Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Nije uopšte izbagovana. Instalirao sam ovaj novi Belle softver, radi kao sat. Kako sam čitao, Nokia je štedela na blicu za fotoaparat i na memoriji kako bi snizila cenu telefona. Tako su argumenti da telefon 'ne valja' nedostatak blica (razmaženski first world argument), nedostatak memorije (imaš 2GB u startu, a možeš da proširiš do 32GB, to što nekoga mrzi da ubaci karticu ne znači da je telefon loš; ostala mi kartica od 2GB iz prethodnog telefona). Bio je argument i nedostatak aplikacija, ali sa novim softverom je došla i gomiletina novih aplikacija, mrzelo me da pregledam koliko ih ima.

 

E sad, ako slušate muziku na telefonu... Reprodukcija zvuka je FANTASTIČNA. Naravno, ne uz fabričke slušalice, to se valjda podrazumeva. Ali kada sam uzeo AKG sluške zvuk je bio vrlo približan zvuku koji dobijam sa moje zvučne karte na kompu, što je za svaku pohvalu, ipak pričamo o mobilnom telefonu.

 

Ne znam, jednostavno sve što sam čuo loše o Nokiji kao da nije problem ovog telefona, zato ga i preporučujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram takodje da pohvalim Samsung Galaxy 5, najjeftiniji Android na trzistu. Prvenstveno zelim pohvaliti kvalitet zvuka! Neverovatno jbt. Na fabrickim sluskama, nisam cuo bolji mp3 player u skorije vreme. Koristio sam i ortakove Seinheisser sluske na telefonu, i razlika je minimalna, skoro neprimetna. Predobre sluske dolaze uz ovaj telefon! Tako da, ko zeli jeftini Android sa fenomenalnim zvukom, neka odabere Galaxy 5 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

htc tattoo - preziveo je pad sa motora, bio mi je u jakni i ja pao na tu stranu preko mobilnog. :udri: zadnja plastika se ogulila i malo iskrivila, ali moze da se sastavi. radi perfektno. podseca me na davna vremena nokie 3210. :rockdevil:

 

cekam da crkne pa da uzmem xpiriu mini.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma...ajfon je statusni simbol sad.Nema veze sto tebi fon i pegla i titra jajca,i emituje 3d i posebno vezan na licni satelit i mozes s njim da pikas skajrim,dizajniras neku animaciju u maji i igras se u fotosopu i postujes na jumu,sve u isto vreme,sto ti baterija traje 7 nedelja,ako nije ajfon,nije nista. :mhihi:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A novi iPhone će, kad izađe, imati isti ili čak lošiji hardver a biti duplo skuplji.

 

Pa nije sve u hardveru. iPhone ima duplo lošiji hardver nego neki high-end Android telefon, a opet je optimizovaniji i radi bolje. I ne čekaš za update trista godina i da gledaš u pasulj da li će izaći za telefon koji si kupio pre pola godine. Fragmentacija androida je užasna. Da ne spominjem koliko je autonomija baterije bolja kod iOS uređaja nego kod Android.

Edited by trenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

To stoji.Audio je fenomenalan,pogotovo uz PowerAmp i Voodoo sound driver.Takodje ni Gingerbread nije ogranicenje,moze na njega Ajskrim Skajrim i radi sasvim lepo.Ne toliko dobro kao Ginger,jebiga nije dual core telefon,ali radi sasvim dobro.Ja sam ga skinuo zato sto sam navikao na Ginger na kome mi se neke bitne opcije vise svidjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes, Galaxy S ima savršen zvuk sa Voodoo Sound, pogotovo snimanje, ja sam snimao probe njime i sve je super zvučalo.

