Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

У Зрењанину постоји Технички факултет Михајло Пупин који уписују углавном најлошији ученици. Један мој друг којем је у Зрењанинској гимназији на крају четврте године професор математике рекао: "Да је ово школа ти би имао јединицу, али пошто је ово нешкола ево ти двојка", сада има 9 из математике на том факултету. Међутим, има и људи који заиста раде и уче, па на крају студија постану програмери. Један дечко је завршио тај факултет и отишао у Америку на усавршавање, добио је стипендију итд. Једноставно, није толико битно где студирате, битно је да вас то занима и схватите озбиљно то што учите.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolvent na Vets - Racunarska Tehnika. :D

 

Ljudi, ne mozete da poredite fakultete.

Pogotovu ne tehnicke sa ostalim.

FON / ETF / VETs / Pravni....

 

Ja slobodno mogu da kazem da je moja visa laksa od ostalih, bar meni, jer ja to volim, mada imam ja ortake koji su neke ispite koje sam ja ucio 2 nedelje, oni spremali po 2-3 meseca.

Pored toga sto smo "samo" visa imamo programiranje u Javi, Objektno, Sigurnost u Rac Mrezama, Mikrokontrolere... A to mozda neko sa pravnog ne bi mogao za 5 godina da nauci.

 

Svaki faks je tezak na svoj nacin, nekom mozda ne ide bubanje napamet, nekom mozda ne ide matis ili programiranje.

Zato se svako opredeli za ono sto zeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... zato sto ga studiras maybe

 

Ne, nego zato sto odrzavam balans, a vi ste ga mnogo ocrnili :P

Kao student FON-a imam pravo i da ga hvalim i da ga kudim ( i to argumentovano), ali ja to izbegavam.

 

 

"Idi, momče, na zapad"... Hoćeš da programiraš? Upiši MATF, eventualno RAF.

 

Shvatio si bukvalno. Mislio sam na celokupan razvoj software-a. Programiranje je samo deo toga. U svetu informacionih sistema programiranje se posmatra kao fizikalisanje. Sem toga, ono polako nestaje...

 

Na zapad? Zasto? Informisi se malo o fakultetima koji su priznati na zapadu. Kada sam prosli put gledao bila su 3 faksa na listi: ETF, FON i jos jedan, ne secam se koji (govorim o svim fakultetima, ne samo tehnickim). Otvori novine i pogledaj konkurse za zaposlenje. Opet FON? Zasto, to je sranje, zar ne?

 

MATF je generalno dobar faks, ali nisam upoznat sa planom i programom racunarskog smera, pa ne mogu to da komentarisem.

 

RAF je...skup...

 

 

... битно је да вас то занима и схватите озбиљно то што учите

 

Upravo tako. :pivopije:

 

 

Ljudi, ne mozete da poredite fakultete.

Pogotovu ne tehnicke sa ostalim.

FON / ETF / VETs / Pravni....

 

VETS nije fakultet ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako?

 

 

mislim da sam i ja malo kompetentna da ti odgovorim ;)

 

05 - srpska knjizevnost i jezik

06 - srpska knjizevnost i jezik sa opstom knjizevnoscu

 

e pa taj mali dodatak na grupi 06 ce ti zagorcati zivot veruj mi :)

znam XX ljudi koji su masovno krenuli da prelaze na 05 SAMO zbog toga :da:

 

ja sam na grupi gde tek u trecoj (ako bog da upisacu je sad) imam opštu i veruj mi vec mi je lose jer smo sad u drugoj slusali predavanja i samo je dovoljan mali pogled na spisak literature da padnes u nesvest :mrtav:

 

u principu, sve se svodi na to da ne treba nista drugo da radis sem da citas opštu, koja nije ni malo naivna :udri:

 

videces i sama, i ovako su nam predmeti obimni i mora dosta da se radi i bez toga, a kamoli s tim jos... :ph34r: . razmisli dobro, imaces isto zvanje i s 05 i 06 a 05 ti je laksa grupa veruj mi :da:

 

inace, dobrodošla na filološki :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da sam i ja malo kompetentna da ti odgovorim ;)

 

05 - srpska knjizevnost i jezik

06 - srpska knjizevnost i jezik sa opstom knjizevnoscu

 

e pa taj mali dodatak na grupi 06 ce ti zagorcati zivot veruj mi :)

znam XX ljudi koji su masovno krenuli da prelaze na 05 SAMO zbog toga :da:

 

ja sam na grupi gde tek u trecoj (ako bog da upisacu je sad) imam opštu i veruj mi vec mi je lose jer smo sad u drugoj slusali predavanja i samo je dovoljan mali pogled na spisak literature da padnes u nesvest :mrtav:

 

u principu, sve se svodi na to da ne treba nista drugo da radis sem da citas opštu, koja nije ni malo naivna :udri:

 

videces i sama, i ovako su nam predmeti obimni i mora dosta da se radi i bez toga, a kamoli s tim jos... :ph34r: . razmisli dobro, imaces isto zvanje i s 05 i 06 a 05 ti je laksa grupa veruj mi :da:

 

inace, dobrodošla na filološki :mhihi:

 

 

Pa,otkud znam,upisala sam tu grupu uglavnom bas zbog te opste knjizevnosti...prvobitno sam htela grupu 08...ali,receno mi je da nije profesorska,tj. da su sanse za zaposlenje male....

 

 

Hvala na savetima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa,otkud znam,upisala sam tu grupu uglavnom bas zbog te opste knjizevnosti...prvobitno sam htela grupu 08...ali,receno mi je da nije profesorska,tj. da su sanse za zaposlenje male....

Hvala na savetima!

