Jump to content

Dimmu Borgir


Natasha!

Recommended Posts

Bas me zanima ko ce da se nadje pametan da kaze da je spot sranje... :)

 

Evo, ja cu :twisted: .

Vidi se da je dosta para ulozeno, ali sve je nekako iscepkano, deluje kao trejler za neki film.

Sam koncept je glup, a kraj je blago receno smesan.

 

Sreca pa je pesma dobra ... ne racunajuci onaj nakalemljeni prelaz.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Уколико спот има шта да нам каже, уколико постоји прича - довољно је и две камере.

Овако су зли сатанисти са много камера, без приче, без дубине, без ентузијазма.

Знам да никога не занима али разочарење се продубљује.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su u principu BM spotovi sranje ako gledamo neku umetnicku vrednost... al od svih spotova koje sam videla Borgir je sa zadnja 3 spota pomerio granice sto se toga tice... jedino sto jos COF spotovi imaju neku "pricu" ali to je stvarno smesno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cof vise ima pricu u pesmama jer snimaju koncept albume.spotovi im nisu nesto,doduse nisu toliko visokobudzetni kao dimmu,sto znaci da ljudi razmisljaju vise od borgirovaca i trude se da ne pomeraju tu granicu izmedju komercijale i troo previse.mislim usrali su oni motku dovoljno,ali bar me nisu smorili jednim istim albumom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja volim da vidim kad je nesto kvalitetno uradjeno, da se vidi da je veliki trud ulozen, i da sve prsti kako je profi :cool:

 

lako je trcati po planini s gitarom u helankama i praviti grim face i sl. :mrtav: al ovo je domaci zadatak svima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije samo poenta kako izgleda spot.moze da se nabudzi spot do jaja al da ima neku svoju pricu...to hoce covek da ti kaze a isto tako i ja razmisljam.samo mislim da je spot previse prazan bar sto se tice toga kakvu poruku nosi(nikakvu),produkcijski je odlican,znam da to kosta,al mislim da je to samo jos jedan korak kod njih u tripu 'pa ni spot nismo snimili odavno,hajde da snimimo'

 

pogledaj recimo zadnji cof spot-temptation.pesma je doduse krs u neku ruku(obrada),procitaj text i pogledaj spot,videces da ima veze jedno s drugim,a i nije toliko nabudzen,cak su i jabuke plasticne u spotu,haha

Edited by Death_Cult_Legion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako?! Trchi ti na toj temperaturi! Treba ipak imati muda za to! (mada pitanje je da li ih imash i posle toga ) :lol:

 

 

:) :) :) :) :)

 

samo mislim da je spot previse prazan bar sto se tice toga kakvu poruku nosi(nikakvu)

 

 

a koji BM spot nosi poruku?!? :confused:

 

 

sem onih glupih: ajde da budemo zli satanisti i koljemo macke (--> cof npr.) :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa trebao bi da nosi,svaki pravac ima svoju ideologiju pa i black.recimo,da kroz spot pokazu svoje emocije,da stvarno razumes sta bend hoce da ti kaze kroz sliku i zvuk...ne mora poruka da bude 'ucini nesto,spasi covecanstvo' kao hevi i power gejevi,kontam da je ovo mnogo ozbiljnija muzika od toga pa tako kontam da i poruka ovog pravca treba biti mnogo ozbiljnija i na svom mestu.te satanisticke spotove tipa secrets of the black arts organski ne podnosim,uzmem mobilni i idem po brdu sa bakljom,ortak me snima,haha sad svi treba da drkaju na mene.LOL.

Svaki bend ima neku svoju ideologiju,ali mislim da je borgir izgubio ideju kako da je ispolji

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravi si bojane 100% ali 98% BM spotova su na tu foru, s bakljama po planinama i sl. ovo je nesto najbolje sto BM moze da izveze (novi BM spot)... oni su na jedan fantastican nacin prikazali svoj stav o hriscanstvu... a nisu isli po pecionama i palili vatru :) i to stvarno svetski izgleda. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro to su vec otrcane i retardirane fore,izigravati satanistu samo da bi docarao duh black metala koji 'mora' da bude zao i pun satanistickih textova.Slazem se sa tobom da su svoj stav izneli drugacije,ali vremenom sve bledi,dimmu borgir je prilicno star bend,imaju para vise nego sto im treba i resili su da uloze u nesto sto ce se svideti uglavnom shagiju i kompaniji,na fanove nisu mnogo obracali paznju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kao njihov fan odusevljena! mene nisu izneverili :bigblue:

 

to sto je star bend nema veze nikakve....

