Jump to content

The Gathering


azal

Recommended Posts

Souvenirs najbolji, najinteligentniji, najozbiljniji i najpotpuniji the Gathering! biggrin.gifa:

 

E, zaista ne mogu da predjem preko ovoga...

 

Daj ljudi boziji, pa stvarno ste me razocarali. Da li vama svaki bend koji izbaci metal elemente iz svoje muzike (distorziju, dupli bas bubanj, osisa se) odmah dodje kao najbolji? Pa koji djavo onda slusate metal uopste? Ovo je bend koji je tako poceo, i sigurno da je ostavio ogroman pecat um metal muzici, a Souvenirs, kao i prethodni If Then Else, nece ostaviti pecat nigde!

 

I recite mi slobodno da sam amater i ogranicen, zato sto ne vidim nista u muzici tipa pomenutih albuma, ili recimo Radiohead, ili pak nova Annathema... a vi ste onda na pogresnom forumu, a ne ja. I nebo zna da sam uvek bio open minded po pitanju novina u metalu, ali kad je ta novina izmacivanje metala... to je vec nesto drugo. Plus, jos su i same pesme smor, i nezanimljive, pa i da gledam na to kao na ne metal album...

 

I zaista me cudi kako to da vam noviji period Queensryche-a nije bolji od onog loseg metalskog starog perioda... Bas cudno.

 

Razmislite malo (mislim na Kenta, Body-a i recimo dragog mi Lazara, ovo nije namenjeno ostalima smile.gif)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I recite mi slobodno da sam amater i ogranicen...

 

Ovaj, ti si ogranicheni amater... tongue.gif

postoji bendovi koji su sastavljeni od ljudi koji odrastaju tokom godina i samim tim, njihova muzika pokushava da isprati takav splet okolnosti... theGathering su "muzichki" intelektualci... ili barem to pokushavaju da budu... i na poslednjih nekoliko izdanja oni nemaju nikakve veze s metalom, tako da bi i trebalo da na Souvenirs gledash kao na album koji definitivno nece ostaviti bilo kakav pechat u metal muzici... Souvenirs je uzasno dobar ne-metal album... znam da nisam prozvan, ali to shto nema distorzija, duplih bas bubnjeva, dugacke kosice itd., na mene utiche krajnje pozitivno ovih dana... za distorziju su ovih dana zaduzeni npr. Akercocke, Orphaned Land ili Gadget...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo, ali mnogo(!!!) cenim tvoju iskrenost Apeirone.

 

veoma plasticno objasnjenje:

 

da je The Gathering na pocetku karijere snimio ovakav album ostali bi zauvek one album wonder jer ne verujem da bi posle imali sta snimati. Ovako su jako dobro zapamceni po prethodnim albumima izdali logican nastavak, da ne kazem najbolji ali neko fino rece najzreliji.

videces kakav ce biti sledeci album, prilicno se lako zakljuci, zvuk ce postati tvrdji, zadrzavajuci elemente ovog albuma i donosecji neke jos ozbiljnije fore. pogledaj npr zadnja dva albuma moonspella i anatheme. o tome se pricha smile.gif

 

 

Dolly:

 

lyrics nisu suplji, vec minimalisticki. godine nose mudrost:

"He can compress the most words into the smallest idea of any man I know."

Abraham Lincoln

 

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

starac,

 

1.) nadam se da nisi licno shvatio prozivke tipa "amater" i te fore, jer nisu bile ozbiljne i predstavljale su cistu zajebanciju... tebe smatram jednim od najkompententnijih ljudi na polju metala na ovim prostorima i to nikada ne bih dovodio u pitanje... nadam se da je to jasno?

