Jump to content

Strip


WHISPER_EVE

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Sad tek videh ovu temu! Uhvatila sam ih na Jelenu i bas su bili dobri, samo mi je bilo krivo jer je bilo pedesetak ljudi, ako i toliko! Jel oni to imaju novu pevacicu, ili je to samo nesto privremeno!? Slusala sam ih na Exit-u i tad su bili super, ali sad je mnogo punije sa dva vokala, a i ova nova riba ima glascinu!

Edited by cokoladna bananica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prevedi bilo koji strani pop-rock tekst na srpski i dobices Dostojevskog verovatno

 

A jebiga sad. Engleski je jako lak jezik i jedna rec moze da znaci vise stvari/drugacije nazive.

Negativ je kvalitetniji. Mnogi sadasnji bendovi su kratki na tekstu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam u cemu je problem, ne treba da im tekstovi budu puni filosofiranja i neke dubine kao kod nekih drugih domacih bendova, ovo je bend za zabavu siroke narodne mase, za pustanje mozga na ispasu, da malo odmori od sveg tog razmisljanja, ionako imamo previse filosofskih tekstova kod raznih domacih bendova...

 

Sto se same muzike benda tice, zanimljivo je odradjena, nije nesto najbolje na ovoj domacoj sceni, ali je poprilicno kvalitetan alternativni rock/pop bend, jedino me malo odbija sto su na prvom albumu ubacili dve pesme na engleskom, kao intro i outro, da su hteli mogli su da rade onda tekstove samo na engleskom a ne ovako da ubace samo dve pesme i ostave na tome...

 

Za sada mi se vise dopada prvi album, ipak 3 zenska vokala, i pesme koje lakse ulaze u usi, Psihomehanicar je takodje dobar, lepo im peva ova nova pevacica Tatjana il' Tijana ili kako vec se zove, ali nekako se nisam mogao naterati da ga preslusam vise od 5-6 puta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ma dno od benda , guraju se jer imaju para koje valjaju u gradjevini, a spotovi jesu nesto vise nego sto se kod nas radi ali su krs nad krsevima jer iz preterane zelje da se radi sve u 3d tj da preovlada 3d i kompozit napravili su sranje, plus im spotove radi `seljacki` studio krater, skupina provincijalaca koji rade za to sto im ovi daju prostor za rad u centru a za uzvrat im rade spotove po bagatelnim cenama...

 

a o muzici i tekstovima ja ne znam sta da kazem , za mene dno dna, a ako se nekome svidja samo napred ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

с3п грађевинска мафија!

 

Мадам Едит: немојте да слушате стрип јер су инструменте купили од новца људи из Болеча који су се надали да ће лежерно наставити животе у новоградњи Миријева. неизвесно је да ли ће ти напаћени људи икада осетити чари инфостана због злих олигарха из с3па.

Edited by Генерални

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boze ljudi, cima se vi bavite... Koliko sam se raspitala i pogledala na facebook-u, u sastavu S3P-a se niko ne bavi gradjevinom! Gitaru, bas i bubanj sviraju likovi iz Negativa, a klavijaturista se samo musikom bavi... Tatjana je pevacica koja je snimila 2. album i nije bas nova, u S3P-u je vac neke dve godine, dok imaju novu pevacicu koja sada peva sa Tatjanom i pevala je na Jelenu sa njima kao sto rekoh... raspitala sam se malo i riba se, valjda, zove Marijana i inace peva u nekom bendu Maron Sho, gde ima 3 pevacice... Meni su dooosta kvalitetniji od vecine nasih bendova, a odakle dobijaju pare je njihova stvar i stvar policije! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

brrr ježim se rasprava na background teme

 

sve i da je kinta od ne-znam-čega, pohvalno je što je neko u srbiji uložio malo ljudskije spotove, a još pohvalnije što to ne nosi dopičnjak i ne đuska po pinku na platformama i sa napumpanom šesticom i izblajhanom kosom u nadogradnji.

 

muzika mi se sviđa, ako je tema bila muzika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista je apsurdno pricati o tome odakle kinta, narocito u ovoj nasoj drzavi, ja zaista ne znam sta je ovde cista kinta i ko se probio bez iste?

U svakom slucaju, na ovom delu foruma su svi bendovi i poznati i nepoznati i domaci i strani i legende i demo bendovi!

Nego da se vratimo na Strip, ako neko ima nesto da kaze o muzici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
pesma Djuka je fantasticna...rif je jak do bola... a tek text....

 

To je Žak Preverova pjesma "Adrijan":

 

Adrijane nemoj da se duriš!

Vrati se!

Adrijane nemoj da se duriš!

Vrati se!

Grudva snega

koju si bacio na mene

u Šamoniju

prošle zime

sačuvala sam je

Eno je na kaminu

pokraj svadbenog venca

moje pokojne majke

koju je ubio

moj pokojni otac

što je giljotiniran

jednog tužnog zimskog jutra

ili proletnjeg…

Grešila sam, priznajem

znala sam ostati

duge godine

ne vraćajući se

kući

Ali nikada ti nisam rekla

da je to zato što sam bila u zatvoru

grešila sam priznajem

često sam tukla psa

ali sam te volela Adrijane nemoj da se duriš!

Vrati se!

I Vrbova grana

tvoj mali foksterijer

koji je crk'o prošle nedelje

sačuvala sam ga!

Eno ga u frižideru

i ponekad kad otvorim vrata

da uzmem pivo

ugledam jadnu životinju

i to me strašno rastuži!

A ipak to sam ja uradila

jedne večeri da skratim vreme

dok sam te čekala…

Adrijane nemoj da se duriš!

Vrati se!

