Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Nadam se da cu da upisem ETF :muzicar: . Pauzirao sam jednu godinu :opusteno:

 

treba to prike i zvrsiti, znas'

radi se dosta bas dosta i nikad nije dovoljno... prosle godine skoro od 500njih koliko se upisalo na prvu 300 je preslo na drugu koliko sam upucen... mora mnogo da se radi i da se zna, a pravo na gresku nemas, jer su greske skupe...rasmisli doro i raspitaj se malo... i preispitaj sebe i svoje mogucnosti... sve sto si ucio iz matematike u srednjoj skoli podrazumeva se da si savladao i da znas odlicno... tako da nije opusteno veruj mi :twisted:

 

@Yakuza cestitam :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pravo, drazavno, privatno... samo da je pravo. tako je to u beogradu.
Пружа убедљуво највише могућности.

 

 

Nisam želeo ranije da se uključujem ali Imaginos je,moram da priznam bez obzira na neke naše nesporazume od ranije, debelo u pravu. Svuda u svetu,hajde ne kačite se za svaku reč, privatni fakultet je bolji od državnog, samo kod nas se privatni u većini slučajeva svode na platiš,gotovo...

У земљи са најбољим системом образовања, Енглеској, постоји један приватни факултет.

Код нас је проблем што превише људи уписује факултете. Зашто сви морају да имају дипломе? 90% не треба ни да види факултет, а камоли да студира, барем је код мене (ПФ БГ) такав случај.

Edited by Herr Kuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Previse ljudi upisuje fakultet? Upise ih mozda dosta (sto i nije toliko tacno, mozda samo ako gledamo gimnazije i neke bolje skole), ali koliko njih zaista ZAVRSI i dobije diplomu? Da mnogo ljudi upisuje i zavrsi, ne bi samo 4% stanovnistva imalo fakultetsku diplomu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Previse ljudi upisuje fakultet? Upise ih mozda dosta (sto i nije toliko tacno, mozda samo ako gledamo gimnazije i neke bolje skole), ali koliko njih zaista ZAVRSI i dobije diplomu? Da mnogo ljudi upisuje i zavrsi, ne bi samo 4% stanovnistva imalo fakultetsku diplomu.

Превише их има и у средњим школама и вишим разредима основне. Некад је онима који не могу да прате оно што се ради говорено да нису за школу и би им било боље да се баве занатом или домаћинством. Сада сви иду у школу, поклањају се оцене лошима, снижавају се критеријуми и испаштају они који имају веће могућности због оних који једино могу да науче пуно података и да их репродукују. Правни, медицински, економски факултети су раније били моћне образовне институције, данас су се претворили у компаније за прављење пара.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А шта је са овим будућим такозваним менађерима?

Признајем само менађере у енглеској премијер лиги, ово остало татомамићка трулеж!

Где год се окренеш све неки менаџменти за услужни бизнис, финансијско емпиријски сектор, Вида Узелац регистратуре менаџмент...курци, палци ...

Потенцијални менађери тешко да могу бити моји пријатељи, што за менађерице наравно не важи.

 

... али само као пријатељице ноћи, то се ваљда подразумева!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Neko reče kako je fakultet prilagođen prosečnom čoveku. Kakva užasna zabluda. Zna li on šta znači "prosečan čovek" i koliki procenat ljudi kod nas ima fakultetsku diplomu?

 

a koliko tih sto imaju fakultetsku diplomu(sto mu dodje sta,da je on clan nekog elitnog drustva,ne razumem?)imaju veze sa vezom,a tek koliko veze sa tom diplomom koju su dobili?

 

jebena diploma nista zivo ne znaci,ja sam sa srednjom kuvarskom skolom obrazovaniji od brda kevinih i caletovih prijatelja koji imaju zavrsene fakultete itd. ...ko god ne zna sta ce u zivotu,upise pravni ili ekonomski,zavrsi ga i zivi od nekog levog biznisa koji mu je cale ostavio,ili uzme da radi nesto i rikne ko poslednji bednik sam jerbo ga je zena ostavila kad je propao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

А шта је са овим будућим такозваним менађерима?

Признајем само менађере у енглеској премијер лиги, ово остало татомамићка трулеж!

Где год се окренеш све неки менаџменти за услужни бизнис, финансијско емпиријски сектор, Вида Узелац регистратуре менаџмент...курци, палци ...

Потенцијални менађери тешко да могу бити моји пријатељи, што за менађерице наравно не важи.

 

... али само као пријатељице ноћи, то се ваљда подразумева!

 

Nemoj tako,to je u trendu ;)

Kao sto rece moj drugar-ja bi svim tim menadzerima dao kofu i mokru krpu u ruke da mi malo izmenadzerisu hodnik u firmi :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da u trendu, možda se i pojave nekad u istoimenoj emisiji one Snežane Dakić (valjda se tako odaziva).

Ima drugar tvoj pravo ... a da dodam: PR menadžer

( ova skraćenica je od plaćeni ribač) hodnika i trulo-buržujskih klozeta.

 

 

JEDAN JE MENADŽER - SIR ALEX FERGUSON, JEDINI. Man%20Utd.png

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam utisak da je posao u muzeju strahovito dosadan :uhoh:

U tom smislu mi je bolja skola(a i bolje je placeno cini mi se)jer je makar interesantniji posao-sve dok klinici ne budu krenuli da potezu utoke :)

 

Moj ujak je istoricar i radio je nekih 10ak godina u osnovnoj skoli, a sad je u Zavodu za zastitu spomenika i kaze da mu u zivotu nje bilo bolje.:D

A on svakako nije covek koji moze da trpi smaranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Voodoo

Da ja sam istoricar,nazalost :)

 

@Emiliy

 

Pa moze bre i muzej za pocetak-nista se ja ne bi bunio-mozda jeste dosadan posao ali je i mirniji i stedi verovatno zivce vise nego skola :)

 

Odo sada da spavam pa se kuckamo sutra-laku noc :pivopije:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Боље радити као профа у основној, него ли у средњој школи.

 

Децу маивну лако можеш да зезнеш, да их примириш, манипулишеш ... са овим другима је тешко. Пубертет, дрскост, још ако је нека ''каубојска школа.'' Ух ... па ја да сам профанум,

морао бих ферке да заказујем са ученицима у дворишту, после наставе.

А у гимназији би ми можда још теже било, не бих се мог'о сконцентрисати да предајем...знате како,

лепе младе девојке ''жељне многих сазнања.'' :mhihi:

 

Ма неки гадан грех би направио и летео вани већ трећег дана радног односа. :icon_neutral:

Edited by Вуду Соло Неле

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...