Jump to content

Dimmu Borgir


Natasha!

Recommended Posts

ja ovo ne smatram kao raspravu,jebiga predrasude.sama pojava satanizma mi na neki nacin ide na zivce.Tako da kako god neki bend odradio atmosferu u nekom satanistickom tripu necu moci da predjem preko toga.I ta teatralnost cesto ide iz krajnosti u krajnost,zao mi je tih fanova koji se prze na to nenormalno.Dopustaju da ih zaslepi marketinski potez ili u nekom slucaju pravi satanizam,zavisi od benda sta preferira da radi.

Kontam ja to,da se black bazira na tome ali ta granica moze da se svede na neki razuman nivo,nego ga svi furaju do maximuma.Opljuvao sam ceo satanizam jer ga ne podrzavam ni ovako ni onako,dal bio pravi ili fejk,za mene je nesto sto ne podrzavam ni u kom slucaju.

Jedna je stvar sto je to plod covekove maste,a druga je stvar sto neko koristi te rituale u vidu priblizavanja satani.Sad to treba da se shvati kao normalna pojava?Mozda,zavisi od osobe do osobe,meni to nije normalno.

Pa makar i bio fejk satanizam sa u pesmama da svaka druga rec bude satana odma dizem ruke od toga,ili ako je muzika vec ok trudim se da zanemarim textove i presluvam povrsno ne pokusavajuci da se udubim u muziku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако је ово што ради овај бенд сатанизам, онда је Бритни Спирс grind core.

Ово што они раде, те тзв. "идеје" које наводно пропагирају су само компромитујући материјал за те групе "људи" које се ложе на такве ствари, свако ко гледа овај бенд може само да одмахне главом и каже "Ма, дај!".

Мислим да су најзад постали оно због чега су их пљували (без видљивих разлога) много пре него што се то стварно десило.

Иако је то језив израз, који има тежину само код тинејџера, овај бенд сада може да се окарактерише једном речју - позери.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ti vidis da je neko za njih rekao da propagiraju satanizam?Samo smo komentarisali da spotovi ne moraju da se dovedu te granice,a mnogo je veci problem te mase koja pada na te fore.

Mene imidz i ideologija(satanizam iskljucivo)nekog benda nikada nisu zanimali,slusam muziku i trudim se da ih maksimalno shvatim,a da padnem pod uticaj ideologije nekog od tih bendova,hm,moram da budem totalni kreten da mi se tako nesto desi,kako od imidza tako do mog ponasanja tipa da budem hejter i sl. sto je meni totalno idiotski

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaboravio si Spiritual :redface:

 

dobro, od Enthrona vise i nemaju dz dz dz pesme poput Master of disharmony... ima mnogooo vise klavijatura sto je po meni odlicno. e sad jedino sto su od tad krenuli s onim kompjuterskim efektima i simfonijskim delovima... to je jedina razlika cini mi se... :ph34r:

 

sad su dosta zreliji, moram da priznam. muzika je kompleksnija skroz... mislim, bilo bi lose da se i dalje na nivou od pre 10 godina... Enthrone, bio pa prosao, idu dalje, imaju vece ciljeve i produbljuju muziku, ma koliko Enthrone bio savrsen album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

konacno da neko ne gotivi taj burzum... :rockdevil: i meni je varg strasno antipatican lik kao i njegova muzika, AL TO NIJE TEMA! :)

 

Fallen arises je odlicna! Borgir i nije imao instrumentale cini mi se sem Fear and wonder i Perfection or vanity cini mi se... Fallen arises me malo potseca na Wanderer od Emperora... mada i ovaj uvodni deo sa Serpentine offering bi bio odlican instrumental...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf, pa ne mozes jednom da preslusas slbum i da odlepis... retko se desi da mi se neki album odmah svidi. u principu, albumi i pesme koje najvise volim nisu bili na prvo slusanje... i onda sto ga vise slusas postaje ti sve bolji! al mi se recimo pesma The Conspiracy Unfolds svidela odmah! i sto je vise slusam sve mi je bolja... :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, pa ja sam se prvo naprzila na PEM pa sma tek duuugiiiim slusanjem shvatila da je SBD remek-delo :muzicar:

samo je pitanje vremena...

 

a Galder je do jaja, mada mislim da je Silenoz glavni u bendu. on pise textove i muziku najvise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, i ja vise volim Barkera. Nekako mi bas ide uz DB, a i sila je kako svira, bas je onako pravi bubnjar, debeo i masan anv%20(2).gif

 

Mene Vortex odusevljava. Stvarno ne bi bio to taj bend bez njegovih clean vokala. Sad je pokidao... :rockdevil:

Edited by Natasha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...