 

ja ne znam kakav vi ljudi spot hocete? :) ne volite tr00 spotove, ne volite kvalitetne i nabudzene... :no:

meni je u svakom slucaju ovo zanimljiviji spot od mourning palace, spellbound, svih cof spotova, immortalovih, funeralovih, satyriconovih i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mourning Palace je dobar spot ali mi se ne svidja onaj detalj kada se poliva 'krvlju'.Izvukao sam da je sustina tog spota ogromno stradanje...U toj pesmi su najvise priblizili ono sto se desava

 

Far away in the dark glimpsing moonlight

Sickening souls cry out in pain

Whispering voices summoning screams

 

Ova 3 reda sve govore i stvarno svaka cast,ne ostavlja me ravnodusnim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini bm spot koji mi se dopao jeste Vazduh od Negure.. idealno sklopljena audio-vizuelna cijelina, skoro bez greske. Ne znam sto sad pricate o nekakvim porukama u bm spotovima, jer bi njihov cilj trebalo da bude jedan jedini - da pridodaju atmosferi. A uz dobre ideje, kvalitetnu kameru, scenografiju, montazu i produkciju, cak se i ti satanisticko-crnomagijski spotovi sa sumama, zamkovima i orgijama mogu savrseno uraditi. Samo treba imat stila i ovo sto sam prethodno pobrojao..

I da, nek Immortal i Hecate Enthroned ukazu kako NE TREBA raditi bm spotove :)

 

A sto se tice Dimmu Borgir, svaki album je prica za sebe. Jos nisam preslusao ovaj zadnji, ali ce mi ubrzo i on dopasti saka. I prestanite vise da ih uporedjujete sa COF, posto osim Barkera i nemaju dodirnih tacaka. Ende

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mourning Palace je dobar spot ali mi se ne svidja onaj detalj kada se poliva 'krvlju'.Izvukao sam da je sustina tog spota ogromno stradanje...U toj pesmi su najvise priblizili ono sto se desava

 

Far away in the dark glimpsing moonlight

Sickening souls cry out in pain

Whispering voices summoning screams

 

Ova 3 reda sve govore i stvarno svaka cast,ne ostavlja me ravnodusnim

 

Pa gde bas 4ti red da izostavis?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazduh je genijalan spot a po tvojoj prici kontam da podrzavas satanisticke spotove.Meni je krajnje retardirano ispoljavanje ideologije nekog benda na taj nacin...Ako nisu mogli za shodno da nadju neki bolji uticaj bolje da nisu ni pocinjali sa satanizmom.Stvarno se grozim toga.Recimo Gorgoroth,ok im je muzika i sve ali mi strasno idu na kurac sa tim nekro/satan tripovima tako da mi je u svakom slucaju i bolji ovaj spot od nekog tamo gde se pale crkve i jurca po pecinama da se izvode rituali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino sam rekao - za sve treba imati stila :da:

E sad, ti satanizam shvatas bukvalno, a ja kao metaforu.. black metal je inace muzika koja je u osnovi satanisticka, dok je satana/djavo u stvari projekcija covjekove negativne strane. A ako si primjetio, black metal se upravo bavi tim negativnim aspektima ljudske prirode(tama, mrznja, zlo, depresija, mizantropija itd.) Normalno da imas bendove koji pretjeruju u svemu tome kroz tekstove i imidz, ali ko ih jebe. Ali sa druge strane, ima ih toliko puno koji znaju kako to da rade na pravi nacin(Norma Evangelium bendovi su skorasnji primjer kako se radi pravi satanisticki black metal, da ne pricam o nekim bm veteranima)

I da - crnomagijske rituale, mise i sve sto se podrazumjeva pod tim shvati kao vid teatralnosti, nesto sto doprinosi atmosferi(ponavljam, veoma je bitno da se izvedba uradi na pravi nacin).

 

Mozda sad shvatis, mozda ne. Ipak imam osjecaj da se namjerno hvatas nekih retardnih primjera kako bi opljuvao sve odreda, ali to je tvoj problem. I dokle god budes mislio da je satanizam drkanje na rogonju, ozbiljnija rasprava sa tobom nece biti moguca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...