Jump to content

Royal Hunt


Recommended Posts

Groba svetac zaštitnik sumnjivog power metala :rockdevil:

 

Da nastavimo u tom ritmu

http://www.youtube.com/watch?v=dtHSzRcJFek

 

Ali komentar za album na arhivama :haha:

 

The vocals are generic power metal vocals often going to high pitched spots and it seems that he tries to pull a Tobias Sammett singing style combined to someone like Fabio Leone from Rhapsody with the thick Italian accent that tends to make the words sound jumbled or hard to comprehend

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je sa njima sto su retko uspeli nesto dobro da snime van tog sablona,

 

cak i kad sviraju neku deep purple hard rock verziju tog sablona nekako je neubedljivo.

 

a i kad ostanu u tom sablonu u poslednje vreme, svaka peta pesma im uspe.

 

za svaku dobru imas 5 ovakvih, gde iako je sve odradeno po sablonu koji bi trebao da uspe, pesma je whatever na kraju

 

http://www.youtube.com/watch?v=usSWcJu64Gs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se prvih 4-5 albuma i sviđaju/izdvajaju od ostatka dalje zato što ima evidentna razlika jedan u odnosu na drugi, i teško bih mogao da pomešam koja je pesma sa kog, i svaki mi super na svoj način. Dalje, em što smo zaključili već, broj hitova/dobrih pesama naglo opada i da, puca se na par formula koje su već rađene pre. Ali kad uspe, kao na HPL, uspe.

 

S tim što u svakom slučaju planirma ovim novoijim albumima detaljniju šansu, da dam, kontam da ću još par jednako ili blizu dobrih pesama sigurno da nađem, uz par odličnih albuma sa starta, meni od jednog benda dosta :] Na kraju krajeva, ja sa takvim nekim Helloweenom živim već godinama, koji mi je daleko draži nego RH.

 

Jedino što možda ne bi bilo zgoreg da malo već prorede studijske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Obrtao lately malo više ovu noviju RH diskografiju.

 

Paradox II, izašao istih godina kada i nesrećni Keeper III i Land of the Free II. Ovaj nije toliko nesrećan i nije na dnu diskografije kao pomenuti albumi u svojim odgovarajucim katalozima. Štaviše, ima nekoliko hitčića koje bih bez problema ubacio na neku best of RH kompilaciju, "The First Rock" pre svega. No, ipak previše throwbackova na ranije pesme. Boals def mnogo više odgovara kao RH vokalist nego West, još je i doista favorizan u produkciji.

Onaj sledeći, neimpresivnog naziva, X, mi možda i i najslabiji RH album, ili bar jednak kao najdosadniji radovi sa Westom. Gitare su mi ovde najfamoznije, pošto pršte na sve strane kada naiđe solo vreme, ali sem toga kao da ne postoje na albumu.

 

Povratak lorda Kupera sam dočekao kao sunce, i već comeback album "Show Me..": je pravi preporod benda. Zaraza zvana "Half Past Loneliness" je dovoljna da opravda album, a i ostatak albuma mi je sjajan. Kratak, to the point, sjajne melodije i refreni, kao stari RH radovi. "A Life To Die For" već malo suvišan album :haha: Uredan, može da se probere par finih hitčića, ali ništa bolji od ona dva sa Boalsom i najslabiji na kome peva Lord.

 

I onda "Devil's Dozen" :rockdevil: Albumčina, možda i bolji od SMHTL, još merim koji ima više zaraze na sebi. Ono, neću nijedan ni drugi da turam u ring sa "Paradox"om, ali kome se sviđa "Moving Target" malo mi teško da poverujem da mu ovo neće leći. Royal Hunt by the book, ali ono, ne verujem da niko ne traži sad od njih da sa 20 godina izmišljaju ikakvu toplu vodu. Dramatični uvodi, catchy melodijice, refreni da plačeš dok ih pevaš, backing žene, više soloa nego što realno treba, sve je tu.

 

Bottom line, ko je propustio ovih par albuma, neka overi bar DDozen, a i što da ne i SMHTL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...