Jump to content

Avantasia


Recommended Posts

eee... da, ljudi jel ima neko da mi da lyricse za oba albuma, ubi se trazeci po netu, a nema nigde, ajd ako ima neko dobar da mi da link il da skinem, il gde ima da vidim... :pivopije:

 

Imas ovde na nekom od prethodnih postova...ono gde je spisak pevaca-tu imas i lyrics... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm... ma nznm, ja evo vrtim oba albuma vec jedno 3-4 put... mnogo su mi se svideli... nema pesme koja mi se ne svidja, ko sto moj ortak kaze-

75% pesama dojaja, a ostalih 25% SABIJAJU!

 

 

 

 

aaa da, scales of justice ide odmah posle death is just a feeling...:rockdevil:

Edited by FëanorSonOfFinwë

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva veoma dobra albuma!Moji favoriti su:The Wicked Symphony, Scales Of Justice, Dying For An Angel, Forever Is A Long Time, Stargazers, Your Love Is Evil, Death Is Just A Feeling, Blowing Out The Flame, Rat Race, Symphony Of Life, Alone I Remember, Promised Land, Wastelands, Blizzard On A Broken Mirror.

 

Najgora pesma ubedljivo Crestfallen!

 

Mozda nekima "Death Is Just A Feeling" lici na "Toy Master" zbog Olivinog vokala,koji svojom hrapavoscu jako podseca na Alice-ov.Ovo je top 3 u ova dva albuma,sjajan spooky mjuzikl uvod,odlican refren,text.

 

"Alone l Remember"-odlicna pesma,veoma dobar fazon za intro.Refren mnogooo podseca na neku drugu pesmu,ili mozda tripujem???

 

"Scales Of Justice"-Sjajna heavy metal stvar,Ripper je ovo bukvalno rastirio,sjajni voklani performans,cisto desetka!

 

"The Wicked Symphony"-Uz "Scales Of Justice" i "Death Is Just A Feeling" ovo spada po meni u tri najbolje pesme ova dva izdanja (za sada,albume sam preslusao 5-6 puta) Sjajn intro,cela tema je fenomenalna,ovako treba da izgleda epeska pesma,iako traje 9:30 ni jednog trenutka vam nije dosadno!

 

"Symphony Of Life"-Skroz neobicna pesma,po malo spooky melodija,dobar izbor vokala,inzvandredan aranzman,bez koga ni upola pesma ne bi bila ovoliko dobra.

 

"Rat Race"-Jednostavno dobra numera,jedino sto je malo usralo numeru jeste efekt na vokalu,ali nisam iznenadjenjr Tobi voli da se igra sa tim stvarcicama.:)

 

"Dying For An Angel"-Odlicna pesma,uprkos fancy produkciji,Tobias je vrlo dobar pevac,ali Klaus Meine (koji je inace u trentku snimnaja imao 61 god.)objasnio neke stvari.Odlcino zvuce u dvoglasu u refrenu.

 

"Blowing Out The Flame"-Za mene veoma lepa balada,na prvo slusanje.Refrenu daju veliki smek klavijature.

 

"Stargazers" Jos jedna epska pesma,veoma kvalitetna,ali ipak dosadnija od "The Wicked Symphony"

 

"Promised Land"- Vrlo dobra powerica,Lande-u je pesma odlicno legla,kao sto je vec neko napomenuo Tobi je majstor da napravi pesmu za odredjeni tip pevaca.

 

"Your Love Is Evil"- Skroz fanc,ali mi se skroz i svidja,odlican aranzman!

 

"Forever Is A Long Time"-Ne znam zasto ali ova mi je pesma brzo usla u usi :)

 

"Wastelands" Solidna powerica,Kiske na visini zadatka,na Scarecrow je imao par kiksica,ovde to za sada nisam primetio.

 

"Blizzard On A Broken Mirror"-Odlicnamelodicna solaza,solidan refren,drugi deo refrena mi se nesto ne svidja,mogao je biti bolji prelaz.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

"Crestfallen"-Kad sam prvi put cuo intro za ovu numeru pomislio sam "sta koji ku**c?" Totalno besmislena numera,intro katastrofa,nalik nekim bidjaim DJ-evima,krestanje u refrenu...Jedino sto je ovde solidno je solaza.Jedina numera na albumu koja je zaista losa.Neko je prozivao Carry Me Over" sa "Scarecrow" albuma ,ta stvar  je za ovo remek delo!

