Jump to content

Darkthrone


Miu?!

Recommended Posts

Ne moze postojati postovanje prema zanru koji je postao komedija samog sebe. Sta mislis, da je njima posle X godina stalo da drze neki elitisticki kod? Da se ne uvredis previse, ali svirati sada black metal, bez neke doze humora ili satire ( ili bilo kakve ozbiljnije / "social related" teme ) je krajnje... pa ne znam. Barem po mom misljenju...

 

Ja i kazem da oni vise nisu Black metal i da sam razocaran. Naravno, sve ima svoju publiku, ali ja ne pripadam novim fanovima Darkthrone-a. Kazem za Black metal koji to jos uvek jeste. Ne zelim da gledam.. recimo 1349 na Vivi...Ne slazem se sa tobom, ali OK. To je tvoje misljenje. Znam da ja necu svariti te i slicne izrode nikad.

Postujem stare radove.. ali, za mene su DT umrli skrenuvsi sa pravca.

Edited by Lord Cannibal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, не, блек метал као антомодернистички покрет, изражен кроз нетипичну и ункул музику, тек сада има плодно тле за своје дејстовање.

 

Istina, i tu se slazem :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz mog intervjua sa Fenrizom

 

The increasing influence of Punk is notable in your music in recent years. Ted’s and your love for the style is a well-known fact, but how do you react to some people’s whining that punk has no place in black metal (bullshit, if you ask me…)?

 

How i react is shaking my head, because from the earliest BM styles it was a mix of prog and punk and blues based heavy rock of the 70s and late 60s even, and people will know this when they grow up and are interested in music history. Black metal was free in the 80s, and so were the other styles, but marketing and trendiness destroyed all the styles in the 90s. the last 5-7 years has seen many young metal maniacs playing total old style like Sodom, Bulldozer, and everything seems to be back on track, only thing is that the metal world has become even bigger than before. it is room for everyone but DARKTHRONE is there to make sure not everything sounds modern for the kids. in the 80s we grew up with lots of strange sound qualities which was great for everyone, the 90s had a lot of modern production cuz it was easy for everyone to "buy" that modern instant-gratification sound. Even NWOBHM has a lot of punk, iron maiden is the ultimate metal band and they ran with punk bands back in the day. this is basic knowledge!!!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, 'ajde lepo da svi slusamo blues i jazz i da se zahvalimo crncima, jer su kroz istoriju muzike, upravo blues i jazz odgovorni za nastanak rock muzike, a rock, je l' te..za nastanak metala. AKo zvuci kao sranje, za mene je to sranje. Da li je punk uticao na black metal i koliko, stvarno me ne zanima. Ako je iz/pomocu toga nastao muzicki pravac koji mi se svidja ne mora taj isti pravac da se transformise u nesto totalno drugacije. Sreca, ima jos puno pravih i dobrih black metal bendova. Zalim za starim Darkthrone-om. Novi nek' slusa kome se svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darkthrone bi sam sebe sahranio da je nastavio u BM stilu, kao sto se videlo na albumima kao Hate them i Sardonic wrath. Ako je tebi zanimljivo da slusas jedno isto milioniti put to je lepo, ali ljudi se obicno menjaju godinama... Mozda i shvatis vremenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darkthrone bi sam sebe sahranio da je nastavio u BM stilu, kao sto se videlo na albumima kao Hate them i Sardonic wrath. Ako je tebi zanimljivo da slusas jedno isto milioniti put to je lepo, ali ljudi se obicno menjaju godinama... Mozda i shvatis vremenom.

 

Darkthrone je, po meni, sam sebe sahranio skrenuvsi sa pravca... Neke stvari ne treba menjati, bar ne tako drasticno i ne u tom smeru. Kao sto je Toma Nikolic do juce pevao jednu pesmu, a sad drugu..tako gledam i na njih. Odrekli su se Black metala i svega sto uz BM ide. Da su se tek pojavili s tim novijim albumima onda OK...Slusam ja svasta, pa i punk. Ali izdaja je izdaja. Posle kultnih albuma..svirati neki humor punk/blackish rock...Moze da se slusa, ali ne ako se osvrnes na stare radove. Bar ja ne mogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, 'ajde lepo da svi slusamo blues i jazz i da se zahvalimo crncima, jer su kroz istoriju muzike, upravo blues i jazz odgovorni za nastanak rock muzike, a rock, je l' te..za nastanak metala. AKo zvuci kao sranje, za mene je to sranje. Da li je punk uticao na black metal i koliko, stvarno me ne zanima. Ako je iz/pomocu toga nastao muzicki pravac koji mi se svidja ne mora taj isti pravac da se transformise u nesto totalno drugacije.

