Jump to content

Osjecam... Dakle... Postojim...


Jedite Govna

Recommended Posts

Suma. Ptice tiho cvrkucu... kao da se boje da ce narusiti rajski spokoj koji vlada.

U daljini se cuje zubor potoka. Blagi vjetar njezno njise krosnje, a sunce prodire kroz gusti krov od lisca.

Najednom, oblaci prekriju sunce, tama se nadvije nad potok koji postane mutan, a zubor utihne.

Vrijeme kao da je stalo. Ptice su se ukipjele dok je crnilo prekrivalo sumu.

Krosnje su se pocele lediti. Listovi se pretvorili u ledene sige, a potok u srebrn sag na kojem su,

poput prividjenja, lezale dvije smrznute uginule ptice koje su malocas tako divno pjevale.

Hladnoca se uvukla u svaki kutak moje duse. Koji trenutak ranije tako sretna i spokojna sam bila,

otkud sad ovo sivilo? Krenuh polako po stazici, dok su se kristalici leda lomili pod mojim nogama,

a inje mi zapinjalo za kosu. Zalazila sam sve dublje u sumu, a zrak je bivao sve hladniji.

Dosla sam do ruba planine niz koju je padao slap, leden i brz, brzi od hladnoce, brzi od vremena...

Iznenada se slap zaustavi, a rub planine odvoji i pocnem padati u bezdan. Dok sam padala,

u sebi sam osjecala kako dio mene umire, a suze nezaustavljivo klize niz promrzle obraze...

I shvatih, da suma je moja ljubav, tako daleka i nemoguca, koja umire dok nemocno udaram

ledjima o stijenu, osjecajuci bol zbog vode, toliko hladne da pece, razdire kozu...

Okrenuh glavu, posljednji put pozdravljajuci sunce koje je iza oblaka nacas provirilo,

kao za oprostaj. I pustih jos jednu suzu, da kao uspomena kopni u hladnom kamenu.

Jos jednom tiho kriknem, pozeljevsi da me nema... I zelja se ostvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Johnny Deeper

Ovo doživljavam kao siže nečega što se u tebi dešava ceo život. Kao skicu za metrijal za neko veće i bolje delo. Ovakav vid izražavanja - kolaže - ne ljubim preterano. Mislim da svoju priču možeš da ispričaš mnogo lepše ako se potrudiš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ovaj gore

 

ja nemam pojma sta si hteo reci a nema ni veze :)

 

a sto se dela tice, pocetak me potseca na sastav koji pisu deca u osnovnoj skoli. moram napomenuti da si zaboravila da spomenes visibabe u prvoj slici i devojcicu koja veselo skakuce hvatajuci leptire.

nekako besmisleno, nema cilja cela prica.

 

svidja mi se jedino ovo u zadnjem redu sto pise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce zena sama u kafaniii,

pitaju je svi! :muzicar:

 

Eto, nije me bilo neko vreme, i nista se nije promenilo na losem starom YUmu (k'o da je to neko i ocekivao).

Snaga smora je neunistiva, pseudo poete vladaju!

 

 

BTW, jesam nekome nedostajao k'o cir na dupetu?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...