Jump to content

Avantasia


Recommended Posts

Meni je Wicked symphony za sada jači od Angela, slažem se sa Princom da je ovo nastavak prethodnog albuma, što mi je i malo žao jer je za mene Avantasia ipak epski power a Tobi je vodi u neke "Edguy sa brdom gostiju" vode. No 'ajde, naravno da će se slušati još jer metarijal veoma obiman pa ću reći svoj konačni sud za koju nedelju.

Slažem se u potpunosti. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram zašto je bilo potrebno praviti dva albuma. Mogao je Tobi da probere samo najbolje stvari tj ideje i napravi jedan ali extra melodic album. Ovako sve traje predugačko i verovatno ću ga manje slušati nego da je jedan album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cloudy Yang

pevala je pratece na Scarecrow, sad dobila pesmu. To je jedina pesma koju nije napisao Tobi vec Sasha, verovatno zato i jeste u drugom fazonu :mhihi:

Inace meni je ta pesma skroz u Lacuna Coil tripu, da se nasla na njihovom albumu ne bih primetio razliku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesma Death Is Just a Feeling je bolja od čitavog albuma Jon Oliva's Pain - Festival. Kao što je i Scales of Justice bolja od Ripper-ovog solo albuma, ili svojevremeno The Toy Master od onoga što Alice Cooper u poslednje vreme radi. Ako ništa drugo, Tobi ume da za pevače koje dovodi napravi pesme koje su daleko bolje od onoga što oni sami za sebe prave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U četvrtak u 18h iduće nedelje imam telefonski intervju sa Tobiasom u vezi novog albuma Avantasiije.

Pa ako neko želi neko određeno pitanje d apostavi slobodno neka ovde ostavi neki post.

 

Inače meni album nije baš najbolje ''lego'' ali dobro ukusi su različiti. ja sam ipak veran fan prva dva:)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima! Nekada davno sam napravio ovaj acount, tek sam sad video da on postoji. U svakom slucaju, Avantasia je moj omiljeni metal bend/projekat, tako da cu prvo postovati ovde.

 

Ja sam inace pre ovih albuma vise cenio The Scarecrow nego prva 2, bio je vise raznolik, zreliji i sa lepsom pricom (mada ne tako direktnom) tako da sam ove nove albume veoma zeljno iscekivao. The Scarecrow mi se nije svideo posle prvog slusanja, takav je i ovde bio slucaj, bio sam blago razocaran. Ali sada nakon 5-6 slusanja, plus citanja lyricsa, vidim kakvo je ovo remek delo!

 

The Wicked Symphony je mracniji od 2 albuma, naslovna pesma i Runaway Train su 2 neverovatne pesme, takodje ima dosta dobrih pesama (ako trazite, rado cu napisati review). Angel Of Babylon je vise rock nego metal album, ali ne vidim zasto je to lose.

 

Uglavnom, Tobi je definitivno ispunio moja ocekivanja i napravio mozda najbolje albume u svojoj karijeri!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam bila odusevljena posle prvog slusanja,ali zato sada...Lepo rece Elderane-Odavno nisam cula nista bolje!Jako raznovrsno,ali opet odlicno odradjeno.Metal Opera je nesto sto ce po meni zauvek biti van svake konkurencije,ali Tobi je pokazao jos jednom kakav je genije za muziku!Jedino sa baladama mnogo skrece sa teme i ode u neki pop-rock-smor,ali dobro sad...

I da,Death is just a feeling je favorit broj 1,iako sam negde na Last FM-u procitala komentar da je samo bleda kopija Toy master-a(meni je duplo bolja,ali dobro-stvar ukusa...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...