 

Sa ovim se slažem u potpunosti :da:

 

Darkthrone bi sam sebe sahranio da je nastavio u BM stilu, kao sto se videlo na albumima kao Hate them i Sardonic wrath. Ako je tebi zanimljivo da slusas jedno isto milioniti put to je lepo, ali ljudi se obicno menjaju godinama... Mozda i shvatis vremenom.

 

Grobe, jbt, pričaš kao da njih neko tera da rade! Ako nemaju više šta da kažu, trebalo je da promene ime ili da jednostavno prestanu sa radom, a ne da sada iz albuma u album skrnave sopstvenu diskografiju. Možda su nekome poslednji albumi do jaja, ali to svejedno ruši sam imidž benda Darkthrone. Za 10 godina će biti na Arhivama: "Darkthrone: black metal (early), punk".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo, malo, pa dodje novi lik koga svi pocnu da pljuju. :)

 

Ne kapiram kako ljudi ne razumeju da neko jednostavno radi ono sto voli i pravi muziku koju voli, bes foliranja i forsiranja, takav je darkthrone. Za razliku od 99% black metal bendova danas. Jebes muziku koja je pravljena SAMO da bi udovoljila fanovima.

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darkthrone je, po meni, sam sebe sahranio skrenuvsi sa pravca... Neke stvari ne treba menjati, bar ne tako drasticno i ne u tom smeru. Kao sto je Toma Nikolic do juce pevao jednu pesmu, a sad drugu..tako gledam i na njih. Odrekli su se Black metala i svega sto uz BM ide. Da su se tek pojavili s tim novijim albumima onda OK...Slusam ja svasta, pa i punk. Ali izdaja je izdaja. Posle kultnih albuma..svirati neki humor punk/blackish rock...Moze da se slusa, ali ne ako se osvrnes na stare radove. Bar ja ne mogu.

Covjek je u pravu sto se tice jedne stvari - stari albumi su bili bas mracni, dok je ovo sto danas rade mnogo opustenija varijanta. Ali ja volim i tu novu fazu, i mislim da je glupo pricati o nekakvoj izdaji (toma nikolic, omfg). I koliko god promjenili stvari, i dalje prepoznajem u srzi onaj stari Darkthrone.

 

U vezi toga da BM treba da ostane underground - pa sto znam, ja bih najradije da to bude neka sredina, kao onaj zlatni period devedesetih. Ali kad bih vec morao da biram izmedju hiperproduktivnog black metala i undergrounda, izabrao bih ovo drugo. Jer ta masovna proizvodnja unistava duh muzike, i to ne samo BM, vec generalno. Jer za mene 'underground' ne znaci da su u pitanju nekakvi mentosi koji sviraju u svojoj vucjoj jazbini(iako mnogi tako zamisljaju). Za mene 'underground' znaci da muzicar ne priznaje kompromise sa slusaocima i izdavackim kucama, da ne svira nesto jer je trend ili da bi bio faca - vec prosto, zato sto to voli i zeli. A takvi obicno onda i zive u virtuelnom muzickom podzemlju, jer nisu oni ti koji jure fanove, vec obrnuto. Nekad se cd, bio on pirat il original, trazio i porucivao 100 godina. A danas svi mozemo ubacit 'ime benda+rapidshare' et voila. Sama muzika tako gubi car, jer koliko to apsurdno zvucalo, nije sve u samom preslusavanju. Ima necega i u tome da se pomucis da nadjes neki distro(umjesto akltivnog linka :) ), da porucis ako ima kopija, da sacekas to da stigne, i onda preslusas. Takodje, tada covjek moze da se posveti u potpunosti, jer ga ne ceka jos 2000 pakistanskih govana i bendova iz burkine faso koji su stavljeni na listu. Ova mp3 manija je koliko dobra, toliko jos gora. Jer unistava muziku, a posebno ekstremne metal pravce, koji su svoju snagu osim muzike upravo gradili na odbojnosti prema masovnoj produkciji i kompromisima.