 

2.) Souvenirs prica... stvar koju nikako ne smes ciniti, ako tvrdis da si open-minded, jeste da ne povlacis ni implikaciju, a kamoli ekvivalenciju, izmedju relacija metal-kvalitet... nikada ne smes dodavati poene nekom albumu na osnovu toga sto je metaliziran, niti mu oduzimati na ustrb nedostatka distorzionog prizvuka. Godinama sam naucio da cenim prave stvari, mada sam i u svojim najokorelijim fazama znao da cenim uvek prave velicine. Souvenirs je cista inteligencija. Ne kazem da tu mora svako da se slozi, niti da to moze i zeli svako da primeti (bez ikakvog potcenjivanja bilo cijih sposobnosti, da ne bude zabune i pogresnih tumacenja). Metal kao pravac je posedovao odredjeni broj inteligentnih albuma, koji nije bio veliki, ali je postojao. Ja to, licno, nazivam IQ metal, kao, smisljam svoj sopstveni pravac, koji, naravno ne postoji, vec je projekcija mojeg poimanja metal albuma tipa Remedy Lane (PoS), Novembrine Waltz (Novembre) ili Viva Emtines (Katatonia). Rock, u globalu, poseduje daleko veci broj takvih albuma, a mnogi ex-metal bendovi igraju veoma vaznu ulogu tu - Green Carnation, Kayo Dot, Wolverine... Ne kazem da je u tome svrha, spoznati to u metalu, u krajnjoj liniji nije to nikada ni bio primarni efekat koje su metal grupe gadjale, ali nije naodmet kada se tako nesto primeti (meni je, licno, to postao najveci plus). I sam znas koliko volim tradicionalan metal, pa Lost Horizon mi je ubedljivo naj album 2003. godine, Avantasie obe obozavam, Edguy, Labyrinth, Sonata, Kamelot, Blind Guardian, Freedom Call... sve do jednog izuzetni bendovi, da ne pricam koliko volim cisti heavy zvuk, death metal u mnogim formama, a narocito tradicionalni doom metal. Dakle, mislim da imam puno pravo da raspravljam o odredjenim stvarima na ovom forumu. Ali, takodje, imam pravo da branim jedan ne-metal IQ album kakav je Souvenirs. Danilo je lepo sklopio moja 4 epiteta u jedan, iz tog albuma izbija cista ZRELOST. Ako to ne vidis, nemoj to poricati, vec je bolje da cutis. Isto vazi i za tekstove koje je neko gore pomenuo. Mali je to lepo objasnio i tu se slazem potpuno. The Gathering su presli u potpuno druge vode (sto ih samo po sebi cini carevima, jer su pokazali i dokazali da se snalaze na raznim poljima, nisu to uradili samo pro forme, kao pojedini bivsi metal bendovi) i normalno je da su tu autsajderi sada, albumi se odavno ne mere po pecatu koji su ostavili i efektu koji su izazvali, sudbina i tragedija velikih albuma postaje polako cinjenica da ih kriminalno mali broj ljudi cuje, ali ja, licno, u tome vidim draz. Stvarno ne bih voleo kada bi broj ljudi koji slusa Nightwish sada slusao The Gathering, jer smatram da je ova muzika daleko teza za poimanje, sto je ne cini inferniornijom, ali ni superiornijom sa druge strane. Medjutim, Souvenirs je prelep album mnogima. Znam dosta ljudi koji ga smatraju vrhom rada ovog benda, ne samo u mom krugu, vec i svetskih znalaca po ovom pitanju. To ne mozes dovoditi u pitanje. NIKADA ne mozes dovoditi u pitanja osecanja koja su ljudi osetili pri slusanju tog albuma. A, nije li to primarna stvar zbog koje se slusa muzika uopste?

 

U svojoj recenziji u Explosivu sam detaljno objasnio zbog cega cenim toliko ovaj album, tako da se ovde ne bih na tome zadrzavao. Zanimljiva i vrlo pikantna stvar je ta da svi albumi koje ja ubacujem u taj IQ kos, bilo da je on metal ili rock, budu uvek napadani od strane mnogih ljudi. To je sudbina - takav rad ne moze proci bez efekata i ne ostavlja ljude ravnodusnim. Cist primer je bend koji su pomenuo u ne_znam_kakvom kontekstu, a koji inkarnira svu pamet ovog sveta i nosi u sebi toliko mudrosti, da to prevazilazi granice bezopasnog uzivanja u muzici. Govorim o oksfordskom bendu, da ne bude zabune. Ponovo podvlacim, da sam na mestu bilo koga od vas, pre bih cutao i ne bih komentarisao takve albume, nego iznosio potpuno nekonstruktivne kritike. Potpuno razumem da ne volis Souvenirs, razumem i razloge zbog kojih ne volis, ali za jednog ozbiljnog, otvorenog novinara oni jednostavno ne piju vodu. Jebi ga, starac, moras se vise potruditi ako hoces da recenziras tako nesto, iako si ranije bio veliki fan tog benda, ne smes unositi previse emocije u recenziju, vec pokusati da budes sto objektivniji (pricam samo o ovako degutantnim albumima, ne uopste)... narocito u casopisu koji cita najveci deo ovdasnje rock/metal populacije... to je samo moj dobronameran predlog i misljenje, naravno da mozes da pises sta god hoces, ali moras i da stojis iza svojih reci.

