Jump to content

Avantasia


Recommended Posts

Čini mi se da fanovi Avantasie tretiraju Scarecrow na isti način kako su fanovi Helloweena tretirali Pink bubbles go ape. Oba izdanja su izašla posle dva kultna albuma i kvalitet im se često osporava zbog drastične razlke u stilu u odnosu na prethodna izdanja. Verujem da će fanovi Avantasie zavoleti Scarecrow kada prevaziđu činjenicu da nije u pitanju tipičan power metal album, i da to nije ni trebalo da bude. Tako sam ja bar zavoleo PBGA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

P. S. Evo svima u znak primirja ova pesma. Moj omiljeni muzicar danasnjive obradio je mog omiljenog muzicara svih vremena!

Svaka ti cast za ovo!

Originalna verzija je divna, a i obrada je veoma lepa. :da::wub:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Breakthru:

Druze nemas ti nikome za sta da se izvinjavas ili pravdas, obrazlozio si svoje misljenje detaljno, a kome se ne svidja taj ce ionako slusati neke druge albume koji mu vise prijaju...

Nemoj da se nerviras ako te neko vredja, cesto je tako kad je neko nov na forumu (pitaj NatashuNS :haha:) pa se onda svi smire i prihvate novog clana i njegov ukus...

 

 

 

Skroz se slazem sa onim sto je Totameland napisao, svaka malo drasticnija promena zvuka danas se jako tesko prihvata, a cini mi se ponajvise kod ljudi koji slusaju metal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

P. S. Evo svima u znak primirja ova pesma. Moj omiljeni muzicar danasnjive obradio je mog omiljenog muzicara svih vremena!

 

Original je mnogo mnogo mnogo mnogo bolji! Po meni se zajebo sto je to obradio, jebi ga, al' Tobi jednostavno sto se pevanja tice nije Frediju ni do kolena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ja cu prvi da se slozim da je Freddie genije sto se tice pevanja... Za mene je u njegovoj ligi samo Steve Perry i niko drugi.

I naravno da je original bolji, Freddie je imao lepsu boju i jaci glas, ali Tobi je isto jedan od najboljih pevaca danasnjice i moze on mnogo bolje od ovoga.*

 

*Jel si nekim slucajem cuo pesmu The Spirit Will Remain?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Edguy-a? Jesam - lepa je pesma. Al' Tobi meni nije ni u 100 vokala danasnjice sigurno. Ne moze da se porediti sa jednim Tate-om, Lande-om, Allen-om, LaBrie-om

i mnogim mnogim drugim pevacima (da ne nabrajam sad), prosto covek nije taj kalibar i kapacitet, ne kazem da je los, al' je miljama daleko od najboljih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je objektivno tehnicki Tobi u top 10 danasnjice, i to mogu da potvrdim jer sam clan jednog vocal foruma koji se bavi cisto tim stvarima. Ja razumem da ne volis njegov ton ili stil. Ja na primer ne volim Tatea, ali sta da radim, objektivno on je najbolji metal vokal svih vremena.

Zasto mislis da on nije kapacitet i kalibar najboljih?

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Dio verovatno najbolji metal vokal svih vremena... (eto jos jednog kome Tobi ne moze da primirise).

A Tobi nema boju, nema jacinu, nema raspon, prosto nema ono sto najbolji imaju. Ne kazem da je los, daleko od toga, al' nije ni u 100 peavaca koji su medju zivima, fakat. Ja razumem da ga ti gotivis i sve je to super i ja ga gotivim i cenim, al' nije on neki nenadjebivi pevac, al' je zato jako dobar kompozitor. I nikakav mi problem ne bi bio da nabrojim ne 100, nego 200 boljih pevaca i to lako, al' da ne idem u krajnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natasha, drago mi je da jos neko voli genijalnog Freddieja!

Naravno da ga volim, tj. obozavam... Najbolji je! :mrgreen:

 

@Breakthru:

Druze nemas ti nikome za sta da se izvinjavas ili pravdas, obrazlozio si svoje misljenje detaljno, a kome se ne svidja taj ce ionako slusati neke druge albume koji mu vise prijaju...

Nemoj da se nerviras ako te neko vredja, cesto je tako kad je neko nov na forumu (pitaj NatashuNS :haha:) pa se onda svi smire i prihvate novog clana i njegov ukus...

Hahahaha, istina, lepo sam ja coveku rekla. :haha:

 

A i sama sam dozivela to vredjanje, ili stavec. Sad su ljudi vec navikli na mene, znaju sta volim, sta ne, i ne raspravljamo se vise toliko. Kako je samo kad sam tek dosla na forum... Haos. :haha:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je on prvo privukao kao pevac, tek kasnije kao kompozitor. E sad, da nema boju, to razumem, to je subjektivno i svako ima pravo da ima svoje misljenje...

Jacinu, veruj mi, ima, gledao sam mnogo live nastupe i Tobi ima jacinu, ne neku neprevazidjenu, ali je ima. Ne znam jel si slusao pesmu Speedhoven, ali spori deo pokazuje tone jacine.

