Jump to content

Mr. Big


Vlaja Buraz

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...

А срамоте, да ова тема чами двије године док се пише о тамо неким металикама и мегадетима и најтвишима.

 

Елем, индиректно везано, пројекат сачињен од два бивша члана бенда по којем је тема насловљена; Д Вајнери Догз, а чланови су Били Шијан и Ричи Коцен, уз незаобилазног Мајка (Мајковићу!) Портноја. Сматрам да се може приложити на ову тему јер сумњам да ће овај пауер трио на трагу групе београдске групе Ван Гог да потраје. Снимили су албум, крајње неочекивано, за јапанско тржиште, па сад слиједи мало свирања. Први сингл је процурио у јавност:

http://youtu.be/X8ZlPBuNNNw

Личи мало на Блек Кантри Комјунион (чисто да их се не заборави тако брзо), а мало више личи на Мистер Биг. Не знам зашто сам мислио да неће личити на Мистер Биг. Било како било рефрен је "јапански хит футав", а остатак је занимљивији, посебно мини џем сешн који стартује на 2:50. Мислим да би ерем Точак био поносан на свог ученика.

 

Ево и вијест са још података о пројекту:

http://www.blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=189044

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Као и у сваком бенду у којем је учествовао Коцен, ово је његов соло албум са придодатим вањским елементима - препознатљив Шијанов бас, а бубањ, шта знам - Портној је и на Дрим Тиатер албумима од пјесме до пјесме непрепознатљив. Овдје је неки мутав звук бубња, нешто као Атомско склониште/Ју група с краја '70-их, није баш за овај тренутак у времену.

 

Елем, као што рекох, бендови у којима је учествовао Коцен - прво Појз'н, затим Мистер Биг, па и онај пројекат Форти Дјус... сви су имали веома ограничен рок трајања, а тако претпостављам да ће бити и у овом случају - тешко да ће изгурати више од два албума.

 

За оне који прате Коцена, албум је неки просјек. С обзиром да и Шијан и Портној воле љигаве мелодије, то је највећа замјерка албуму - превише су се сконцентрисали на футаве рефрене а премало на праву џем сешн размјену енергије. Још је то технички сувише стегнуто, посебно са стране ритам секције, а опет, Коцен се развија у правог насљедника еРеМ Точка за 22. вијек и још само да пронађе мјеру да са нешто мање нота каже мало више...

 

Коме се свиђа рокерскији сегмент овог албума, препоручио бих Коценов соло албум Гет Ап као и Форти Дјус албум; коме се генерално свиђа албум, препоручио бих Коцена, од новијих ка старијим албумима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Види овог металца (са закашњењем). ^^

 

Он очигледно није онај који жели да буде с њом (и дубоко у срцу се нада да и она осјећа тако).

 

А ја сам прије који мјесец скинуо нека јапанска реиздања МРБИГ албума, да имам у lossless формату. Том приликом се десило да сам исте и слушао... што је било мало незгодно. Било како било, нашло се ту неколико пјесама које су искочиле из другог плана те данима (за)давале ритам мом романтичном срцету са вјетром у коси главе минивалом украшене:

,
,
,
. Баш онако мелодичне реминесцентне нумере са задахом '80-их и бола нанешеног ношењем јако јако уских хлача.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...