 

Tendencije pojedinih metal prvaka jesu da sve vise i vise eksperimentisu sa zvukom, udaljavajuci se od metala, neretko, jer ne zele vise da budu ograniceni bilo kakvim tagovima, koje im novinari pripisuju... svetski metal novinari su, u mnogome, krivi sto neki bendovi iz ex-metal sfere nisu toliko priznati van tog zanra... videces koliko ce novi Samael (Era One) shokirati svet kada se, najzad, bude pojavio...

 

Za kraj, Cold Light Of Monday sastava Wolverine, smatram IQ ne-metal albumom, takodje... prosetaj po netu, pa vidi recenzije o njemu... probaj dve pozitivne da nadjes. A, kad ih, posle duzeg traganja nadjes, procitaj sta kazu. Slucajnost?

 

I, za sam kraj, opaska sa Queensrychom ti je glupa, ako nije zajebancija...

 

"One senses that while they're leaving some of the more pedestrian metal elements of the old days behind, in a way the Gathering are attempting to forge new styles based on slow, careful, almost studied growth. With each album an improvement over its predecessor, the only way is up.", Chris True, Souvenirs review

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ok, pogresno smo se razumeli po nekim stvarima...

 

Prvo, nisam se uvredio po pitanju prozivke tipa "amater", znam da je to zajebancija, i ne verujem da iko ovde od nas moze jedno drugom reci da je amater (opet mislim na ljude koje sam pomenuo), u ozbiljnom smislu.

 

Mi jednostavno zelimo drugacije od istog benda.

 

Ti si mene pogresno razumeo, kad sam rekao da nema distorzije, i da je to lose. Nisam ja ogranicen na metal, daleko od toga... Ali ovo sto The Gathering radi, mom licnom ukusu se ne svidja, ni po kojem pitanju! Daleeko bolje se, recimo, Theatre of Tragedy snasao u danasnjim muzickim vodama. Imaju stil (koji je opet daleko od metala), i imaju PESME, a The gathering (opet pricam o licnom misljenju) danas pesme nema. Ima nesto, muziku, i to bi i OK proslo, ali zadnji album nema niti jedne pesme koja moze i da se primakne hitovima sa recimo, poprilicno slicnog albuma How to Measure a Planet, a da ne pominjem recimo pesmu Nighttime Birds ili Eleanor (nasumicni primeri). To je za mene vrh rada ovog benda, i najzrelije sto su u svojoj karijeri napravili. I to je taj deo gde se mi necemo sloziti. U Nighttime Birds se vidi sva raskosnost i produkcije, i dodatnih ne metal elemenata, i zvukova i instrumenata koji tesko da mogu da se izvedu uzivo. To je vrh o kojem ja pricam. I OK, mozda nisam dorastao da razumem velicinu Souvenirsa, ali jedno znam - da Anneke tu vise ne peva, ja vise ne bih ni obracao paznju na njihove nove albume. A znam vrlo dobro sta je to sto mi se ne svidja - prvo, prevelika upotreba semplova, koji se stavljaju i iznad bubnja (to verovatno i sam mozes da shvatis zasto ne volim), dalje, atmosfera oko celog albuma mi je pritisak, i jednostavno se lose osecam dok ga slusam... a sviracku stranu uopste ne bih komentarisao. Pojednostavljivanje instrumenata do najnizeg nivoa. Ja to kao muzicar pre svega ne zelim da prihvatim. I zasto to pricam? Da je ovde u pitanju neki bend kome je ovo prvi album, verovatno bih nasao zanimljivih stvari (kojih sigurno da ima, da se ne razumemo pogresno, ne smatram ovo za totalnu propast, jer ima svojih momenata), ali znajuci sta The Gathering moze (sta su mogli u proslosti su pokazali), ovo za mene nije put na gore.