Raspon - gde bas to nadje? Pa Tobi u svakoj 3-4 pesmi ide u visine kakve Dio moze da sanja... Imati dobar raspon = biti dobar pevac, ali pogresno je reci da Tobi nema raspon. Slusaj Golden Dawn (posebno notu na kraju) ili We Don't Need A Hero deo pre refrena pa kazi da nema raspon.

 

http://forums.nutsie.com/viewtopic.php?t=18672

 

Da ne bih ja mnogo blebetao ovde, pogledaj ovaj link. Tu su listu sastavljali ljudi koji o pevanju znaju mnogo vise od nas i to je ubedljivo najbolja lista na internetu. Pogledaj Tobijevo mesto.

P. S. Gledaj samo zelenu listu, to je nova, updateovana.

 

Natasha, koji ti je omiljeni album Queena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Tobi nema boju, nema jacinu, nema raspon, prosto nema ono sto najbolji imaju. Ne kazem da je los, daleko od toga, al' nije ni u 100 peavaca koji su medju zivima, fakat. Ja razumem da ga ti gotivis i sve je to super i ja ga gotivim i cenim, al' nije on neki nenadjebivi pevac, al' je zato jako dobar kompozitor. I nikakav mi problem ne bi bio da nabrojim ne 100, nego 200 boljih pevaca i to lako, al' da ne idem u krajnost.

Slazem se sa ovim gore napisanim.

Tobi ima simpaticnu boju glasa, i nije los pevac, al' daleko je on od vokala koji su na vrhu liste (ne moze da se poredi sa Fredijem, na primer).

Da je odlican kompozitor, jeste, i za to mu skidam kapu. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je on prvo privukao kao pevac, tek kasnije kao kompozitor. E sad, da nema boju, to razumem, to je subjektivno i svako ima pravo da ima svoje misljenje...

Jacinu, veruj mi, ima, gledao sam mnogo live nastupe i Tobi ima jacinu, ne neku neprevazidjenu, ali je ima. Ne znam jel si slusao pesmu Speedhoven, ali spori deo pokazuje tone jacine.

Raspon - gde bas to nadje? Pa Tobi u svakoj 3-4 pesmi ide u visine kakve Dio moze da sanja... Imati dobar raspon = biti dobar pevac, ali pogresno je reci da Tobi nema raspon. Slusaj Golden Dawn (posebno notu na kraju) ili We Don't Need A Hero deo pre refrena pa kazi da nema raspon.

 

http://forums.nutsie.com/viewtopic.php?t=18672

 

Da ne bih ja mnogo blebetao ovde, pogledaj ovaj link. Tu su listu sastavljali ljudi koji o pevanju znaju mnogo vise od nas i to je ubedljivo najbolja lista na internetu. Pogledaj Tobijevo mesto.

P. S. Gledaj samo zelenu listu, to je nova, updateovana.

 

Natasha, koji ti je omiljeni album Queena?

Smesno je sto je on ispred jednog Meat Loaf-a, a vidi ispod njega su i Barlow i Dickinson - smeh! Tesko da mogu ovu listu da dozivim kao nepristrasnu...

E, da i Patton je miljama ispred bas kao jos njih 1000 ne nuzno metal pevaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Patton je na listi, negde oko 15og.

Veruj mi, lista je skroz objektivna, jer je i lik koji je nenormalan fan Barlowa i Dickinsona rekao da je Tobi bolji. Ni ja nisam verovao da moze neko da bude bolji od Freddieja, ali veruj mi, na ovom sajtu sam mnogo naucio.

 

Tamo ima likova koji su totalno nepristrasni, neki jedva da slusaju metal, ali su vrhunski znalci.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam bas za ovu listu, koliko to uopste moze objektivno da se oceni.

Takva lista je za VRLO VELIKU diskusiju, smesno je o njoj raspravljati na ovoj temi, vec zasluzuje poseban topic.

 

Mene je kada sam pocinjao da slusam Edguy i Avantasiu privukao vibrato u Tobijevom glasu, koji se vraski trudi da izbaci sa novijim albumima, i uz pomoc Sashe je u tome skoro i uspeo. Prakticno se covek odrekao onoga zbog cega sam zavoleo njegov glas.

Sta da se radiji, ostaju mi prosli albumi po tom pitanju.

Sa druge stvari, odlican je kompozitor pre svega, i strasan tempo je nabio, izbacuje albume svake godine, i uglavnom su sveze ideje, osim mozda na zadnjem Edguy albumu, koji retko sta da je imao novo da ponudi (osim mozda Dragonfly pesme)... Ali evo sa ova 2 albuma, ponovo se vratio :muzicar:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, meni je Tinnitus Santcus fenomenalan hard rock album i Speedhoven jedna od naj Edguy pesama.

 

E, sad, Tobi nije skroz izbacio vibrato, mislim, poslusaj Wastelands samo! :D

Sto se tice glasa, ja mislim da je njegov apsolutni vrhunac Hellfire Club, koji predstavlja savrseni vokalni mix power metal i hard rock stila.

