Jump to content

Najbolja Gothic grupa?


Vampyr Poet

Recommended Posts

Po meni: London After Midnight

Nightwish[e sad dali je goth. ili power....]

Tristania

Tiamat su veoma dobro...

ATROCITY[Die Libe RUL!]

Crematory[Fallen icon_biggrin.gif]

Sisters Of Mercy

Type o Negative[my girlfriends girlfriend icon_biggrin.gif]

Lacrimosa

Therion[aahhhh]

Theatre of Tragedy...

neznam ima ih zaista dobrih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vecina,gotovo sve grupe koje ste nabrojali su gothic metal.Da li neko slusa pravi gothic rock?Jel neko ikad cuo za Sisters Of Mercy,Bauhaus,Joy Division,Depeche Mode(u krajnjim granicama),.......

 

Ako se u izbor moze ukljuciti i electro-goth i darkwave moja lista je:

 

Sisters Of Mercy

AM GOD

Type 0 Negative

Christian Death

Hocico

......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem sa Vermisom. Vecina vas navodi samo Gothic Metal grupe.

 

Najbolji su:

Fields Of The Nephilim (ubedljivo), The Sisters Of Mercy, Type O Negative, VNV Nation, Theatre Of Tragedy, London After Midnight, Christian death (do poslednjeg albuma), Bauhaus, Nosferatu, Lacrimosa.

 

Jesam malo preterao ali su ipak sve ove grupe neizostavne kada navodite Gothic muziku. Tu fale jos poneki koje nisam ubacio da ne bi BAS preterao icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ih nikako zaboravio nego je bilo kao sto sam napisao da neke nisam stavio da ih ne bi bilo previse tamo.

Ali ako cemo i njih navoditi onda se moraju navesti i Joy Division, The Cure, Siouxsie And The Banshees, Lycia, Ataraxia (medieval), Rasputina, Midnight Configuration, Two Witches, Tuxedomoon, Das Ich, Deine Lakaien, Diary Of Dreams...

 

I tako dalje, i tako dalje. Znao sam da cu da preteram icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote:

Prvi poslao Dark Goth:

Joy Division, The Cure, Siouxsie And The Banshees, Lycia, Ataraxia (medieval), Rasputina, Midnight Configuration, Two Witches, Tuxedomoon, Das Ich, Deine Lakaien, Diary Of Dreams...

 

I tako dalje, i tako dalje. Znao sam da cu da preteram
icon_smile.gif

WOW!!!!Jos neko sem mene slusa DEINE LAKAIEN!!!!

Oni su zaista mnooogoooo dobri!!!!

Ne mogu da se slozim sa nekima koji spominju gothic metal grupe....To je nesto sasvim drugo u odnosu na pravi gothic(bar tako ja mislim)....

Dakle,moja lista je:Sisters Of Mercy,Bauhaus,Deine Lakaien,Black tape for a blue girl,Diamanda galas,Cristian Death,Dead milkman,Siouxie and the Banshees,Skinny puppy,Lacrimosa....Uh,nikako da se zaustavim,a izostavila sam neke zaista dobre.Naravno super su i Two witches,ali mi nesto ne polazi za rukom da ih nabavim.

Napokon sam naisla na istomisljenike.

icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pratis Gothic muziku onda znas da su EBM, Electro i Dark Wave uvek isli sa Gothic muzikom. Cak su se grupe iz tih pravaca pojavljivali na Gothic festivalima i dalje se redovno pojavljuju pa zato ih nisam razdvajao.

Po meni je Dark Wave blizi Gothicu nego sto je to Gothic Metal.

Ataraxia ce sad svirati u Leipzigu na festivalu sa jos dosta Gothic grupa icon_smile.gif.

Eto cisto toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidnight Configuration su vise EBM nego gothic. Das Ich takodje (mada su oni meni pomalo komicni). Tuxedomoon tesko da su gothic (?)

 

Licno ne volim da dobar deo neo-folka i medievala tretiram kao gothic...zato obicno Ataraxiu i ne stavljam tamo. Uostalom znam sta David Tibet misli priovatno o tome i sat je iskazao u pesmi Gothic girl sto je jos jedan od razloga da pravim razliku izmedju neo-folk (ili apokalipticne) scene i gotike.

 

Sto se tice Two witches imam ih, a nisam siguran da li sam t oostavio Robertu kada sam bio u BGD? Ako jesam pitaj njega, ako nisam baci mi mejl na [email protected]...

 

Inace ima li neko sledece :

 

Arcana - Isabel (1999)

Autumn Tears - Love Poems For Dying Children, Act II The Garden Of Crystalline Dreams

Estampie - A Chantar

Estampie - Ludus Danielis

Estampie - Materia Mystica

Nefilim (sve)

Lycia - Best of 95-99

Mila Mar - Elfensex (2000)

Mila Mar - Silver Star (2001) (Mini Album)

Sophia - Aus der Welt (Mni Album) (2001)

Arcanta (drugi album)

The Cranes albumi

Miranda Sex Garden

Corvus Corax

Camerata Mediolanense (drugi)

Ain Soph

Valefor

Christian Death (treba mi vise od pola njihove diskografije)

Current 93 - Crowleymass (plus noviji radovi)

Sol Invictus

Killing Joke

Psychic TV

Cassandra Complex

 

...

 

 

Ako neko ima nesto od ovoga i zeli da se menja za snimke moj mejl je [email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW, tendencija da se gothic, koji se nekad zvao post-pank, vrati panku i death roku, kako vizuelno tako i muzicki, narocito je jaka u Nemackoj gde su grupe poput Cinema Strange veoma popularne. Pored onoga sto sam naveo trebaju mi i neki rani prototipi gotike:

 

Dark (stari engleski bend, ne onaj koji sada svira)

Ritual

Blood (drugi album)

45 Graves

 

Pa ako neko ima ovo ili moze da nabavi bio bih jako srecan da m ise javi icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote:

Prvi poslao Dark Goth:

Ako pratis Gothic muziku onda znas da su EBM, Electro i Dark Wave uvek isli sa Gothic muzikom. Cak su se grupe iz tih pravaca pojavljivali na Gothic festivalima i dalje se redovno pojavljuju pa zato ih nisam razdvajao.

Po meni je Dark Wave blizi Gothicu nego sto je to Gothic Metal.


Slazem se u potpunosti.Glupo je razdvajati sve ove bendove na podpravce koji u svakom slucaju pripadaju gothic muzici.Mislim,ako bi smo svi bili tako iskljucivi,onda ne bi postojao ni jedan pravac muzike-obzirom na to da svaki dobar bend ima nesto svoje sto ga razdvaja od ostalih.

Ne zelim da vredjam ni u kom slucaju,ali mi se cini da neki ovde pokusavaju da naprave od sebe vece "fanove" napomenutog pravca -raznim nabrajanjem i klasifikovanjem.Po mom misljenju takav stav nikako ne pokazuje da si ti veci "darker" od nekog drugog ili ne.Jedino sto je u svemu ovome vazno jeste da se tebi zaista svidja ova muzika.

BTW:Izvinjavam se sto sam skrenula s teme icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...