 

S druge strane, gadi mi se prica koju danas pricaju glavni predstavnici nekadasnjeg metala, kao oni su prerasli to kao muzicari, i otisli su u drugom (po njima zrelijem) pravcu. To je, pre svega, uvreda pa i za mene licno. Znaci, ako sam voleo njihov stariji period, ovaj novi ne volim, ja nisam dovoljno zreo kao muzicar ni kao slusalac da bih shvatio tu velicinu? A to je prica koju pricaju danas, kad je prodaja mozda krenula da opada, i kad im je dosta sviranja po kojekakvim rupa klubovima, nadajuci se da ce izaci na veliki ekran. Ako je to to, onda u redu. Svako mora od neceg da zivi. Ali ponizavanje jednog pravca od ljudi koji su ga svirali, ne mogu da prihvatim (ne mislim ovde na The gathering, vec uopsteno na bendove te vrste, tipa svi sa Beauty in Darkness kompilacije). Beze od metala kao od kuge.

 

Ovo je poveca diskusija, i ne verujem da cemo ista postici. Drago mi je da volite ono sto volite, i meni je to OK. Ja imam neko drugo misljenje...

 

p.s. za Queensryche je bilo polu-ozbiljno, jer gledajuci njih danas, nekako mi je prica poprilicno slicna, jer pogledaj recenzije po netu, pa ces videti da vecina so called big novinara hvali zadnji njihov album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laki je fino naceo ljusku ovoga puta! biggrin.gifa:

 

Ocigledna je razlika izmedju novinara i, da kazem, obicnih slusalaca.

 

Zar nije pomalo neverovatno da se oko ovakvih albuma jaaaako retko sloze jedni i drugi?

 

Primer: Queensryche

 

90% fanova je odavno prestalo da prati rad ovog benda jer su stvarno dotakli dno zivota, delim misljenje.

90% novinara se ubi hvalecji nove radove kao nastavak na progres postignut krajem osamdesetih od strane ovoga benda.

 

Dakle, zakljucak se jasno namece. Brda tih novinara ponukana izjavama poput Kentovih (o razumevanju nekih albuma koji su pokazali npr kreativni vrhunac benda udaljivsi se od starih fanova i potrazivsi slusaoce u ljudima koji ce "razumeti" njihovo sazrevanje u nekom muzickom smislu) nastavljaju s takvom tendencijom i na ostalim albumima bendova koji odlaze od recimo jako kvalitetne proslosti u nepoznato, opet, radi rasta muzicara kao licnosti i cega vecj.

 

Za holandjane ne sporim, ali tvrdim da ce se takav obicaj medju novinarima nastaviti i da ce brdo govno albuma biti proglasavani kao istorijske prekretnice iako ih 99% ljudi nece skapirati na taj nacin. Onaj 1%(ukljucujuci reviewera) ce se u narednim godinama sladiti tim albumima kao jedini koji ih razumeju. :roll:

znaci obicno glupo pomodarstvo i guranje kite u uticnicu.

Tako je kad se opanak podpapuchi...

 

glupi novinari biggrin.gif

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ucinilo mi se kao da si se uvredio, pa rekoh, da ti nije poludela glava tongue.gif

 

