Jump to content

Arjen A. Lucassen


StarbreakeR

Recommended Posts

*note*Ovaj tekst pisem samo sa znanjem zvuka Ayerona *note*

 

Za ovu grupu sam cuo nedavno , tacnije pre mesec dva. I posle velikog razmisljanja odakle da pocnem da slusam ovu grupu, poceo sam od The Human Equitation , i vec posle prvog slusanja odusevio me je album.

Prvo sto sam primetio kod ovog benda je dobra koncept iza albuma , koji mi na prvi pogled nije izgledao tako dobro sve dok nisma uzeo lyrics i uz njega preslusao ceo album ponovo. Zadivio sma se kako je odlicno mesto i tekst za koju emociju odlucio da stavi i ceo taj koncept (flashes before your eyes), pojavljivnaje emocija koji su bili potisnuti , u borbi za zivot i smrt u komi naseg glavnog karaktera.

 

A sve ovo izgleda jos lepse samim tim sto se odlicna kompanija ljudi pojavljuje kao guest vocalists.

 

Ovaj album je prava rec progresivnosti, ako se album pusti od pocetka do kraja(kako je i namenjen) , imamo dva sata kvalitetnog zuvak u kome svako moze da nadje nesto. Pocevsi od growla , clean akusticnih gitara, pa sve do sintisajzera, ceo album cini jendu neverovatnu celinu.

 

Ja sma samo cuo ovaj album, i u skorije vreme planiram da downloudujem 01011001 , zna li neko koji album je mozda najbolji od Ayerona? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nesto nisam upoznata sa radom ovog coveka,ali ono sto sam cula mi se izuzetno dopada.Stream of Passion cesto slusam,posto inace volim bendove sa zenskim vokalom.A negde sam procitala da je radio i sa Lanom Lane.Jel to istina?Ja tu zenu obozavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm da, svi albumi su zapravo jedna prica koja se sa 01011001 nazalost zavrsava.

Jeste Lana Lane radila sa njim Marija, tako da slobodno nabavljaj albume i slusaj. Ayreon je MNOGO bolji od Stream of Passion. Na svim albumima su gostovali predivni vokali, sto muski sto zenski :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nesto nisam upoznata sa radom ovog coveka,ali ono sto sam cula mi se izuzetno dopada.Stream of Passion cesto slusam,posto inace volim bendove sa zenskim vokalom.A negde sam procitala da je radio i sa Lanom Lane.Jel to istina?Ja tu zenu obozavam.

 

Evo i mog doprinosa širenju dobre muzike... Ayreon@Wikipedia srBska (Warning! Spoilers included! ;) )

Lana Lejn se pojavila na duplom Universal Migrator albumu.

 

A sve ovo izgleda jos lepse samim tim sto se odlicna kompanija ljudi pojavljuje kao guest vocalists.

 

Bruce Dickinson, Fabio Lione, James LaBrie, Hansi Kursch, Damian Wilson, Mikael Akerfeldt, Tom Englund... Boles'! :twisted:

Cela lista.

 

zna li neko koji album je mozda najbolji od Ayerona?

 

Ako više voliš power-prog oslušni Flight Of the Migrator (Dickinson, Lione, Kotipelto). Mada, mislim da si sa Human Equation ubo u centar. Mislim da je to najbolje smućkan album, u prog smislu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mrzim unistavanje pesama kao sto je uradjeno ovom prilikom na Day Six :no:

 

Slažem se, Tanya. Previše je slobode dao Marjani. Previše solira. Uz to, njen glas uopšte ne ide uz tu pesmu. Nema onog osećanja.

E=MC2 ne zvuči loše u akustičnoj verziji.

 

E kolega, vidiš kako si bio dobar pa opravio na Vikipediji članak o čika-Lucasenu icon_smile.gif Svaka čaS'

 

Hehe, all for the community. ;) Spreading the good word...or sound... :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio,

e taj nije ništa uradio,

i shvatiće kad-tad da ne zna šta je hlad" :)

 

Nemoj tako, Zorane. Nekim ljudima je previše ovaj "bosanski lonac" koji Arjen pravi na svakom Ayreon albumu (orgulje, didžeridu, gudači, i flauta na jednom albumu?!?;)). Neko voli samo klot pasulj ;) Got it?

 

ali mi se vishe svidja stream of passion...chak mi se i ambeon vishe svidja:)

 

SOP i Ambeon su lepo žanrovski definisani. Symphonic metal, odnosno folk/prog metal. Mada je Arjen sam sebe plagirao na nekoliko pesama sa Ambeon projekta. Neke muzičke teme se ponavljaju sa Dream Sequencera. Mislim da su SOP i Ambeon dobri za ulazak u Arjenov svet, bliži su mainstreamu. Ali, onaj ko se zadrži samo na tome, nije ni svestan šta propušta. Karma, keep up the good work! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ew, ljudi kao da me pogreshno razumeju...ja nisam rekla da ne volim Ayreon!!! niti sam rekla bilo shta protiv, zato shto stvarno volim da slusham (khm, pazhljiviji posmatrachi vide moj potpis. valjda.:))...samo vishe volim ova dva benda:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ew, ljudi kao da me pogreshno razumeju...ja nisam rekla da ne volim Ayreon!!! niti sam rekla bilo shta protiv, zato shto stvarno volim da slusham (khm, pazhljiviji posmatrachi vide moj potpis. valjda.:))...samo vishe volim ova dva benda:)

 

Ovo je meni upućeno? :confused: WTF sam uradio? :ph34r: Kapiram da slušaš sve od Arjena. Još rekoh, keep up the good work... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...