 

Evo nekih mojih zapažanja što se tiče iOS vs Android (imao sam iPhone 3G, Galaxy S, HTC Magic, Tattoo, Desire, Sony Ericsson Xperia Arc S, Vodafone Smart Tab 10.1", Galaxy Tab 10.1" i iPad 2 i iPad3):

 

Android

 

Pros:

 

- aplikacije su mahom besplatne, a ako nisu stalno ima nekih akcija da se kupe po nižoj ceni

- dostupniji je, veća podrška zajednice, nije potreban jailbreak za neke mogućnosti koje po defaultu ima za razliku od iOS, rootovanje je potrebno za sklanjanje reklama i eventualni backup aplikacija

- lepo se integrišu sve aplikacije u sistem

- izbor launchera, ako vam ne odgovara default uvek možete promeniti neki koji odgovara vašim potrebama

- meni najbitnije, homescreen i widgeti, to mi jako smeta što ne postoji na iOSu, već se direktno ulazi u appdrawer

- kad baterija rikne može lako da se zameni

 

Cons:

 

- užasna fragmentacija zbog koje se ja razmišljam da ostavim android i pređem totalno na iOS, neko je spomenuo da je SGS među prvima dobio funkcionalan ICS, taj ICS ne radi kako treba, baguje, baterija radi lošije kao i wireless, tako da taj budžen rom ne vredi ni za šta

- autonomija baterije

- lošiji kvalitet aplikacija nego na iOSu, kao i sam izbor aplikacija i igara

- ne radi uvek tečno, dešavaju se lagovi čak i na najskupljim modelima

- na tabletima vrlo loš izbor aplikacija, kao i rad i izgled

 

iOS

 

Pros:

 

- kvalitet i izbor aplikacija (za sve što se zamisli ima aplikacija)

- fluidnost samog sistema, kao i aplikacija, nije mi se desilo da nešto laguje

- centarlizovani sistem updateovanja, kad jedan uređaj dobije nov iOS, dobiju i drugi

- kačenje raznih gadgeta kao što je npr

- autonomija baterije, na iPadu je prosto neverovatna

- Push (ima i na androidu, ali ne radi toliko dobro koliko na iOSu koji za sve ima push)

- mnogo bolje radi na tabletima nego android i same aplikacije su bolje optimizovane

- na slabijem hardveru funkcioniše daleko bolje nego android na jačem

 

Cons:

 

- nema homescreen i widgete

- dugo se čeka na jailbreak

- preskupe aplikacije

- lošiji multitasking (pohvalio sam push, ali je pravi multitasking svakako potreban)

- nemogućnost customizacije svega živoga

 

 

To bi otprilike bilo to. Na telefonu i dalje koristim Android jer mi je bolji (za sada) za telefone, ali kao što sam napomenuo, ta užasna fragmentacija i čekanje updatea me smara i zbog toga razmišljam da se prebacim na iOS, dok kao tablet koristim iPad 3 koji je apsolutni šampion tableta, pogotovo sa ovakvim ekranom, i ne vidim koji Android tablet u skorije vreme može da mu priđe po bilo čemu sem po hardveru. Ne podrazumevam ekran u hardver, to bih voleo da vidim kako će da izgleda na Androidu sa ovom rezolucijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko para, đe, kako, ako nije tajna. :)

 

Ja magarac kupih dvojku 10 dana prije izlaska ovog, tješim se da skok i nije toliko velik kao sa jedinice na dvojku, osim tog displeja koji je fenomenalan. Normalno i A5X čipa ali on već i ne pravi ooogromnu razliku.

 

Što se tiče multitaskinga (odma da se ogradim ne znam kakav je na androidu), jesi enejblovao 4 and 5-finger gestures?

Edited by Andrija Smith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam na nagradnoj igri trojku, pa sam prodao svoj Android tablet koji sam svakako planirao da zamenim za iPad 2. :) Nije velika razlika, kao što kažeš, samo ekran, A5X nije preterano brži.

 

Naravno, finger gestures su zakon, home button uopšte ni ne koristim.

 

Čeka se jailbreak za iPad3, ko zna koliko će im trebati da ga izbace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha, vrh za nagradnu igru.

 

I ja sam na 5.1, tako da smo u istom sosu što se jailbreaka tiče, poluđeh. Probijen je ali još neće fukare da izbače.

Eo dobrih vijesti koje sad viđeh, ovo je tvitovao jedan lik što je mudo u JB biznisu:

News: we have all exploits required to do a new jailbreak. I'm working on bypassing ASLR at bootup.

Edited by Andrija Smith

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...