 

 

08 je mnogo laka, ima mnogoooo manje predmeta, al posle 08 nisi profesor veci diplomirani filolog a posle 01, 02, 05, 06 si profesor :da:

 

opsta izgleda lepo i zanimljivo al je zajebano to raditi odmah u prvoj godini kad ocicno ljudi ne znaju gde se nalaze i treba im vremena da se priviknu na sistem studiranja...

 

srećno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zapad? Zasto? Informisi se malo o fakultetima koji su priznati na zapadu. Kada sam prosli put gledao bila su 3 faksa na listi: ETF, FON i jos jedan, ne secam se koji (govorim o svim fakultetima, ne samo tehnickim). Otvori novine i pogledaj konkurse za zaposlenje. Opet FON? Zasto, to je sranje, zar ne?

 

Zašto na zapad? :) Zato što je to citat (navodnici bi, jelte, trebalo to da impliciraju), u pitanju je crtić sa Perom Detlićem, morao bih da napregnem vijuge da se prisetim detalja, ako te zanimaju...

Samim tim, ovo o priznatosti fakulteta na zapadu nema veze sa mojom izjavom... Ali ipak, znam nekolicinu ljudi koji su sa smerova sa matematičkog fakulteta, AF(astrofizika) i R(računarstvo i informatika) upisali doktorske studije u inostranstvu (Španija, Holandija, SAD, Australija...).

A šta kažu novine - "a šta kaže Rus? Rus je jači od Amerikanca" tj. nementeresa :P ... FON je sranje, jeste, al' i to je za ljude... I MATF je sranje, samo drugačije... Ja se uopšte ne osećam prozvanim kad mi neko pljuje faks, naše ustanove za više i visoko obrazovanje su to i više nego zaslužile.

A razumem ja tebe. Ti želiš da svoj faks shvatiš ozbiljno. Ja svoj ne shvatam tako. A tvoj još manje. ;)

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolvent na Vets - Racunarska Tehnika. :D

Pored toga sto smo "samo" visa imamo programiranje u Javi, Objektno, Sigurnost u Rac Mrezama, Mikrokontrolere... A to mozda neko sa pravnog ne bi mogao za 5 godina da nauci.

Можда, али само можда.

Ја сам пре средње школе желео да упишем информатику на ПМФу, али сам у гимназији имао професора који је буквално био будала. Чекамо га да дође на час, после 25 минута одемо и сретнемо га у граду, кад он пита нас где ћемо и како да нисмо у школи. Ми му кажемо да он није дошао на час, а он ће: "Е, јеби га, ја заборавио!"

Крајем ове године сам схватио да имам рупу у знању и да ми било веома тешко да све надокнадим, па сам отишао на Правни, пошто ми иду и друштвене науке.

Ипак, жао ми је што нисам имао више среће са професором, јер ми је математика прва љубав, од 4. до 8. разреда сам ишао на такмичења и освајао дипломе и био међу најбољим математичарима у зрењанинском округу.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта фали? Ја ћу ићи искључиво са косом преко лица, да ме нико не препозна кад изађем из шуме да скокнем до факултета!

Edited by Radoomir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog poslednjih 5 postova kao i zbog hiljada slicnih ovaj forum mi se ogadio. Mislim ok je spamovati, ali ovoli koooooo !

No, mene zanima tehika, moderan svet je nezamislivg bez inzenjera, pa eto razloga da mene vidite na mashinstvu, kasnije nadam se na smeru za vazduhoplovstvo, gde se izucava pravljenje motora, konstruisanje letelica , mehanika fluida ... zanimljivo ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog poslednjih 5 postova kao i zbog hiljada slicnih ovaj forum mi se ogadio. Mislim ok je spamovati, ali ovoli koooooo !

No, mene zanima tehika, moderan svet je nezamislivg bez inzenjera, pa eto razloga da mene vidite na mashinstvu, kasnije nadam se na smeru za vazduhoplovstvo, gde se izucava pravljenje motora, konstruisanje letelica , mehanika fluida ... zanimljivo ! :D

opusti se :pivopije: mi se svi ovde volimo...neki i analno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Можда, али само можда.

Ја сам пре средње школе желео да упишем информатику на ПМФу, али сам у гимназији имао професора који је буквално био будала. Чекамо га да дође на час, после 25 минута одемо и сретнемо га у граду, кад он пита нас где ћемо и како да нисмо у школи. Ми му кажемо да он није дошао на час, а он ће: "Е, јеби га, ја заборавио!"

Крајем ове године сам схватио да имам рупу у знању и да ми било веома тешко да све надокнадим, па сам отишао на Правни, пошто ми иду и друштвене науке.

Ипак, жао ми је што нисам имао више среће са професором, јер ми је математика прва љубав, од 4. до 8. разреда сам ишао на такмичења и освајао дипломе и био међу најбољим математичарима у зрењанинском округу.

Pa pazi, ja nisam ni imao informatiku u srednjoj. :)

Tj "imao sam" u 3. godini. profesor dodje pijan i zaspi a mi igramo Karte i Lion King (samo je to moglo da se pokrene na onim krdzama od kompa :D)

 

Na prvom casu na Visoj, kada smo ucili jezik "C", pita profesorka sta nije jasno, a vidis mene: "a kako se pokrece ovaj program?" :) Nisam ni znao da je u sklop Visual Studio paketa. Pa ti vidi. :D

 

 

A da nije mozhda na medicini najvishe snobova i fensera??? :muzicar:

:) :)

I na privatnim fakultetima tipa mega trend i BK. :da:

 

opusti se :pivopije: mi se svi ovde volimo...neki i analno :)

A oralno? :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...