Jump to content

Swallow The Sun


Grobodan

Recommended Posts

Bem mu, nije mi se nešto naročito dopao album na prvo slušanje. Ima dobrih delova, ima loših, gitare zvuče do jaja, što sam već rekao. Moraće to još da se obrne.

 

A sada... Urna i Item Ad Lucem. Nešto što zaista pristaje vremenskim prilikama.

 

Blagodarim :da:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoja ja bila preporuka? Baš sada tražim ko je to kačio. Ovo je kao da Esoteric nema super-ego. Ista hladnoća i težina, ali značajno primitivnija. Britanci bi usmerili talas rifova tako da izgrade pažljivo atmosferu, a ovaj pusti da zvekne pravo u stenu i rasprši se u pičku materinu. Materijal je... bombona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja beše, da. Dopala mi se Arcana Coelestia, a njihov mastermind je i glavni u Urni. Eto, ispade neverovatan bend, potpuno nepoznat, a biću bogohulnik i reći da mi se više dopada od Esoteric, pa neka ide život :) Izlazi uskoro i nova Arcana Coelestia, okačih eno na preporukama trailer od neka 4 minuta, ono neće biti zdravo :da:

 

Da ne bude off topic, skeptičan sam u pogledu STS, ali skinuće se ovo ipak :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, meni je nekako New moon bio mnogo "hitican" album... Nisam ga gledao kao celinu, svaka pesma je bila prica za sebe, dok ovaj, kao sto vec neko rece kao da jednu pesmu gule sat vremena... :cool: Mada meni je to odlicno, album je bas zaokruzen, svaka pesma im je na mestu i iako je muzicki diverzantan, najbolje mi zvuci kad ga slusam od pocetka do kraja, kao jednu pesmu....  

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

na "New Moon" je bilo više delova na kojima se ozbiljno usereš kad grunu a ovde to izostaje.

 

:mhihi: E to da, to stoji, na to nisam mnogo obracao paznju sada, verovatno jer nisam mnogo pojacavao kad sam preslusavao album, cimer uci, pa ne bih da ga bacam u zimsku melanholiju pred ispit... ;)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubijam se od albuma, stvarno sjajno izdanje. Ovo je suha istina:

 

Stoji to da su ovde pesme ujednačenije, no ja sam pre svega mislio na atmosferu koja je daleko opuštenija i manje mračna

 

Baš je jedna lepa celina, dosta opušteniji, malo i Opeth provejava u tragovima... hitovi (ako se o tome može govoriti ovde): prve 4 i Labyrinth of London. Nije za ispod devetke zasad, mada mi je sve bolji, leži mi kao budali šamar.

 

Usput nisu mi jasne primedbe za glas - čovek ima i clean i growl i scream da napuniš gaće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubijam se od albuma, stvarno sjajno izdanje. Ovo je suha istina:

 

 

 

Baš je jedna lepa celina, dosta opušteniji, malo i Opeth provejava u tragovima... hitovi (ako se o tome može govoriti ovde): prve 4 i Labyrinth of London. Nije za ispod devetke zasad, mada mi je sve bolji, leži mi kao budali šamar.

 

Usput nisu mi jasne primedbe za glas - čovek ima i clean i growl i scream da napuniš gaće.

I nisu sve pesme iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...