Jump to content

Medieval Total War 2


STARSHOOTER_SUPREME

Recommended Posts

Imaš više no-cd...ova :)

U suštini, trebaće ti obavezno 1.2 patch, pošto stvarno dosta stvari dovodi u red. Za njega je Vitality crack onaj koji provjereno radi. Patch 1.3 ti uopšte ne treba ako nećeš instalirati Kingdoms, što pretpostavljam da hoćeš, a za njega ne znam koji crack radi. Mislim, ja ga imam, ali ne znam koji je zvanični "release". I kada instaliraš ekspanziju, naravno ona ne čeprka po M2TW fajlovima, tako da i dalje možeš da igraš i jedno i drugo. Da sa s tobom, ja bih sačekao još tih par GB Kingdomsa da se skinu, kako se ne bi zlopatio sa 650MB koliko teži 1.2 patch. I što se tiče modova možeš da ih instaliraš koliko god želiš, pošto niti jedan ne mijenja apsolutno ništa u osnovnoj igri - instaliraju se u zasebne foldere. Mod koji bih ja preporučio je Darth Mod 1.4D, teži jedva 250MB, i uglavnom sređuje relativno neinteligentnu vještačku inteligenciju u kampanji i u bitkama. Doduše, isprobaj prvo vanillu. Ako te budu zanimali modovi mogu da preporučim još jedan ili dva stvarno dobra. Sa ovim prepravkama u AI-u, savezništva konačno imaju smisla, a AI ne stoji mirno u bitkama dok ga zasipaš strelama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne treba mi ništa posebno za ova dva dana dok ne skinem tu expanziju...čisto da uđem u igricu i pokontam kako-šta jer nisam nikad igrao al sam zato igrao Rome TW.

 

Dakle pačevi ću svejedno dobiti kad instaliram expanziju dakle da ih ne skidam posebno?

 

A možeš ostaviti linkove ako imaš za taj mod da skinem odmah i njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za dva dana ti ne treba patch, toliko ćeš izdržati :).

 

Ovo je link za mod. Ne instaliraj ga dok ne patchuješ igru, pošto je kompatibilan tek sa 1.2 ili 1.3 patchevima. Tako da ćeš taman da vidiš razliku između vanilla AI-a i ovog modovanog. Ima još jedan dobar mod koji uključuje Srbiju, pa ću ostaviti i za to link, doduše on je malo veći od ovoga, a i podržavam da se čovjek prvo malo izigra sa vanillom prije nego pristupi modovima.

Darth Mod 1.4D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan patch za ekspanziju, koji diže igru na verziju 1.5 (Kingdoms se računa kao 1.4), ali on je baš mali (za ovu igru), svega 100MB.

Edited by Thule

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.5? Ja sam zadnji put istalirao Kingdoms, i radi odlicno. Nove mape, kampanje i jedinice, sve pohvale. Jedino sto mi se ne dopada jesu opsade, mogli su da ih ucine malo tezim(obzirom da su ipak tu branitelji u velikoj prednosti). Isto tako, hvali opcija pregovora i predaje utvrdjenja bez borbe i zrtava. To im je propust.. AI je poboljsan, ali je sada previse agresivan i ne koristi taktiku na pravi nacin. Posebno se to vidi dok kompjuter vodi neku islamsku vojsku, kada poprilicno lako srlja u frontalni napad umjesto da prvo vise koristi strijelce-konjanike i cuvenu taktiku "hit and run". Mada je i ovo bolje od onog pasivnog AI-a iz osnovne verzije kad si mogao da ga izbombardujes iz daljine, a da se isti i ne potrudi da krene naprijed. Nadam se da taj 1.5 donosi vise balansa, ovako nemam razloga da ga skidam.