ja bih samo iskomentarisao tvoj deo vezan za tvoje gnusanje vezano za te bendove... mislim da bendovi nisu inicijatori takvih prica, vec, naprotiv, fanovi i novinari, jer kada jedan bend prestane da svira to sto se njima do juce svidjalo, oni odmah osipaju paljbu...bas ti isti potezu argumente kako se oni, satro, trude da zvuce zrelije i da kao misle kako ti stari fanovi nece to moci da shvate... to je klasicno izvrtanje cinjenica... ne secam se da sam ikada cuo nikoga iz bendova Anathema, Green Carnation, The Gathering, Paradise Lost kako izjavljuju kako su oni prerasli metal ili sta vec, ali sam cuo mnoge izjave od druge strane kako su se prodali, kako pokusavaju da izadju iz rupa, kako su digli nos... pa, momci iz Anatheme nemaju para ni hleba da jedu, skoro! Mislis da su The Gathering puni para?? Niko od njih nije i svi oni znaju da bi zaradjivali mnogo vise da su ostali gde jesu, jer ljudi, u globalu, mnogo vise cene stagnaciju (pogledaj i primer poslednjeg Guardiana, koliko je taj album potcenjen, zato sto nije klasicno herojkso Mirror-Mirrorovsko pevusenje, vec pokusaj jednog veoma ozbiljnog rada, otvaranje nove dimenzije u heavy svetu)... ti bendovi za koje kazes da zele da izadju na veliki ekran imaju bas muda da urade nesto zasta znaju da im nece finansijski i medijski pomoci, ali zato to rade iskreno, jer je to ono sto osecaju! ja im skidam kapu na tome, makar mi se to i ne svidjalo (Ulver, npr., vole to ljudi i zabole ih ko ce kupovati to, smanjili su prodaju za 89%, a mogli su i dalje biti trve-necro-cvlt, pa bi danas bili rockfeleri)...uopste nije prica da beze od metala, cim urade nesto drugo, odmah se povlaci to pitanje...nije mi jasno zbog cega je metal populacija toliko netolerantna i zlobna? cenite ono sto je uradjeni za taj metal u proslosti, ako ne mozete da postujete drugacije radove...theatre of tragedy je bas komercijala najveca i pokusaj uzimanja kinte, stoga mi nije jasno kako si bas to apostrofirao, al, ajde...cini mi se, Laky, da ti nisi navikao na ne-pesme...nije sve strofa-refren-strofa-refren-solaza-refren smile.gif moze album biti fascinantan i ako nema "pesme" u obliku koji je klasican...

 

Mali, novinari o kojima ti pricas su smesni njhov rad niko ne prati...to proseravanje je uvek postojalo i nastavice se, jer svako bi da jednog dana kaze kako je on prvi provalio neki kultni album i shvatio njegovu krucijalnost...postoje, medjutim, i oni koji su stvarno u stanju da to urade (Robert Müller, nemacki Metal Hammer)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet se necemo sloziti... ne mogu sad precizno da se setim bas svih imena bendova koji u intervjuima beze od metala, ali znam da ih ima bas mnooogo u danasnje vreme (govorim o INTERVJUIMA, ne o recenzijama, ili komentarima novinara/slusalaca, vec o recima samog benda). Pa to je recimo rekao upravo i taj Theatre of Tragedy, ali ono sto danas rade zvuci odlicno, i dobro su se snasli i sa elektronikom, i sa vokalima (iako Liv nikad nije znala da peva). A neki pokusaju, kao npr My Dying Bride, pa vide da ne ide, pa onda brze bolje nazad u proverene metalske vode... I ne slazem se da manje zaradjuju danas. Pa muzika zadnjeg Gatheringa se svidja i mojoj mami, i svim mojim drugaricama koje preziru metal... sta to govori? Koliko je takvih, a koliko je metalaca? To je sigurno pokusaj (kazem pokusaj, ne mora da znaci da ce uspeti, a sigurno ne sa prvim albumima nakon promene zanra) probijanja u drugu publiku, publiku koje sigurno ima vise, i koja barata sa vise para.

 

S druge strane, ja sam muzicar, za razliku od tebe, pa znam stvari koje ti ne mozes da znas. A to je - sta u danasnje vreme znaci svirati metal. Kroz kakva ponizavanja moras prolaziti svaki dan zbog toga, i biti izolovan od kompletnog drustva koje te okruzuje. Osudjivanje, podcenjivanje... Nekima to tokom godina dosadi, iscrpe se borbom iz koje ne mogu izaci kao pobednici, i onda se pridruzuju tim drugim stranama (pa svi metal bendovi iz mog grada iz proslosti, danas su recimo "uznapredovali" do super kvalitetnog-nemoguceg za svirati-urbanog-in-trendovskog rege-a, HC-a za mase, DJinga i sl). Veruj mi, to je prevelik pritisak, ako nisi u bendu koji puni stadione... I onda ljudi vremenom, pritisnuti zeljom da ostanu da se bave muzikom i od toga DA ZIVE (to je najjaca droga koja postoji, kad jednom pocnes da sviras, tesko izadjes iz toga), jer to vole vise od icega, resenje pokusavaju naci promenom zanra, koristeci izgovore kako je to prirodan proces, i kako su oni u stvari evoulirali. Evoulirali u sta? U muziku koja je mnogo manje zahtevna za sviranje, a svi znamo da upravo sto jednostavniju muziku sviras, to cete vise ljudi slusati (najveci hit nasih prostora ima samo tri akorda u citavoj pesmi: Van Gogh - Neko te ima, i svi je vole)...

