Jump to content

Dark Moor


Grobodan

Recommended Posts

DARK MOOR recently signed a deal with Italy's Scarlet Records. The group's new album, "Tarot", is said to be "an intriguing" conceptual effort about the major arcanes of the tarot, covering in depth the meaning of each arcane and the esoteric halo that surrounds it. Production duties were once again handled by renowed producer Luigi Stefanini (RHAPSODY, LABIRYNTH, VISION DIVINE). The impressive artwork was created by Derek Gores (EDGUY, KAMELOT).

 

"Tarot" track listing:

 

01. The Magician

02. The Chariot

03. The Star

04. Wheel Of Fortune

05. The Emperor

06. Devil In The Tower

07. Death

08. Lovers

09. The Hanged Man

10. The Moon

 

"Tarot" is scheduled for release in late February/early March 2007.

 

IPB Image

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

au stvarno jadna ne zna engleski... al nabode ponesto... svejedno, bolje zna engleski od one iz White Skulla, ako joj je za utehu...

imam cetiri albuma od ovog benda i nisam nesto odusevljen nikad bio, sve mi je nekako ofrlje...

neko rece kamelot... jos mnogo treba ovi zelenu travu da pasu da bi se poredili sa kamelotom, po meni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa u vreme kada sam ih ja slusao :) bila je pevaljka... davno sam ispao iz tog fazona. Pevach kazete? Bzvz... koliko god dobar da je pevach ipak je pevaljka bila specificna i pored groznog engleskog.

...koji je maksimalno dosao do izrazaja kada su obradjivali 'Halloween' od Helloween za "Keepers Of Jericho" tribute. Majko mila, kako su onde neki delovi zvucali, valjao sam se od smeja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok je Elisa bila tu, trudio sam se i trudio da ih slusam, al' dzabe. Kad je dosao tip umesto nje, daleko mi vise leze. Npr. veoma mi se dopada "Before the Duel" sa albuma "Beyond the Sea". "Halloween" je verovatno jedina pesma koju moram da preskocim kad slusam "Keepers of Jericho"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rna@ Funny? Perhaps...ali to ostaje najbolja obrada Helloweena ever.

 

Inache uopste mi se ne svidja cover..blah... Poslednji album je bio really do jaja...ali Gates ostaje vrh!

pa ako se zanemari onih ~200 obrada I Want Out koje su razni bendovi obradili, mozda i jeste to najbolja obrada... uostalom jel obradio jos neko poznat helloweena?

i meni je gates najbolji album...tj. bolji malo od ostalih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rna@ Funny? Perhaps...ali to ostaje najbolja obrada Helloweena ever.

Najbolja? Daleko bilo, Morifade su uradili najbolju obradu kad su odsvirali 'Judas'. Mislim, kako Eliza rece: "Waiting for big PUMPING to arise"... stvarno tako peva! Jedna koju ja preskacem je Squealer 'Victim of Fate', jer zvuci kao da je snimana u nekoj supi, gde bubnjar lupa po buradima za naftu, a gitare zvuce kao da neko turira pokvareni Tomos. Mada ceo taj tribute nisam slusao vise od 3 godine i ne nameravam skoro.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolja? Daleko bilo, Morifade su uradili najbolju obradu kad su odsvirali 'Judas'. Mislim, kako Eliza rece: "Waiting for big PUMPING to arise"... stvarno tako peva! Jedna koju ja preskacem je Squealer 'Victim of Fate', jer zvuci kao da je snimana u nekoj supi, gde bubnjar lupa po buradima za naftu, a gitare zvuce kao da neko turira pokvareni Tomos. Mada ceo taj tribute nisam slusao vise od 3 godine i ne nameravam skoro.

More i Paragon i Iron Savior su posao odradili svetski..ali ipak "Halloween" je pesma prejaka sama po sebi, a DM je odradio verziju koja je mozda u nekim segmentima slabija, al ti opet nabija zmarce kad je slusas..a to cenim. E sad, jebaga, njen izgovor...ne vrhunski..ali solidna je pevaljka..i svidja mi se jer nije klasican female vokal...a i ima vise muski glas nego Roy Khan npr :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, i Kiske se trudio da zvuci sto 'originalnije', tj. kao pravi govornik sa engleskog podrucja. Ne, ne, meni je original zakon i ne zelim da ga iko obradjuje, jer niko ne moze da ga uradi kako treba. Ostale pesme mogu da se obradjuju, preradjuju, doradjuju, ali najbolja metal pesma svih vremena NE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, i Kiske se trudio da zvuci sto 'originalnije', tj. kao pravi govornik sa engleskog podrucja. Ne, ne, meni je original zakon i ne zelim da ga iko obradjuje, jer niko ne moze da ga uradi kako treba. Ostale pesme mogu da se obradjuju, preradjuju, doradjuju, ali najbolja metal pesma svih vremena NE!

Respect za ovo :pivopije::rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...