Pohvalio bih dizajn tevtonskih vitezova, kakvi razbijaci. Doduse, sa njima se igrac bukvalno proseta mapom jer imaju snaznu konjicu i pjesadiju, a isto to vazi za krstasku kampanju. Konjica gazi sve pred sobom, a hriscanski vojnici u svetoj zemlji se stancuju kako hoces. Tu su malo zaobisli istoriju, no ajde dobro. Bilo bi zanimljivo da naprave da se jedinice mogu regrutovati samo u teritorijama koje se dugo drze, a ne da osvojim neku islamsku zemlju u p.m. i odma u sledecem krugu stancujem hriscanske vojnike. Ko je citao o krstaskim ratovima, zna da su hriscani vodili defanzivnu borbu, a eventualna osvajanja su bila samo u slucajevima kada bi pristigle vojske iz Evrope, ili kad islamski vlastodrzci bili previse zaokupljeni unutarnjim konfliktima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to tačno, ali su žrtvovali malo realnosti zarad gameplay-a. U suštini imaš nekoliko modova koji sređuju upravo te stvari, da li ispravljaju AI, da li sređuju zonu regrutovanja da bude realnija. Dobro je da ne postoji opcija da se grad pregovorima prepusti igraču, ejr već vidim hiljadu i jedan AI propust koji bi se tu mogao iskoristiti, tipa da dođeš sa dvije jedinice i opsjedneš grad prepun protivničkih jedinica i onda uz malo diplomatije eto ti grada. Bolje je ovako. I u pravu si da je sada AI mnogo agresivniji, što je ipak bolje od one kompletne pasive iz originalne M2TW. Dobro je što je agresivan i iz tog razloga što ipak zna da napada čovjeka, a ti ne možeš da stigneš na hiljadu mjesta u isto vreme, i ne stigneš da prilagodiš taktiku dovoljno brzo, i samim tim čini igru težom. Kada god je sporo, počistim ih, kada je brzo, imam više problema.

 

A evo i promjena u patch-u 1.5

 

The patch changes the following:

 

- Forts in the Crusades campaign are now made of stone.

- Fixed various units having incorrect shield values.

- Fixed a number of inconsistencies between units' speech and their unit cards.

- Fixed deployment zones being in unreachable locations on some river crossings and bridge battles.

- Byzantine Gunners are now available to be recruited in the Crusades campaign.

- Denmark now has Norwegian units available to them when the Kalmar Union is formed.

- The Kingdom of Jerusalem can now construct King's Stables.

- Byzantine can now construct a Marksmanship Range.

- Mangonels can now be constructed at Siege Works in the Teutonic campaign.

- Swordsmiths' Guild Headquarters now gives the correct bonus to Knights trained in the Crusades campaign.

- Fixed Lithuanian Arquebusiers firing too frequently.

- Fixed various units having incorrect banners on the battle map.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to tačno, ali su žrtvovali malo realnosti zarad gameplay-a. U suštini imaš nekoliko modova koji sređuju upravo te stvari, da li ispravljaju AI, da li sređuju zonu regrutovanja da bude realnija. Dobro je da ne postoji opcija da se grad pregovorima prepusti igraču, ejr već vidim hiljadu i jedan AI propust koji bi se tu mogao iskoristiti, tipa da dođeš sa dvije jedinice i opsjedneš grad prepun protivničkih jedinica i onda uz malo diplomatije eto ti grada. Bolje je ovako. I u pravu si da je sada AI mnogo agresivniji, što je ipak bolje od one kompletne pasive iz originalne M2TW. Dobro je što je agresivan i iz tog razloga što ipak zna da napada čovjeka, a ti ne možeš da stigneš na hiljadu mjesta u isto vreme, i ne stigneš da prilagodiš taktiku dovoljno brzo, i samim tim čini igru težom. Kada god je sporo, počistim ih, kada je brzo, imam više problema.

 

A evo i promjena u patch-u 1.5

Osim regrutovanja, smeta mi i raspored turnova i ona kretanja po pozicionoj mapi. Bar kad bi prepolovili turn, ili ga doveli na 1/4 godine, bilo bi dobro. Malo bi se usporila igra, ali meni je bolje kad je sto blize realnom.