Jednog muzicara mora terati volja za napredkom, kvalitetnijim sviranjem kako vreme prolazi. Bar to je primetno u metalu. A sta govori o ljudima koji predju/vrate se na dva-tri ritma po pesmi?

 

I ne... nije tacno da ja ne volim "ne pesme". Brate, kuca mi je puna toga. Strofa-refren bendove u vecoj meri i ne slusam (recimo heavy metal 80ih, osim Maidena, ne slusam nista drugo), i otvoren sam za nove pravce, kao sto rade neki bendovi, a da to nema mnogo veze sa metalom (zadnji Fintroll je odlican primer). Ali ako je strofa-refren ukombinovana kako treba, nekad i nije potrebno nista vise (opet mislim na ToT).

 

Zadnji Guardian nije uspeo pre svega jer je "vec vidjen" album, losa kopija prethodnika, sa muzicke strane (isto kao i Legacy u porednjenju sa Tyranny). Nema tu nikakve nove dimenzije, sviranje je isto, produkcija skoro identicna...mozda textualna strana jeste drugacija, ali nisam siguran da je ona presudila.

 

Idemo predaleko sa raspravom. Jedno ostaje kao sigurno - The Gathering neka svoje promo diskove ubuduce salju Ne metal novinama, ako zele da sviraju takvu muziku. Ali ne, oni ocekuju prodju kod metal bratije koja ce ih slusati samo zbog imena. E pa, ja necu...

 

I za kraj, od mog poslednjeg posta, jos jednom sam preslusao Souvenirs. Niti jedne jedine pesme! Ni jedne! Album pustis, i sledeceg momenta shvatis da je zavrsio. A izmedju - nista. Samo zvuk koji je u svakom slucaju bolji od tisine, ali nista vise od toga.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja prikljucim da kazem nesto o svom omiljenom bendu(posle Kat.,naravno).

 

Laki, pazi, nije ti potrebna distorzija da bi izrazio snagu. theGathering su izrazili vecu snagu na Even the Spirits are Afraid zato sto su ukljucili dist samo jednom! Isto tako, da napravim paralelu, Ulverov Themes from William Blake's... je snazniji od prvog i treceg Ulvera - razmisli o tome!

Sto se tice tvog komentara da ti smeta da slusas Souvenirs, radi se o tome da si NAVIKAO da slusas distorzirane gitare sve vreme, pa ti ne smetaju. (ovo nije kritika, samo konstatacija!) A koliko si albuma u zivotu odslusao sa semplovima, loopovima i sl.? Tu je kvantitet jednostavno na delu.....Isto tako, neko ko prvi put u zivotu cuje death metal album, nece izdrzati vise od 2-3 pesme, ali vremenom...ma, jasno ti je. Bitan je samo motiv zbog koga ces vise slusati/ulaziti u neku plocu...

A sto se tice loopova, semplova i sl., zasto mislis da je teze svirati metal od rada sa semplovima, loopovima i sl.? Veruj mi, probao sam, i ako nisi dobar u tome, mozes jako lose proci... theGathering su veliki zato sto se super snalaze u svemu - oni i dalje mogu da naprave strava pesmu sa rifovima, ali ih to jednostavno vise ne pali toliko. Pali ih da experimentisu sa zvukom, novim stvarima, gudacima - SIROM ZVUCNOM SLIKOM. Barem je to neko moje vidjenje stvari.

 

dalji komentari na ovu temu su jalovi - radi se samo o tome sta koga pali/zadovoljava, i to mu je to......

 

poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remover"]Mnogo, ali mnogo(!!!) cenim tvoju iskrenost Apeirone.

