Jump to content

Medieval Total War 2


STARSHOOTER_SUPREME

Recommended Posts

Nekro post od mene :) Najbolji serijal ikad, a ova igra mi je favorit, uz prvi Rome. Ako kojim slučajem neko bilo ko još uvek ponekad zaigra, preporučujem vam Stainless Steel mod, igra jeste stara 10-ak godina ali mod je fantastičan. Istorijski precizniji, mnogo mnogo više jedinica, veća mapa, mnogo više gradova (ima i Beograda, koji je ubačen kao city, dok je većina balkanskih gradova u obliku tvrđave prisutna na mapi), sve nacije iz Kingdoms i još neke nove objedinjene u veliku kampanju; mapa ide skroooz na istok do iza Kaspijskog jezera, mislim da je jedan od najistočnijih gradova Urgench, koji je u Uzbekistanu. Omiljeni su mi Litvanci, u Kingdoms su meh, ali ovde je Vilnius kao paganski grad često meta pokrštavanja, svi vas okolo mrze haha. U jednom trenutku ima opcija da se konvertuje u 'rišćanstvo, što se glatko odbija svaki put, pa bude 'Crusade called - Vilnius' :mhihi: Ili trenutak u kome se pojavi Tevtonski red sa njihovih par stackova elitnih jedinica ispred jednog od vaših gradova :haha:

 

Inače su mi najjadnije nacije omiljene za igru. U Rome mi je to bila Parthia, ovde je jako teško izabrati, ali litvanska kampanja je dosta dosta teška. Crusader States kampanja je zanimljiva - otprilike kraljevstvo Jerusalim, počinje se sa tri grada, uz Jerusalim dobijete Antioh i Edesu. Okolo sve muslimani, prva meta za džihad je uvek Jerusalim. Dobra je vest što su od početka dostupne izuzetno zajebane jedinice, ali vaša elita su teška konjica i dobro oklopljeni vitezovi, dok će vas Turci/Fatimidi (Egipćani) mučiti lakom skirmish konjicom i od toga ćete poludeti :da: Bez pozivanja krusade na egipatske/turske gradove nisam siguran da je moguće preći tu kampanju.

 

Eto počeo sam jednu kampanju sa Škotima na very hard, igru sam prešao otprilike sa svakom nacijom i nikad mi nije dosadila, replay value je ogroman. Engleze sam toliko izgazio da sam i sebe iznenadio, odbio sam i trade rights ponudu na početku, igram 'viteški', ne sklapam dilove sa neprijateljima, ne izdajem saveznike, puštam zarobljenike, sve to što učini kampanju težom :haha: Jedino papu ne poštujem, trenutno sam ekskomuniciran jer sam nastavio da ratujem sa Englezima (koji su započeli rat opsadom Edinburga), pa onda i sa Francuzima, a papa(k) mi je sve vreme govorio da prestanem. Posle 20-ak turnova Englezi su nestali sa mape. Naravno, igra tera da je igrač uvek u ratu pa su mi Francuzi odmah došli u Caen na opsadu, pa sam i sa njima zaratio. Tu mi je legenda general od 10 zvezdica poginuo pošto ga je pogodio kamen iz katapulta, prvi ispaljen :no:

 

Ako igrate, igrajte modove, ja preporučujem taj, nije bez razloga najveći. Vanila igra je bila odlična, ali modovi za Kingdoms su ono što je najbolje i realno su deset puta bolji od osnovne igre :pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...