Black metal polako ide u kurac, ali i dalje ima dosta bendova koji to rade u pravom duhu. Zato se treba prvenstveno ograniciit na kvalitet, a ne kvantitet. Eto toliko.. ne morate skakat na lorda kanibala, jer covjek ima dobru poentu, samo mu hvali volje da to fino pretoci i objasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darkthrone bi sam sebe sahranio da je nastavio u BM stilu, kao sto se videlo na albumima kao Hate them i Sardonic wrath. Ako je tebi zanimljivo da slusas jedno isto milioniti put to je lepo, ali ljudi se obicno menjaju godinama... Mozda i shvatis vremenom.

Ja se ovde slazem, logicno je da se menjas godinama, menjaju se ukusi, stavovi i tako to i logicno je da se menja i muzika koju sviras, zasto da teras mrtvog konja kad mozes da stvoris nesto drukcije....a sad bio to blek metal ili ne, to nije ni bitno, sta je uopste blek metal, nekome je Behemoth blek metal, nekome Borgir, nekome Mayhem i kraj price....

 

A i lako je biti blek metalac kad imas 20 godina i mama i tata ti finasiraju opremu i sve, ali nekad kasnije u zivotu shvatis da moras i da zivis od tog blek metala, a ne samo da ga zivis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grobe, jbt, pričaš kao da njih neko tera da rade! Ako nemaju više šta da kažu, trebalo je da promene ime ili da jednostavno prestanu sa radom, a ne da sada iz albuma u album skrnave sopstvenu diskografiju. Možda su nekome poslednji albumi do jaja, ali to svejedno ruši sam imidž benda Darkthrone. Za 10 godina će biti na Arhivama: "Darkthrone: black metal (early), punk".

 

isto tako neko misli da recimo satyricon skrnavi diskografiju skorasnjim albumima i imidzom,ali ti ne kazes da su oni trebali da raspuste bend.

 

boli njih uvo za pojedine fanove koji misle da bi oni trebalo i posle 20 godina da zvuce kao under the funeral moon ili a blaze.sto bi oni bilo kome udovoljavali.

retki su bendovi sa stazom vise od 20 godina koji nisu barem jedno vreme probali da promene muziku.trenutno mi padaju na pamet venom,japanski sabbat..verovatno ima jos...

 

kome je do black metala iz '90,imate tonu bendova koji zvuce kao transylvanian hunger i battles in the north,i zasto onda kukate za starim vremenima.

Edited by Goxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gojko i Kanibale, nisam vam ja kriv sto je za vas BM i Metal uopsteno poceo 1994, i kad vam neko pomene Manilla Road, Venom i punk vi se smorite. Za mene i momke iz Darkthrone je sve to kult.

 

Ne pricaj o onome sto ne znas. Cenim i volim Venom, a metal slusam od seste godine (sad imam 22). Ne znam za tebe, ali ja sam znao za Bombarder, Venom, Sodom, Testament, Bathory itd. jos s poslaskom u prvi osnovne, zahvaljujuci starijem bratu od strica. Jedno su pioniri i oni koji su uticali na razvoj BM-a, a drugo je kad se neko gotovo iz korena promeni.

U redu, skontao sam..Moze ovako: za tebe i momke iz DT to je Kvlt, za mene je to izdaja BM-a?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bas lepo.

 

Kako je kul ovaj forum. Jos jedna "Ja sam veci bleker od tebe" rasprava. :)

 

Koliko god puta da se vodi ta rasprava , meni jednostavno ne moze da dosadi :)

 

-Brate ja sam rotirao vise krstova od tebe , nekoliko puta nocu isao preko grobla i citao satanisticke mantre sa interneta . \m/ HORNS 666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko god puta da se vodi ta rasprava , meni jednostavno ne moze da dosadi :)

 

-Brate ja sam rotirao vise krstova od tebe , nekoliko puta nocu isao preko grobla i citao satanisticke mantre sa interneta . \m/ HORNS 666

 

Uuuu, al' si ti neki zajebani bleker. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...