucna ce pasti, ali ne znam kada) i ne rade mi ulazi na kompu. Ni mic, ni line in. A treba mi, ocu da snimam sekiru. Je l' mozda zbog drajvera, imam neke HD Audio (render i capture) drajvere, sva podeshavanja sam isprobao, menjao render u capture, dzapo control panel... Any idea?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

gde je u bgu najjeftiniji ram?

 

ovde u rumi 512 dođe 2200 dindži

Edited by Brainsaladsandar Guuuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, ja kupio malopre ovu igrackicu :)

th_91509_PA270036_122_812lo.JPG

 

Proizvodjac : Western Digital

Model : Passport WDXMS1600TE 160GB 5k 2MB USB2.0

Interfejs : USB

Dimenzija : 2,5 "

Tip : Eksterni

Brzina : 5400 RPM

Kapacitet : 160 GB

Average seek time : 12 ms

Bafer : 2 MB

 

8300 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko da mi da neki link za vista skin za XP?

 

 

Ako ćeš da se baviš menjanjem shell-a, preporučujem ti da u što širem luku izbengeš korišćenje .exe fajlova koji služe za menjanje shella (svi oni pack-ovi).

 

Najjednostavnije ti je da skineš ručno teme sa neta (imaš ih na tone) i da ih ručno prebaciš u XP-ov folder gde čuva teme i resurse za shell. To ti se nalazi na

 

C:\WINDOWS\Resources\Themes

 

E postoji mogućnosti da ti je sistemski fajl uxtheme.dll zaljučan pa ga moraš patchovati ... ništa nije teško ni bolno, skineš samo patch sa neta, otključaš ga i onda si slobodan da se zezaš.

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel bi mogao da napises par detalja o novoj igracki? :D

e pa ovako, igrackica je super, mala, lagana, savrseno za stalno nosanje :D

prenos podataka je ok, nista spektakularno, ali ide fino

pravi skoro neprimetnu "buku" pri radu, odnosno veoma je tih

po defaultu je formatiran u FAT32, to cu morati da promenim ovih dana...

dolazi sa nekim softverom za sinhronizovanje koji jos nisam koristio, plus ima google desktop search i picasu

formatiran ima 149GB

sve u svemu, meni je super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam na koju drugu temu da stavim ovo

 

imam sledeci problem

 

 

kad god otvorim odredjeni sajt (b92.net) pojavi mi se ono obavestenje "firefox has encountered problem and needs to be shut down bla bla", i moram da zatvorim firefox skroz. tako da, uopste ne mogu da pogledam nijednu stranu sa tog sajta.

 

ovo mi se desava u poslednjih par dana, od kad su mi se obrisale sve adrese iz bookmarks foldera btw

ranije mi se ovo nije desavalo. preciznije, nije nikad sa ovim sajtom, ali jeste sa youtube-om.

 

pomoc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wievera imaš stvarno puno,i dosta je freeware.Meni je ForceVision ekstra radio,to su oni vieweri koji imaju i opcije kao mali program za edtovanje slika.A i otvorio mi je slike sa dvd-a dosta brzo.Nije nešto nov,ima jedna malo starija verzija,ali lepo radi.

 

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Gr...rceVision.shtml

 

@sabre: najnovija je verzija 2.0.0.8,ne znam koju ti koristiš pokušaj sa ovom.

Edited by -Diamond-

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam na koju drugu temu da stavim ovo

 

imam sledeci problem

 

 

kad god otvorim odredjeni sajt (b92.net) pojavi mi se ono obavestenje "firefox has encountered problem and needs to be shut down bla bla", i moram da zatvorim firefox skroz. tako da, uopste ne mogu da pogledam nijednu stranu sa tog sajta.

 

ovo mi se desava u poslednjih par dana, od kad su mi se obrisale sve adrese iz bookmarks foldera btw

ranije mi se ovo nije desavalo. preciznije, nije nikad sa ovim sajtom, ali jeste sa youtube-om.

 

pomoc?

 

Jedino sto mi pada na pamet je da instaliras najnovije verzije Flash-a i Jave(JRE-Java Runtime Enviroment)

 

http://www.java.com/en/download/manual.jsp#win

 

http://www.adobe.com/shockwave/download/do...=ShockwaveFlash

 

Neke prve verzije flash-a 9.x su znale da sruse FF samo tako

A sto se tice toga da je Opera zakon-upotrebicu reci Barta Simpsona "Eat My Shorts!" :evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...