Jump to content

Vinyl Kult


Grobodan

Recommended Posts

A tu je i ovaj post sa gomilom pitanja pa rekoh ako ima ko da izodgovara na njih.

 

 

1) Koliko najmanje para mogu potrositi na neki entry level gramofon u Srbiji? (Beogradu, konkretno)

I gde ih je najbolje traziti? Naisao sam na radnje PLAYER i Artist preko interneta, koje jos postoje?

 

2) Ako imam USB gramofon, jel mi svejedno treba pojacalo za preko cinceva, ili u tom slucaju postoji built-in pojacalo za sve nacine povezivanja?

 

3) Gde u Beogradu ima novih ploca? I odakle nabavljate polovne sem ovde preko berze?

Gledao sam na kupujemprodajem, i limundu, ali mi se po izboru ne cini da su to primarni resursi za vinil.

 

Ako ovde nema ko da odgovori, bar me uputite na mesto gde ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rado bih ti odgovorio na sva pitanja ali nisam iz Beograda pa ne znam gde prodaju gramofone i nove ploce.

Aukcijski sajtovi imaju dobru ponudu ploca,bar onoga sto se moze naci kod nas i skoro svi koji rade sa tim postavljaju ploce na Kupindo,Allegro i ostale sajtove.

Pojacalo bi ti svakako trebalo i par dobrih trosistemaca ako zelis bar priblizno da docaras kvalitet i verodostojnost zvuka.

Ostali kojima muzika i nije toliko bitna skidaju mp3 a nas zovu true,pozdrav Lemi! :lol:

Iznajmljivanje ploca zaboravi jer ti nijedan kolekcionar nece dati da mu akash ploce i omote a i takvo udruzenje ne postoji u Srbiji,bar koliko ja znam.

Ako si tako mlad kao sto kazes i nemas svojih prihoda a i donatori ti nisu preimucni nemoj se upustati u ovaj sport,drugarski savet.Srecno!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, ne znam jel ovo pravi topik, ali ne bih da otvaram novi. a imam par pitanja u vezi sa svim ovim generalno.

 

1) Koliko najmanje para mogu potrositi na neki entry level gramofon u Srbiji? (Beogradu, konkretno)

I gde ih je najbolje traziti? Naisao sam na radnje PLAYER i Artist preko interneta, koje jos postoje?

 

2) Ako imam USB gramofon, jel mi svejedno treba pojacalo za preko cinceva, ili u tom slucaju postoji built-in pojacalo za sve nacine povezivanja?

 

3) Gde u Beogradu ima novih ploca? I odakle nabavljate polovne sem ovde preko berze?

Gledao sam na kupujemprodajem, i limundu, ali mi se po izboru ne cini da su to primarni resursi za vinil.

 

1. Ako trazis varijantu za najmanje para onda juri neki polovan a dobro ocuvan, recimo na kupujemprodajem.com ili se raspitaj po prijateljima i rodbini, neko sigurno ima neki koji skuplja prasinu, odneses ga na radovan servis da se pretrese, namesti i sredi, zameni nesto ako treba, i uzivas.

 

2. Mozda ce ti odgovor zvucati militantno, ali USB gramofon je blasfemija i ne bi trebalo da postoji, pojacalo ti treba svakako.

 

3. Za ploce imas radnje http://www.yugovinyl.blogspot.com/ i http://www.pinballwizardrecords.com/ ako se neko seti jos neke neka pomogne.

Za metal ploce je naravno najrelevantnije porucivanje sa interneta, a za nalazenje polovnih je ebay(u mom slucaju nemacki)

 

 

Na kraju krajeva, sto ti covek rece, da ne bude da nisi upozoren :), ovo je skup i narkomanski hobi, NIKADA neces moci da se zaustavis i kazes dosta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao sam mu to odmah mada ko zna...Mozda ga ceka neko bogato nasledstvo dalekog rodjaka iz jos dalje Australije koji nije imao dece pa nas preshisha sve sa kolekcijom. :lol:

Milose ti rece "Samo cu Napalme i Destruction da skupljam" al nema leba od toga,vidim ja... :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova tura:

 

#01 Angantyr - Hævn 2 Gold LP - limited to 100

 

angantyr_haevn.jpg

 

#02 Marduk - Heaven Shall Burn - limited to 1000

 

Marduk%20(Swe)%20-%20Heaven%20Shall%20Burn...%20When%20We%20Are%20Gathered.jpg

 

#03 Ofermod - Tiamtü

 

ofermod%201.JPG

 

#04 Octinomos - Fuckhole Armaggedon - limited to 420 (kad slikam - okacicu :) )

 

#05 Old Man's Child - The Historical Plague, 5LP-BOX - limited to 2000

e28191f33a6d2e011f40227bea5f3841.JPG

e5e07daaf76853410ee3fae48250a57a.JPG

58c2d2c8ed5ce4c1643a7dfe1828584a.JPG

cc17d46ec0b3bc9939c568258e7436e6.JPG

35462fdc05afd41f31e101b19a355351.JPG

d99af5cc0faa767bb291b8327e89ea9c.JPG

  • Upvote 6
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...