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kao sto mozete videti,nabrojao sam vecinu pesama sa ova dva izdanja.Zaista osima pomenute  "Crestfallen" album nema losu pesmu.Raznolikost je ono so mi se mnogo svidja kod Tobbiasovih radova,bilo bi monotono i dosadno da nije tako,bar po meni.Aranzmani su odlicni uglavnom.Nema izlazeta u pop zvuk kao sto je bio slucaj sa prethodnim izdanjem.Zanrovski ovo je hard rock,heavy metal,power metal,rock,sa sanmo par pop efekata!Najbolje i najzrelije izdanje Avantasia-e po meni,sto nikako nisam ocekivao.Ova dva albuma sam posmatrao kao jedan,tako da je moja ocena za oba izadanja 8 .

 

OCENA IZDANJA: 8

 

 

 

P.S Da li je Tobbias aranzer,zna li ko?

Edited by slobodans86
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ocena izdanja cista desetka, Tobi je nadmasio sam sebe ovime!

 

Bokee, i na Angel Of Babylonu se nalazi Promised Land, samo sto delove koje je Kiske peva ovde peva Lande.

 

 

"Wastelands" Solidna powerica,Kiske na visini zadatka,na Scarecrow je imao par kiksica,ovde to za sada nisam primetio.

 

Gde je Kiske imao par kisksica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga moj kompletni review albuma:

 

The Wicked Symphony:

 

1. The Wicked Symphony - Kao sto je neko vec rekao, ovo je kako epic pesma treba da izgleda. Traje 9:30 a uopste ne deluje tako! Pocinje veoma mracno, Tobi nastavlja trend pevanja na vise hard rock nacin, sa hrapavim, grubim glasom. Refren je bombastican, zarazan, sa sjajnim melodijama. Pevaci sjajno pevaju, a najvise se istice Russell Allen kome je ovo prvi put da peva u Avantasiji. Poslednji deo pesme je mozda i najbolje, gde Tobi peva s toliko strasti da je nemoguce opisati! Totalno remek delo. 10/10

 

2. Wastelands - Za mene je ovo vec power metal klasik! Ova pesma bi lagano mogla da prodje na Keeper Of Seven Keys albumima! I pogotide ko peva? Kiske! Tobijeva najveca genijalnost je sto zna da napise savrsenu pesmu za odredjenog pevaca! Kiskeu je neverovatno leglo i ovo je verovatno pesma u kojoj je najblizi stilu koji je imao u Helloweenu. Tobi takodje fenomenalno peva i totalno mu parira! 9/10

 

3. Scales Of Justice - Tim Ripper Owens, najomrazeniji pevac u heavy metal istoriji! I Tobi je napisao pesmu tako da lici na oba velika benda u kojima je pevao! Strofe lice na Iced Earth, a refren je kao klasican Priest. Ripper je razvalio ovde, i middle sekcija je odlicna, dobar kontrast ostatku pesme. Ripper u tom delu zvuci kao Dio!!! 8/10

 

4. Dying For An Angel - Pomesajte Scorpionse in rani Bon Jovi i dobijate ovo! Hard rock himna, veoma pevljiva i zarazna, odlicna vec na prvo slusanje! Glas Klaus Meinea je nesto zaista posebno! Ova pesma bi zvucala odlicno uzivo! 9/10

 

5. Blizzard On A Broken Mirror - Veoma cudna pesma, i cudna struktura: Intro - strofa - prelaz - refren - solo - strofa (koja nema nikakve veze s prvo) - refren. Matos je odlicno otpevao refren i dokazao da je on Steve Perry metal muzike, Bubnjevi u refrenu su fantasticni. Druga strofa je najbolji deo pesme, Tobi peva s mnogo emocija i text je fenomenalan. Inace nisam spomenuo da je pesma sporijeg tempa, nije heavy ali nije ni balada bas. 9/10

 

6. Runaway Train - Za mene je ovo najbolja pesma na albumima! Velika upotreba klavira, bombasticni elementi, dobar refren! Pesma veoma podseca na Meat Loafa, i pomalo na Gunse iz UYI perioda (November Rain, Estranged). Pevaju Catley, koji prosto omadjijava svojim glasom, Lande, pun besa i samopouzdanja kao i uvek, Tobi, koji peva sa mnogo strasti i zvuci izmuceno, i Kiske, koji peva jako lepo, smireno i daje poseban smek na kraju pesme! Melodije strofa su fenomenalne, refren jak, takozvani bridge gde Catley peva je odlican! Svaka cast, Tobi! 10/10

 

