Jump to content

Vinyl Kult


Grobodan

Recommended Posts

Opet sume,opet crno/belo...nema sta,vrhunska kreativnost.

 

U pravu si ali samo ponekad :bigblue:

Smore me ovi BM vinili stvarno.Kad samo pomislim koliko se plastike"baci" na tu vrstu nekvalitetne muzike(moje misljenje,naravno) i koliko se bisera u Heavy/Speed/Power pravcu izda samo na CD dodje mi tesko...

 

 

 

 

img3443hn.jpg

Edited by dr.lecter
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brutality - Screams of Anguish

Nuclear Blast, 1993

 

brutality.jpg

 

 

Destruction - Sentence of Death

Steamhammer Records, 1984

 

destruction_sentence.jpg

 

 

Venom - At War with Satan

Roadrunner Records, 1984

 

venom_satan.jpg

 

 

King Diamond - The Eye

Roadrunner Records, 1990

 

king_diamond_eye.jpg

  • Upvote 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam jedno pitanje, moja drugarica je pocela da skuplja ploce ali nema gramofon. Pa me je zamolila da se raspitam kod ljudi koji se razumeju u to(a cenim da su to ljudi na ovoj temi) sta bi joj bilo najbolje da uzme za neke ne prevelike pare? Takodje je videla da dosta ljudi prodaje gramofone bez igle, sta mislite o toj opciji, i da na koliko treba menjati iglu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije spremna da ulozi 400-500 evra u gramofon i iglu, neka iscima nekoga od prijatelja/rodbine, sigurno ce naci neki gramofon, samo neka ga odnese na servis da se sredi sta ima za par desetina evra i udri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karlo ubica. :D Mislio sam da ti je svrha da sto vise ljudi navuces na vinil. :)

Moze da se nadje pristojan gramofon i za manju lovu. Uvek moze po oglasima da se iskopa nesto za stotinak eura + da se ulozi malo u sredjivanje.

Edited by [Nocturno]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta god da odluci da radi samo neka ima na umu da losi uredjaji i igle slabijeg kvaliteta unistavaju vinil.Burazer i ja smo ono sto smo imali viska prodali zimus tako da sada nema nijedan u ponudi trenutno.Moj stariji bata nije mogao da se odluci izmedju Marantza i Torrensa pa je zadrzao oba,manijak gori od mene.

Srecno joj bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='08 juni 2011 - 21:47' timestamp='1307562441' post='2358676']

Karlo ubica. :D Mislio sam da ti je svrha da sto vise ljudi navuces na vinil. :)

Moze da se nadje pristojan gramofon i za manju lovu. Uvek moze po oglasima da se iskopa nesto za stotinak eura + da se ulozi malo u sredjivanje.

 

Jeste mi to ideja, al samo kazem da ne mora da baca par stotina evra, siguran sam da ljudi imaju solidne gramofone koji im skupljaju prasinu, koje treba samo malo srediti da budu tip-top, da ne ostecuje ploce i ta rade vrlo vrlo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod toga, primetio sam da vise uzivam u vinyl-ripu mp3-ci nego cd-ripu. Ko to zna kvalitetno da uradi moze izvuci do jaja zvuk koji je po meni mnogo mocniji. Kad slusas kao da te neko sakom udara po grudima i jos kad cujes ono pucketanje imas osecaj da pesme dolaze direktno sa samog dna pakla.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...