Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

nisam baš svaki model nosila pa ne znam ali znam da je ovo bila bitna razlika u odnosu na nokiu, koju čim stisneš send, sve i da mu bateriju iščupaš, poruka odlazi. evo neka kaže neko još ko nosi SE. ja imam w850 sada i uskoro ga menjam jer je na izdisaju, ali i ima tu opciju.

 

kamera se retko koristi na mobilnom? satyre to je tvoje iskustvo :) meni je recimo kamera mnogo važna

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam baš svaki model nosila pa ne znam ali znam da je ovo bila bitna razlika u odnosu na nokiu, koju čim stisneš send, sve i da mu bateriju iščupaš, poruka odlazi. evo neka kaže neko još ko nosi SE. ja imam w850 sada i uskoro ga menjam jer je na izdisaju, ali i ima tu opciju.

 

kamera se retko koristi na mobilnom? satyre to je tvoje iskustvo :) meni je recimo kamera mnogo važna

onda ti je najbolji samsung i8510

ima 8 mpix kameru i 16 gb, sta ces vise :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

img_47991_asus-lamborghini_pda_wb.jpg

 

The new Asus ZX1 Lamborghini specs include:

 

* Quad-band GSM(850/900/1800/1900), tri-band WCDMA (850/1900/2100), GPRS, EDGE, 3.6 Mbps HSDPA connectivity

* Windows Mobile 6.1 OS/ ASUS Touch UI

* TI 2431 450 MHz CPU on EMP U360 platform

* 256 MB Flash, 128 MB SDRAM

* 2.8″ TFT, 65K colors, 240×320 px Touchscreen

* 3 mpx camera with autofocus

* VGA camera for video calls

* Built in GPS,

* Wi-Fi b/g

* Bluetooth 2,.0 +EDR, USB 2.0

* MicroSD memory card slot

* 1150 mAh Li-ion battery with up to 5 hrs talk and 200 hrs standby time

* Dimensions - 115.6×59.4×13.2 mm

* Weight - 119 gr

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bog te smazo, sad osim firmi koje prave televizore, na mobilne pređoše i brendovi automobila! i to kakvih!

 

satyr, imam neku (možda neopravdanu) skepsu prema samsung mobilnim telefonima. pretpostavljam da bih trebala da probam da to eventualno otklonim (ili potvrdim? ha), ali sam se toliko navikla na sorry ericsson.. al' možda sebe i nateram. videćemo. u svakom slučaju hvala na preporuci :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ovo sranje ne izlazi vec tipa godinu i po od kako se pojavilo na listi?? :confused:http://mobilnisvet.com/mobilni/1848/Sony-Ericsson/W902i Nije da bih ga na keca kupila, bice basnoslovan a i nisam sigurna da li da krenem u vode 'mnogo dobro i skupo' tipa HTC ili 'sluzi svrsi' tipa do 150 eur, ali definitivno ni jedan drugi se nije cekao ovako dugo.

Nije meni sto je SE al ne znam ni jedan sa ugradjenih 8Gb koji mi je fizicki i funkcionalno dopadljiv kao ovaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bog te smazo, sad osim firmi koje prave televizore, na mobilne pređoše i brendovi automobila! i to kakvih!

 

satyr, imam neku (možda neopravdanu) skepsu prema samsung mobilnim telefonima. pretpostavljam da bih trebala da probam da to eventualno otklonim (ili potvrdim? ha), ali sam se toliko navikla na sorry ericsson.. al' možda sebe i nateram. videćemo. u svakom slučaju hvala na preporuci :pivopije:

ovaj telefon je nastao u saradnji Asusa i Lamba :D

nema ni S od Samsunga

Edited by Satyr

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja bi sebi uzeo E71 da imam para trenutno,ali kriza pritisla jebiga :opusteno:

 

nokia-e71-piseth.jpg

 

E pitanje je sta ti hoces-telefon sa dobrom multimedijom ili nesto vise u poslovnom fazonu sto ima qwerty tastaturu,wireless i pregledan ekran :da:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мој бураз од тетке има Е71. Убица.

Мене Е51 савршено служи, телефон је best buy.

 

Може ли неко да ми пошаље крекован irRemote za s60 v3?