Sa vrha kule Sen-Žak

bacila sam se

prekjuče

zbog tebe sam se

ubila

Juče su me zakopali

u jedno divno groblje

i mislila sam na tebe

i večeras sam se vratila

u sobu

po kojoj si se šetao go

u vreme dok sam još bila živa

i čekala te

 

Adrijane nemoj da se duriš!

Vrati se!

U redu grešila sam

duge godine nisam se vraćala kući

ali sam ti uvek krila

da je to zato što sam bila u zatvoru!

Grešila sam priznajem

često sam tukla psa

ali sam te volela!

 

Adrijane nemoj da se duriš!

Vrati se!

 

Sestra je pobijedila jedne godina na takmičenju u recitaciji sa ovom pjesmom, pa sam je s toga i vrlo dobro zapamtila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

stripdob.jpg

 

Beogradska grupa Strip održaće 27. decembra u koncert Domu omladine Beograda i to je njihov prvi veliki solo nastup nakon objavljivanja albuma Psihomehaničar u junu ove godine.

 

Posle serije festivalskih nastupa u Novom Sadu (Exit), Beogradu (Jelen pivo live festival) i Vrnjačkoj Banji, Strip najavljuje će u novogodišnjoj atmosferi fanovima „predstaviti dvoipočasovni audio-vizuelni spektakl“.

 

Cena ulaznica u pretprodaji je 500, a na dan koncerta 600 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ju, što je dooooooobro bilo! :da:

 

To je bila kombinacija pozorišta i koncerta. Sve je imalo svoju priču, počev od kostimografije, scene, bima, pa do jelte same muzike. Obije pjevačice imaju samo takvu glaščinu, plus su sa podjednakim entuzijazmom izvodile svaku pjesmu. Njihova me koreografija ostavila bez riječi. Uloga pozorišne lutke i osobe zrele za ludnicu u jednom. Interesantan je i ostatak benda, da ne kažem što bolje :D Ukratko, za jedan naš domaći bend - više nego dobro!

 

I da, Lov na vještice :rockdevil:

 

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike oko sat i po.

 

Iznenađenje večeri (što bi rek'o čika Rambo) su bile Ana Stanić i Ivana Negative. Ivana je otpjevala pjesmu za njihov novi spot koji su večeras jubilarno prikazali. Naravno, rekla je svoje jer kako je izašla na scenu tako je publika pomahnitala :)

 

One dvije su otpjevale jednu pjesmu Negative-a (ne pamtim nazive, pi' :(), a onda su zajedno sa Ivanom otpjevale njihovu stvar koja btw ima jako interesantan tekst ("M'rš" je dio refrena :)).

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd i ja da nesto napisem, mada sam jos pod (fenomenalnim) utiskom..

 

 

kad malo bolje razmislim, ne secam se da sam ikad bio na boljem koncertu neke domace grupe. par puta sam u toku svirke pomislio kako ce mi biti zao kad dodje poslednja pesma. :)

muzika, izvodjenje, scenski nastup.

one dve ubijaju od pevanja - i ZNAJU da se ponasaju na sceni. ali bas znaju.

neke pesme su bile odsvirane malo drugacije nego na albumu - taman da se stvori taj vajb zivog albuma i da dodaju nesto novo. neverovatno je to da je od 15-ak stvari (ili tako nesto, nisam brojao), bilo SAMO DVE koje su mi bile "onako". sve ostalo sam vrlo pazljivo slusao i bilo je super.

 

u jednoj recenici: izbija talenat na sve strane. sutra kupujem album.

 

 

p.s.

mogu da zamislim kako ce da bude dobar dvd ako ga jednog dana izdaju..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нико не рече ни реч о посећености концерта. Е, па била је више него скромна! Срамота! А и доста људи не уме да се понаша како доликује на рок концерту. Само толико.

 

Што се тиче бине и звука - бина одлично одрађена, са пуно укуса и са одличним светлима. Звук веома добар. Баш ми је пријао после толиких набуџених метал свирки где у последње време све оде у курац што се тиче озвучења.

 

Што се тиче трајања наступа - око сат и четрдесет пет минута, што је ипак доста мање од "два и по сата аудио-визуелног догађаја", како прочитах у "Вечерњим Новостима" пре пар дана.

 

Што се тиче самог наступа Стрип-а - солидан наступ, са пар грешкица ту и тамо, али ништа што би реметило општи позитивни утисак. Од две "главне" певачице, нисам се нешто одушевио Тајаном Ђорђевић - Цицом, која иначе супер пева на албуму. Мислим да је друга девојка (чије име иначе не видех нигде), била доста боља и са већим распоном гласа. Ипак, када се појавила Ивана "Негатив", лепо се видело ко је најбољи женски рок вокал у Србији. Потврдила је још једном да разбија! Успут, свирали су и "Без промене" од Негатив-а.

 

Све у свему, добар концерт (поготову што им је ово први самостални). :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace,

prostor biskopa bez sedista je po meni savrsen za koncert - jer se bina vidi iz svake pozicije. to je po meni fenomenalna ideja.

 

sto se tice poredjenja pevacica - ja znam da ljudi vole da porede stvari i da stavljaju sve u neki koordinatni sistem (koja je bolja, koja ima vec raspon glasa, itd). ma, to je nebitno. ono sto se racuna je atmosfera i dozivljaj, a to je bilo super. mislim, kad moze mark knopfler da napuni stadion sa svojim rasponom glasa od 3 tona, onda je to znak da uopste nema veze. inace, imam utisak da je onoj crnoj pevacici nastradao glas jos pre svirke, ali opet kazem - nebitno.

 

sto se tice posecenosti - nije lose s obzirom da nigde nisam video reklamu za koncert..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...