7. Crestfallen - Na pocetku mi je ovo bila ubedljivo najgora pesma, ali ipak nije toliko losa. Ima elektronski intro, ali taj intro je veoma zarazan i melodican! Refren je super cool sa muskim horom, ali vristanje ga malo upropastava! Nije remek delo, ali veoma slusljiva. 7.5/10

 

8. Forever Is A Long Time - Klasican hard rocker, Lande prosto pleni svojim autoritetom i ubedljivoscu! Zvuci preteci, bas kako i treba! Tobi bi se stvarno zeznuo da je bilo koga drugog uzeo umesto Landea. 8/10

 

9. Black Wings - Veoma mracna hard rock pesma, riff podseca na Sex Fire Religion... Ralf Zdiarstek odlicno zvuci u strofama. Pesma je spora, sumorna. Refren je odlican, Tobi razbija svojim pevanjem ovde. 7.5/10

 

10. States Of Matter - Sjajni Russell Allen se vraca na scenu prvi put posle prve pesme. Ova pesma je brza, podseca na Edguy i na mix hard rocka i power metala koji je Tobijeva specijalnost. Mocan refren, jos polji je prelaz izmedju strofa i refrena. Opet se ne zna ko je koga natpevao, jer i Tobi i Allen su stvarno odlicni ovde! 8/10

 

11. The Edge - Ovo bi trebalo da je balada albuma, ali mogu slobodno da kazem da je ovo najslabija balada koju je Tobi ikada napisao (osim mozda Land Of The Miracle). Njegov glas je pregrub, refren preslab. Najslabija pesma albuma. 7/10

 

Prosecna ocena - 8.45

Edited by Breakthru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ocena izdanja cista desetka, Tobi je nadmasio sam sebe ovime!

 

Bokee, i na Angel Of Babylonu se nalazi Promised Land, samo sto delove koje je Kiske peva ovde peva Lande.

 

 

 

 

Gde je Kiske imao par kisksica?

 

 

 

Nisam dugo slusao ,ali koliko me secanje sluzi malo se gubio na visinama u pesmi "What KInd Of Love" :) Inace,Kiske je vrhuski metal pevac,sigurno jedan od najboljih :)

 

 

 

Čudi me da si pomenuo Promised Land, koji je objavljen na Lost in Space pre nekoliko godina.. Odlična je pesma, ali ne može se reći da je sa Angel of Babylon x)

 

Pomenuo sam je zato sto je ova albumska verzija drugacija,drugacija podela vokalanih deonica,vise mi se svidja, nego EP verzija!:)

 

 

 

 

 

 

Vidim da mnogi vole "Runaway Train" meni ta pesma nije nesto legla,ne znam zasto...

Edited by slobodans86

Share this post


Link to post
Share on other sites

U What Kind Of Love peva Tobi, Kiske je prateci koji se jedva jedva cuje, koliko ja znam, ne secam se da je imao neke greske, pevao je kompletno iste note kao Tobi.

 

Napisao sam za Promised Land:

Bokee, i na Angel Of Babylonu se nalazi Promised Land, samo sto delove koje je Kiske peva ovde peva Lande.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga moj kompletni review albuma:

 

The Wicked Symphony:

 

1. The Wicked Symphony - Kao sto je neko vec rekao, ovo je kako epic pesma treba da izgleda. Traje 9:30 a uopste ne deluje tako! Pocinje veoma mracno, Tobi nastavlja trend pevanja na vise hard rock nacin, sa hrapavim, grubim glasom. Refren je bombastican, zarazan, sa sjajnim melodijama. Pevaci sjajno pevaju, a najvise se istice Russell Allen kome je ovo prvi put da peva u Avantasiji. Poslednji deo pesme je mozda i najbolje, gde Tobi peva s toliko strasti da je nemoguce opisati! Totalno remek delo. 10/10

 

2. Wastelands - Za mene je ovo vec power metal klasik! Ova pesma bi lagano mogla da prodje na Keeper Of Seven Keys albumima! I pogotide ko peva? Kiske! Tobijeva najveca genijalnost je sto zna da napise savrsenu pesmu za odredjenog pevaca! Kiskeu je neverovatno leglo i ovo je verovatno pesma u kojoj je najblizi stilu koji je imao u Helloweenu. Tobi takodje fenomenalno peva i totalno mu parira! 9/10

 

