Jump to content

Royal Hunt


Recommended Posts

Guest HEFEST
meni je West uzasno iritantan. zvuci kao iritantnija verzija najiritantnijeg yngwie pevaca JL Turnera.

 

 

Uh koliko gluposti. Pod jedan Joe je legenda u svakom pogledu. Pod dva njihovi glasovi nemaju ama bas nista zajednicko. Ili ne znas ko je West ili ne znas ko je Joe. Pali Winamp i preslusaj ponovo. Ni meni se West ne svidja.

 

dc cooper im je čini mi se najbolje pristajao.

 

 

Ali sa Boalsom je muzika mnogo bolja i nekako Boals ima neku tenziju u glasu koju prethodnici nisu imali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo neka recenzija artension albuma iz 1999.

 

http://www.progressiveworld.net/artension2.html

 

When I first heard John West sing on the first Artension disc, I immediately thought "Joe Lynn Turner meets Graham Bonnet".... John has the clean, polished, vibrance of Joe Lynn Turner while maintaining the sometimes gritty, aggressive approach of Graham Bonnet. He certainly sounds more like Turner, but for some reason his aggressiveness reminds me of Bonnet, along with that famous vibrato of his.

 

mada mozda i on lupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff, volim kad neko uci Lazu sta da slusha :D Ajde sad shalu na stranu malo.

 

Ja nisam neki preterani fan Boalsa. Westa sam iskreno slushao samo u Royal Huntu, ono O.K., dobar je, ali Coopera nikad prejebati nece. Sto se Boalsa tiche (Svaki put zelim da napishem BALLS-a :mrgreen: ) iako ni njega nesto ne preferiram, Paradox II je nadmashio moja ocekivanja totalno, iskreno posle dosta slusanja mi je najbolji RH album josh od odlaska DC-a. Nadam se samo da ona najava za novi album i zvuk koji najavljuju nece ispasti onako kako se ja na trenutke pribojavam da hoce. (suvishe retro i sa premalo originalnosti )

Share this post


Link to post
Share on other sites

^slazem se sa celim postom.

 

edit: ustvari lazem.

 

veliki sam fan boals-a. slazem se da su albumi sa Cooperom daleko najbolji. Poslusaj drugi Artension album sa West-om, "Phoenix Rising" dobar je. I meni je paradox II nadmasio ocekivanja. Isto se nadam kao i ti za novi album.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
imaju West i JLT taj isti sladunjavi smek, mogu za Disney filmove da pevaju.

 

nisam prvi koji ih je uporedio sigurno.

 

 

Molim te nemoj mi huliti na JLT-a. To sto se tebi ne svidja samo je tvoj propust. Kamo srece da je jos sa Malmstinom ili Blekmurom.

 

cinjenica jeste da nam winampu mislim da nisam nikad pusio ni JLT ni West-a.

 

samo sa originala :)

 

 

Sve JLT-ove ti zaplenjujem jer ih nisi dostojan! :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo neka recenzija artension albuma iz 1999.

 

http://www.progressiveworld.net/artension2.html

 

 

 

mada mozda i on lupa.

 

Hmmm, ako ja onda napisem recenziju da Dc Cooper peva kao Saban Saulic da li ce i to isto biti uvazeno. Daj molim te batali me tih recenzija. Svako moze da napise recenziju i sve je to subjektivno misljenje odredjenih osoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
evo neka recenzija artension albuma iz 1999.

 

http://www.progressiveworld.net/artension2.html

 

 

 

mada mozda i on lupa.

 

 

Pazi u nekim delovima mozda i lici. Ali to je maximum. Drugo je stil pevanja. Recenzije su cesto smesne i pogresne. Za svakog zivog pevaca ili gitaristu odma padaju poredjenja i kaleme razne ljude da naprave jednog. A opet taj isti je drugaciji od svih nabrojanih i poseban na svoj nacin (vecina bar)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, ako ja onda napisem recenziju da Dc Cooper peva kao Saban Saulic da li ce i to isto biti uvazeno. Daj molim te batali me tih recenzija. Svako moze da napise recenziju i sve je to subjektivno misljenje odredjenih osoba.

Prijatelju, ako iole pratis prog scenu, sajt na kojem je recenzija je jedan od najbitnijih online prog magazina. Nema tu lupanja gluposti, niti to pisu klinci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Prijatelju, ako iole pratis prog scenu, sajt na kojem je recenzija je jedan od najbitnijih online prog magazina. Nema tu lupanja gluposti, niti to pisu klinci.

 

 

Nisu ni klinci birali najboljih 100 gitarista milenijuma pa eto sta izabrase. Bolje da nisu ustajali iz kreveta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ni klinci birali najboljih 100 gitarista milenijuma pa eto sta izabrase. Bolje da nisu ustajali iz kreveta.

Na koji izbor mislis, onaj u Metal Hammeru?

 

Pa, necemo porediti casopis namenjen klincima do 13 godina, i jednu od najvecih baza prog metala.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju, ako iole pratis prog scenu, sajt na kojem je recenzija je jedan od najbitnijih online prog magazina. Nema tu lupanja gluposti, niti to pisu klinci.

 

Pratim je dobar deo zivota i nikako se ne mogu sloziti sa tom konstatacijom, a razlike u vokalnom izvodjenju kao kvaliteta ovih dvojice vokala je vise nego ocigledna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 4 weeks later...

Ok, da nebih spamovao temu o Prog/Power novitetima komentarima o Royal Huntu napisaću ovde. Iako postoji par potencijalno interesantnih momenata na albumu, sve u svemu album mi je možda i najslabiji do sada. Prilično je neubedljiv i mislim da nisam uspeo ni jednom od početka do kraja da preslušam. Pesma kao što je Army of Slaves mi je odmah upala za uvo ali kao što reče Azal, refren je prerađen Fool for your lovin' (vidim ja odzvanja mi Coverdale negde u pozadini)... i tako držaću se ja proverenih izdanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...