 

veoma plasticno objasnjenje:

 

da je The Gathering na pocetku karijere snimio ovakav album ostali bi zauvek one album wonder jer ne verujem da bi posle imali sta snimati. Ovako su jako dobro zapamceni po prethodnim albumima izdali logican nastavak, da ne kazem najbolji ali neko fino rece najzreliji.

videces kakav ce biti sledeci album, prilicno se lako zakljuci, zvuk ce postati tvrdji, zadrzavajuci elemente ovog albuma i donosecji neke jos ozbiljnije fore. pogledaj npr zadnja dva albuma moonspella i anatheme. o tome se pricha smile.gif

 

 

Dolly:

 

lyrics nisu suplji, vec minimalisticki. godine nose mudrost:

\"He can compress the most words into the smallest idea of any man I know.\"

Abraham Lincoln

 

poz

Pa sad, mozda... ali ja sam od onih ljudi koji iako vidi citavu pricu u jednoj reci, vise voli recitost, a taj Linkolnov citat... ne bih se trudila da citiram nesto sto je definitivno napisao neko drugi za njega... Daleko od toga da je Gathering los, ali textovi mi nikako ne ostavljaju utisak... o.k. je to ostavljati nekoga da svoju pricu stvara... ali kad kad treba napisati i text a ne nabrajanje reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali ako je bend svirao zahtevniju muziku, da bi vremenom (znaci isti bend) poceo da pojednostavljuje sve sfere svoga rada - ja to ne mogu da prihvatim, i ne vidim cilj, osim pokusaja komercijalnog proboja.

 

ja bih zavrsio ovde, jer smo se potpuno mimoisli...smatram da su i Nighttime Birds i Mandylion dosta komercijalniji albumi od Souvenirsa i ne mislim uopste da su muzicki zahtevniji...stvarno je pointless ici dalje, ne slazemo se, jebi ga, necemo da se bijemo sad smile.gif

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

vi se bas provodite ko starci na boccanju?

 

Kente, pomenuo si da Wolverine ima novi album! Ima da ga uzmem!

Apeiron, jesi li napisao recenziju za poslednju finntroll? Ako nisi, ja je pishem!

 

hvala na paznji

Share this post


Link to post
Share on other sites

hajde da se i ja oglasim. sto se tice the gathering, ne znam koliko sam kompetentan da pricam o njima jer sam slusao samo madylion i nightime birds. kad su ta dva aluma u pitanju, moram da primetim da je bend upao u sablon. na oba albuma ima dobrih pesama, ali sve ostalo je "razvodnjavanje" ideja i prilicno otezanje. ok, to je zbog te njihove atmosfere koja ne dozvoljava "kompleksnost", ali kad se malo muzickog materijala razvuce na veliku minutazu onda se njime mora veoma pazljivo i promisljeno baratati, sto uopste nije jednostavno. u suprotnom muzika ce biti "za jednokratnu upotrebu". mnogi ljudi su se time bavili i vekovima razvijali citave metode da bi postigli taj efekat, tako da me ne cudi sto the gathering nisu dovoljno uspeli u tome. rezultat njihovih pokusaja su ta dva alubma koji ne zive dugo u uhu slusaoca. to je moje misljenje. souvenirs nisam cuo, ali ste mi ovom vasom pricom zainteresovali za taj album.

 

kako vreme odmice tako sve vise cenim promone i sve vise mrzim bendove koji stagniraju. medjutim, promene bez inventivnosti ne znace nista. promene koje nisu vodjene nekom idejom kojoj treba da sluze su besmislene. vrsta muzike je velikim delom stvar aranzmana, tako da izlazak iz domena metala (npr. smanjivanje distorzije) ne mora da podrazumeva idejni zaokret. iste ideje se mogu isporuciti slusaocu na razne nacine i kroz razlicit aranzman.

 

hocu da kazem da jednostavnost i minimalizam ne moraju uvek da vode ka komercijalizaciji zvuka, mada je to cest slucaj. zato me i zanima souvenirs. ako su the gathering odlucili da naprave neki pomak u svojoj muzici, to ce biti zanimljivo cuti. ali, ako su hteli da se komercijalizuju i probiju do sire publike na ustrb kvaliteta, onda je to druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...