Ovo oko pregovora bi ipak bila super stvar - ako se ne moze napraviti dobar program koji ne bi popustao covjeku, onda bar meni da se ostavi ta opcija. Uslovi predaje, spasis vojsku i eventualno nekog glavonju generala, i svi mirni. Mada ja to rjesavam tako sto takticki iseljavam vojsku iz slabo utvrdjenih i vojno brojcanih gradova, posebno kad nagrnu npr. Mongoli ili neka jaca vojska. Lakse mi je tako braniti neki dobro utrdjeni zamak sa buljukom vojske nego da mi se to rasparca na 3-4 grada. A uz dobru taktiku i kvalitetne jedinice, desavalo mi se da porazbijam 3-4 vojske mongola kao od sale.

I na kraju, taj famozni AI. Ne kazem, i meni je daleko bolji sto je aktivniji. Ali dzabe i to kad opet popizdim, jer debilni kompjuter ne koristi taktiku na pravi nacin. Mislim da bi pravi ugodjaj bio da igram Medieval II sa nekim zivim igracem, to bi bila klanica. Ali tesko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, i meni smeta raspored poteza. Čini mi se da bi četiri poteza po godini bili bolja stvar, mada bi to onda zahtjevalo dodatnu grafiku za proljeće i jesen, što je makar još jedan DVD :). No, čini mi se da je stvar u tome da igra teče jako brzo na početku, kada nemaš mnogo šta da radiš, godine prolaze brzo, a isto tako i generali. Kasnije se već stvari komplikuju, pošto nakon nekih 200-300 poteza već si u ratu sa pola Evrope pa odigraš jednu do dvije bitke po potezu, što užasno razvuče igru. Ja evo već desetak dana igram sa Francuzima, a nisam stigao ni do pola igre.

Što se tiče predaje, realno ne možeš očekivati da ti imaš neku opciju, a da je računar nema, pošto se u igri teži balansu, pa bi se to smatralo za prednost neke od strana. A i to je određeni rizik, uvijek drži najbolje generale u pratnji najjačih jedinica, ne dozvoli im da ostanu u gradu sa tri jedinice Town-milita-e :). Što se tiče AI-a, obavezno skini Darth Mod 1.4D, ili Sicilian Vespers (jedan od modova sa Srbijom). Što se mene tiče, AI je tu stvarno dobar, i onaj u kampanji i onaj u bitkama. Ne zaleću se tek tako, ne gube bespotrebno jedinice, i dobro koriste konjicu i pozadinske trupe. Oduševio sam se AI-em u Sicilian Vespers. Igram kao Srbija i u savezu sam sa Svetim Rimskim Carstvom. Objavila mi je Venecija rat, a u sledećem potezu Švabe njima, a zatim su me napali i Mađari, a saveznici opet priskočiše u pomoć. Napokon, savezništva služe svrsi :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je do tvog računara. Ne znam šta drugo može biti. A koju grešku ti prijavljuje?

 

Ja imam original MTW Gold Edition, na DVD-u. Kada sam prvi put dobio igru kao original prije nekog vremena isto tako nije htjela da se instalira, pa sam se smorio i ostavio sa strane. U svakom slučaju formatirao sam HD prije par nedjelja i sada si me podsjetio da ponovo pokušam. Ovaj put je uspjelo bez ikakvih problema. Tako da je sigurno da je greška do tvog računara. Sigurno se Windows nešto pobrljavio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ništa, sačuvaj igru, pa kada jednom budeš formatirao HD, a to će biti vrlo uskoro obzirom kako ti se Win ponaša, onda je možeš ponovo instalirati ;). I ja sam svoj HD formatirao kada mi je počeo praviti probleme sa novim ruterom. Čudo kako jedna čista instalacija OS-a može sve da popravi :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...