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://mobilnisvet.com/mobilni/1533/Nokia/E51

 

Ово је мој телефон. Софтвер је исти као на N95. Имам Mini Opera - у, YouTube апликацију и Mobbler (scrobbler за Last.fm, ради са плејером телефона). Изгледа сасвим обично, потпуно је неупадљив, а има сјајне могућности.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi sebi uzeo E71 da imam para trenutno,ali kriza pritisla jebiga :opusteno:

 

nokia-e71-piseth.jpg

 

E pitanje je sta ti hoces-telefon sa dobrom multimedijom ili nesto vise u poslovnom fazonu sto ima qwerty tastaturu,wireless i pregledan ekran :da:

 

Elem nakon updatea firmwera na najnoviju verziju, nove nokia mape nemaju mape za srbiju (map provider usto motku), ali zato Garmin radi super, jedino sto garmin ima odvratan fisher-price interfejs od kog mi se pegla... Ali radi posao. Jedino sto je kretanje po mapi (ako vam treba mapa, a ne samo lokacija) uradjeno zalosno, em je neintuitivno, em skroluje sporo u p.m. Popravili su malo kvalitet slike kamere, tako da je sad malo pristojnija. Sreca pa nisam zahtevan po tom pitanju... Mada video mu je, pri iole dobrom svetlu, i dalje za klasu kvalitetniji od fotografija :)

 

Stavio sam Nimbuzz messenger, radi sa svim standardnim messengerima + skajp + facebook (koji je jos rovit pa svako malo brljavi), i pri tom je dzaba, i ne ubacuje neke glupe reklame u status, kao sto to radi fring. A ima i lepsi interfejs.

Jebi se, fring!

 

Dalje, ima dosta free tema/skinova specificnih za e71, tj za e seriju, koje izgledaju fenomenalno (googlajte tehk themes)

 

Takodje , trenutno najbolji browser za mobilne, koji brise operom patos, je Skyfire, i pri tom je dzaba. Bolji je i od nokiinog (inase veoma dobro uradjenog) browsera...

 

Na zalost, akcija gde su nudili e71 za 14-15 iljada uz ugovor na 2 god sa paketom od 1000 din/mes, vise ne vazi, ali zato za iste pare i pod istim uslovima sad moz da se uzme 5800, veoma dobar telefon, sa sve karticom od 8 giga. Cak je i on-screen tastatura pristojno odradjena (i velika), a i dobro prepoznaje rukopis.

Kamera mozda nije "vrh vrhova", ali mislim da je nesto bolja nego na e71.

 

 

Inace nabavio sam Mugen Power bateriju od 1800mAh, dakle za 300 vishe nego original nokia, i ima 2 god garancije (baterija!), trenutno sam u fazi testiranja, pa cu javiti koliko drzi :) Kosta oko 20 evra (besplatan shipping iz hong-konga), a nokia baterija standardna kosta oko 35 evra u radnjama.

Postoji i verzija od 3600mAh, koja se isporucuje sa posebnim zadnjim poklopcem, ali je skuplja a i telefon je posle tog ruzan (plus ne moze da se stavi ni u jednu futrolu predvidjenu za njega)

 

 

All in all mislim (i nadam se) da cemo se ja i moj e71 druziti jos dugo :) Steta sto mu je cena i dalje visoka...

 

Dizajn je zaista jedinstven, retko kad se nokia-i desi da ubode telefon sa toliko malo mana, i tako dobrim dizajnom.

I dalje me asocira na bentli, jaguar ili tako nesto, mislim da cu ga cuvati za uspomenu i kad bude zastareo. Nije cudo sto vec ima cult following poput starog 5510 ili n-gage-a (cudno li je sto sam imao ta 2?) izgleda privlaci slicnu publiku... Samo sto za razliku od ona 2, ovaj nije marketinski flop, nego jedan od prodavanijih nokia-inih smartphonea

 

Iako sad ni u ludilu ne bi uzimao novi telefon, kad bi recimo dobio na poklon ovaj n97, pitanje je da li bih se presaltovao na njega ili ostao pri e71... Mada nova s60v5 platforma obecava, verujem da ce jednom napraviti neku e-varijantu koja ce biti metalna i elegantna, a na istoj platformi, to ce mozda biti dostojna zamena.

 

Ne svidja mi se sto su na e75 skresali ovaj donji deo ispod tastature, na prvi pogled izgleda ruznije (iako je telefon nesto bolji od e71, tj ima mnogo vecu slide out qwerty tastaturu, i malo veci ekran)

 

 

 

Кул је, ево гледам. Мени не треба камера на мобилном, зато сам и узео е51 чија је крш, нема блиц итд.

 

Trenutno, mislim da se isplati dati 40-ak evra koliko je razlika u ceni (u odnosu na e51), i uzeti e63, koji je u odnosu na e71 losiji jer je plastican, malko deblji, nema gps, i ima malo losiju kameru (2mp umesto 3mp, i nema autofocus), ali je i dalje bolja neg na e51...

 

No kad si uzimao e51 cisto sumnjam da je e63 postojao :mrgreen:

 

Jel e51 beshe metalni isto? Mislim da sam poredio moj e71 sa necijim e51, ali sam bio pijan ko dupe, pa se ne secam :opusteno:

to bi mu bio veliki plus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Постојао је е63, али ми се није допао.

Јесте, е51 има метално кућиште.

 

Опера зајебава на неким сајтовима, рецимо не могу да отварам профиле на Фејсу кад је учитана нормална верзија, већ само преко m.facebook.com

Отвори главну страницу, видим статусе, линкове и остало, али одатле не могу нигде.

 

Skyfire је ружан.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...