 

Pozivam tebe i KinSlayera i sve zainteresovane! Na heavy metal sekciji ima tema najbolji metal vokali i uveliko diskutujemo o ovoj listi! Objasnio sam kriterijume sve, pa vidite.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam plusici za kvalitetnu raspravu. :bigblue:

 

@DBrave: E, ja sam se u jednom trenutku zabrinu zbog te njegove hiperproduktivnosti, misleci da to nije dobro i da se gubi na kvalitetu i na kreativnosti "stancovati" albume tim tempom, al' me covek lepo demantovao.

Edited by KinSlayer
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije skroz izbacio, naravno, nadam se da nikada i nece, ali ga je smanjio 50 puta u odnosu na prve Edguy albume...

usotalom evo sta je rekao po tom pitanju u zadnjem intervjuu:

 

 

Tobiassammet.com: Everybody talks about the great guest vocalists' performances, how would you rate your own singing? How has your style changed over the years in your opinion?

 

Tobias: “I am much more happy with my voice nowadays. When I listen to some of the stuff I did on early albums I scratch my head, haha! I hate my vibrato on those old albums. Mikko Karmilla (engineer of Edguy’s first albums from Vain Glory Opera until Hellfire Club) once said, that it sounds like somebody is shaking me while I try to keep a tone. Thank God, my producer Sascha cured me from it. Whenever I start to sing with high clean opera-vocals Sascha throws up on the mixing desk. At some point I couldn’t stand the smell of his vomit in the studio anymore. I don’t wanna be in a fucking Alessandro Moreschi tribute band (laughs). The range is still there which feels great, but I would rather focus on feeling and emotion than competing with the sound of a sharply braking freight-train. If you listen to the new Avantasia material like “Your Love Is Evil” or the chorus of “States Of Matter”, without blowing my trumpet, I guess that’s not too bad. But of course, there are so many outstanding singers who did a great job on Avantasia, it would be out of place to speak about my performance in that context. If you listen to the last Edguy album “Tinnitus Sanctus” you can hear the essence of my singing. This is just me on vocals. Having enough distance from that album now, I can rightfully say that it is the strongest Edguy album. It’s a killer album, maybe some people didn’t understand it, but “Sex Fire Religion” or “Pride Of Creation” are killer tracks. That’s what Metal has to sound like in my opinion. On “929” I think I gave my best vocal performance in ten years maybe. The album didn’t have the success it deserved in all territories, but that’s the price we are willing to pay in order to follow our hearts. Tinnitus Sanctus... What an album! Wow, off topic. Back to Avantasia (laughs).”

 

http://tobiassammet.com/eng/Interview0410.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tobi je stvarno pun ideja, i ako je za nesto genije, onda je kreativni genije i radoholik. Covek je radio 2 godine na ovim albumima i sad ce lagano u junu da krene da radi Edguy album koji ce da izadje verovatno krajem ove ili pocetkom sledece godine...

 

KinSlayer, poseti temu za najbolje vokale... :pivopije:

 

Znam taj interview, i slazem se da mu je stari vibrato los, ali to je iz perioda '97, '98...

Meni je njegov glas na Theater Of Salvation mnogo bolji nego na prethodnim albumima, jednostavno mu se razvio glas.

A onda je od 2000-2004 imao fenomenalan vibrato, posebno na Mandrake i Metal Operama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da o tome i pricamo, ali sta je onda uradio posle 2004 ?!?

zasto ga se odrekao, jbg :icon_ne:

 

Inace vidim da ste razvili diskusiju na temi o najboljim vokalima, ali sto se mene tice mogu samo da citam sta pisete, znate 1000 puta vise o pevanju nego ja, tako da nemam sta pametno da dodam, kompletni sam laik :mrgreen:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da nije hteo da zvuci kao generic power metal Bruce Dickinson copy pevac, i u tome je uspeo. I, zar ti spori deo Speedhovena i kraj What Kind Of Love nisu neki od njegovih najboljih vokala ikada?

 

Drago mi je sto citas, ako te nesto u vezi vokala zanima, slobodno me pitaj tamo... :D

Btw, ja sam Wanted Dead Or Alive sa Sammet.com foruma ako nisi provalio... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaa e pa znam, tamo smo se dopisivali peko pm-a

:pivopije:

 

pazi nemoj pogresno da me shvatis, nisam ja rekao: Tobi je do 2004-e bio dobar, a sada mu je sranje glas. Jednostavno doslo je do velike promene, postepeno, ali ipak je to velika promena pogotovo za fanove...

Ima on sada novih momenata, najveca razlika moze da se primeti recimo na baladama, koje skroz drugacije zvuce nego recimo na prva 3-4 albuma...

Napredovao mu je glas dosta, a i voli da eksperimentise. Kako me je samo odusevio sa solazom na Return to the Tribe :mhihi: nisam cuo tako nesto pre toga..

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, pa naravno da voli da eksperimentise, taj solo i Return To The Tribe je nesto ludo skroz! :bigblue:

 

E, sad, sto se tice balada, ja na primer ne volim kad peva previse grubim glasom u njima, kao sada u Save Me i Thorn Without A Rose ili The Edge, vise volim Save Me uzivo sa FWF live albuma, gde se vidi da mu je glas zreliji, a peva clean.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...