3. Scales Of Justice - Tim Ripper Owens, najomrazeniji pevac u heavy metal istoriji! I Tobi je napisao pesmu tako da lici na oba velika benda u kojima je pevao! Strofe lice na Iced Earth, a refren je kao klasican Priest. Ripper je razvalio ovde, i middle sekcija je odlicna, dobar kontrast ostatku pesme. Ripper u tom delu zvuci kao Dio!!! 8/10

 

4. Dying For An Angel - Pomesajte Scorpionse in rani Bon Jovi i dobijate ovo! Hard rock himna, veoma pevljiva i zarazna, odlicna vec na prvo slusanje! Glas Klaus Meinea je nesto zaista posebno! Ova pesma bi zvucala odlicno uzivo! 9/10

 

5. Blizzard On A Broken Mirror - Veoma cudna pesma, i cudna struktura: Intro - strofa - prelaz - refren - solo - strofa (koja nema nikakve veze s prvo) - refren. Matos je odlicno otpevao refren i dokazao da je on Steve Perry metal muzike, Bubnjevi u refrenu su fantasticni. Druga strofa je najbolji deo pesme, Tobi peva s mnogo emocija i text je fenomenalan. Inace nisam spomenuo da je pesma sporijeg tempa, nije heavy ali nije ni balada bas. 9/10

 

6. Runaway Train - Za mene je ovo najbolja pesma na albumima! Velika upotreba klavira, bombasticni elementi, dobar refren! Pesma veoma podseca na Meat Loafa, i pomalo na Gunse iz UYI perioda (November Rain, Estranged). Pevaju Catley, koji prosto omadjijava svojim glasom, Lande, pun besa i samopouzdanja kao i uvek, Tobi, koji peva sa mnogo strasti i zvuci izmuceno, i Kiske, koji peva jako lepo, smireno i daje poseban smek na kraju pesme! Melodije strofa su fenomenalne, refren jak, takozvani bridge gde Catley peva je odlican! Svaka cast, Tobi! 10/10

 

7. Crestfallen - Na pocetku mi je ovo bila ubedljivo najgora pesma, ali ipak nije toliko losa. Ima elektronski intro, ali taj intro je veoma zarazan i melodican! Refren je super cool sa muskim horom, ali vristanje ga malo upropastava! Nije remek delo, ali veoma slusljiva. 7.5/10

 

8. Forever Is A Long Time - Klasican hard rocker, Lande prosto pleni svojim autoritetom i ubedljivoscu! Zvuci preteci, bas kako i treba! Tobi bi se stvarno zeznuo da je bilo koga drugog uzeo umesto Landea. 8/10

 

9. Black Wings - Veoma mracna hard rock pesma, riff podseca na Sex Fire Religion... Ralf Zdiarstek odlicno zvuci u strofama. Pesma je spora, sumorna. Refren je odlican, Tobi razbija svojim pevanjem ovde. 7.5/10

 

10. States Of Matter - Sjajni Russell Allen se vraca na scenu prvi put posle prve pesme. Ova pesma je brza, podseca na Edguy i na mix hard rocka i power metala koji je Tobijeva specijalnost. Mocan refren, jos polji je prelaz izmedju strofa i refrena. Opet se ne zna ko je koga natpevao, jer i Tobi i Allen su stvarno odlicni ovde! 8/10

 

11. The Edge - Ovo bi trebalo da je balada albuma, ali mogu slobodno da kazem da je ovo najslabija balada koju je Tobi ikada napisao (osim mozda Land Of The Miracle). Njegov glas je pregrub, refren preslab. Najslabija pesma albuma. 7/10

 

Prosecna ocena - 8.45

Svaka cast na detaljnoj oceni! Uglavnom se slazem! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala!

Sledi Angel Of Babylon review:

 

1. Stargazers - Pocinje sporo, menjaju se pevaci koji pevaju uz pratnju clean gitara. Posle uzvika Jorn Landea, ova pesma postaje pravi devetominutni power-metal paprikas! :D Pevaju Lande, Tobi i Allen i onda na prelazu u refren se pojavljuje veliki Michael Kiske i rastura svojim glasom! Refren je najslabiji deo pesme, jer se bukvalno jedna fraza ponavlja. Pesma ima vise odlicnih solaza i outro predstavljaju 2 odlicne vokalne deonice Tobija i Landea. Epska pesma, ali najgora of 4 epske pesme na ovim albumima. 9/10

 

2. Angel Of Babylon - Posle The Scarecrow i The Wicked Sypmhony, iznenadjujuce je da treca naslovna pesma nije espka i dugacka, vec solidan rocker od "samo" 5 i po minuta. Medjutim, ovo je najzaraznija i najkvalitetnija pesma na albumu sa fenomenalnim textom i dobrom keyboard solazom. Vokali su Sammet i Lande i kad Lande uleti pre prvog refrena, zvuci tako zlo i pretece kako nikada do sada nije zvucao. Refren je najjaci na oba albuma, mega zarazan. Pesma je sama po sebi mesavina power metala i hard rocka. 9.5/10

 

3. Your Love Is Evil - 100% hard rock pesma, kao da je stigla iz 80's, Tobi daje fantastican vokalni performans. Pesma je jaka, ubedljiva, odlican text, fenomenalne melodija i refren koji ce u vama probuditi zelju da odete i slusate malo old school rock muzike! 9.5/10

 

4. Death Is Just A Feeling - Jon Oliva ovde peva onako kako zna, veoma zastrasujuce. Pesma je interesantsa, odlican refren i melodije. Tobi je ovde nadmasio sam sebe, jer ne samo da je napisao pesmu koju Olivi odgovara, vec je napisao pesmu koja je bolja od celog Olivinog najnovijeg albuma! Deo gde Tobi peva je takodje sjajan, podseca me na jednu pesmu, ali ne mogu da se setim na koju! :D Ove 4 pesme predstavljaju jedan fenomenalan niz od 4 pesama bez mane! 9/10

 

5. Rat Race - Posle ovakve 4 pesme, ovo mu dodje kao nekakav filler. Mada je gitarski intro zanimljiv i pevaju Tobi i Lande, Refren je totalno neinspirisan i dosadan. 6.5/10

 

6. Down In The Dark - Jos jedna pesma u hard rock fazonu, i odlicno je legla Ladneu, koji jos jednom pleni svojom ubedljivoscu! Zarazan refren, pesma bi mogla biti singl, ali meni su strofe jos jace. Melodije su stvarno fenomenalne. Hard rock pesma onakva kakva treba da bude! 8/10

 

7. Blowing Out The Flame - Balada. Prvo mi se nije svidela jer refren nema onu snagu i mocne vokale, vec je jako smirena pesma. Ali sada je obozavam, veoma dirljiva pesma sa sjajnim pesma i Tobi cedi svoje srce dok peva. Napisao je on i bolje balada, ali i ova je jako dobra. 8.5/10

 

8. Symphony Of Life - Ljudi, nema Tobija! Prvo mi se nije svidela zamisao o pesmi bez njega, ali jako mi se svidja ova pesma. Zvuk je dosta mracan, s dosta gothic elemenata. Uopste se ne uklapa uz ostatak albuma, ali je dobra pesma. P. S. Napisao ju je Sascha Paeth, ne Tobi. 8/10

 

9. Alone I Remember - Ova pesma je toliko hard rock da sa power metalom nema blage veze. Kao kombinacija Tobijevih omiljenih bendova. Refren je totalno u Journey fazonu, znaci lagan i pevljiv, a riffovi i strofe su kao Whitesnake is glam perioda! Kad krene druga strofa, mogli biste je lagano pomesati s nekom pesmu Whitesnake, jer Lande tako dobro imitira Coverdalea da to nije normalno! 8/10

 

10. Promised Land - Ovu pesmu vec znate, odlicna power metal pesma, samo sto ovog puta je delove koje je u originalu pevao Kiske peva Jorn Lande. Dobre strofe, zarazan refren i fenomenalan bridge! 8.5/10

 

11. Journey To Arcadia - Zavrsetak triologije nije mogao da bude bolji! Bob Catley nas uvodi u ovu pesmu svojim ocaravajucim glasom i Tobi peva s mnogo emocija u ovoj semi-baladi, refren je veoma jak, sjajan text. Pred kraj pesme upada Russell Allen tako da pesma jos vise dobija na smeku! Prelepa pesma, puna nada i pozitivnih emocija! Perfektan kraj i najbolja pesma na albumu! 10/10

 

Prosecna ocena - 8.59

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde se ljudi tesko sloze sa tudjim misljenjem, pogotovo ako dodje do ovakve situacije gde je vecina protiv jednog lika sa foruma (onda nema sanse da se ikako sloze sa tobom). Navikni se na to. xD

To sto se njima ne svidja, ne mora da znaci da je stvarno los album, al' jbg, cudno im je, i sad ce da te napadaju zbog toga. To ovde tako funkcionise. xD

 

Imam neki osecaj da ce sad meni pasti minusi zbog ovog posta, al' bas me briga. :razz:

Edited by NatashaNS
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...