Jump to content

Dimmu Borgir


Natasha!

Recommended Posts

Maiden, kao i kompletan NWOBHM, je najobičnije gej smeće, koje je u ono vreme predstavljalo isto što i hair metal osamdesetih, nu-metal devedesetih, a metalkor danas - generičku, trendi muziku, dovoljno prijemčivu mainstream publici da postane popularna. Jedino što je nastalo na NWOBHM-u jeste power metal, koji je takođe smeće. Metal onako kako ga ja doživljavam nastaje tek osamdesetih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maiden, kao i kompletan NWOBHM, je najobičnije gej smeće, koje je u ono vreme predstavljalo isto što i hair metal osamdesetih, nu-metal devedesetih, a metalkor danas - generičku, trendi muziku, dovoljno prijemčivu mainstream publici da postane popularna. Jedino što je nastalo na NWOBHM-u jeste power metal, koji je takođe smeće. Metal onako kako ga ja doživljavam nastaje tek osamdesetih.

 

FUCK OFF!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maiden, kao i kompletan NWOBHM, je najobičnije gej smeće, koje je u ono vreme predstavljalo isto što i hair metal osamdesetih, nu-metal devedesetih, a metalkor danas - generičku, trendi muziku, dovoljno prijemčivu mainstream publici da postane popularna. Jedino što je nastalo na NWOBHM-u jeste power metal, koji je takođe smeće. Metal onako kako ga ja doživljavam nastaje tek osamdesetih.

Mozes ti da pricas sta hoces, ali da nije bilo Mejdena, metal kakav ti danas poznajes ne bi nikada postojao. Ti ljudi su deca radnika, deca koja su na svojoj kozi osetila pravu patnju, a ne klinci koji isfuravaju svoje frustracije sminkanjem, oblacenjem haljina i suknji i odrzavanjem industrije eksera u zivotu, zato sto su besni na svoje roditelje sto im nisu kupili najskuplju igracku u radnji. Dakle, Maideni su bend koji je nastao iz pravog bunta, ne zbog kompleksa nize vrednosti nabijenih lupanjem cvegera po skoli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Taj rad. Ti Maidene mozes voleti ili ne, ali imajuci u vidu kolika su institucija i isto tako imajuci u vidu da bez njih pola bendova koje volis ne bi ni postojalo, treba da ih makar postujes.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, od pomenutog power metala, preko Slayer-a pa sve do Darkthrone-a svi se loze na Maidene. Posebno mi je interesantno sto Gojko toliko hejtuje Maidene a voli svedsku melodeath skolu tipa In Flames, Dark Tranquillity, At The Gates, Dissection (:) :) :)) u kojem Maiden uticaja imas na kilograme. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem ja da neko ne voli Maidene, to je normalno ali ako neko ko slusa metal ne shvata koliki je njihov znacaj u muzici i barem ne postuje njihov rad to dovoljno govori o toj osobi.

 

Baš sam đubre od osobe. Ne mogu da poštujem nešto što mi se ne sviđa, jebi ga. Kao što mislim da je Pikaso đubre, a Dali car, tako mislim i da su Maideni đubre, a At The Gates zakon. I ne slažem se uopšte da je jedan Maiden bitniji za skandinavski metal od jednog Discharge-a, npr, iako je odnos u popularnosti 1:1000.

Edited by Gojko
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo prosto - u vreme kada su Maideni bili na vrhuncu, sredinom '80-tih, metal jos nije bio jasno izdefinisan na podzanrove kao sto je danas, a posto su oni tada, jel'te, bili medju najvecima (da ne ulazimo sad u to jesu li bili bas najveci) svi su ih i slusali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, od pomenutog power metala, preko Slayer-a pa sve do Darkthrone-a svi se loze na Maidene. Posebno mi je interesantno sto Gojko toliko hejtuje Maidene a voli svedsku melodeath skolu tipa In Flames, Dark Tranquillity, At The Gates, Dissection (:) :) :)) u kojem Maiden uticaja imas na kilograme. :da:

Pa Dissection su nazivali svedskim Maidenom. Sto rekose vec ljudi pre mene, i meni je razumljivo da ih neko ne voli, ali njihov uticaj se jednostavno ne moze po reci.

 

Ni ja nisam ljubitelj Morbida ni Metalike, pa mi ne pada na pamet da kazem da im je muzika smece, pored tolikog uticaja koji su imali na metal. Neke bendove mozes da ne volis, ali ne mozes da ih ne postujes, jer da ih nije bilo, ne bi bilo ni gomile stvari koju slusas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam đubre od osobe. Ne mogu da poštujem nešto što mi se ne sviđa, jebi ga. I ne slažem se uopšte da je jedan Maiden bitniji za skandinavski metal od jednog Discharge-a, npr, iako je odnos u popularnosti 1:1000.

 

Meni npr. nije jasna tolika potreba da na svakom mestu i u svakoj prilici naglasis koliko ih ne volis.

 

U svakom slucaju ovo je tema o Dimmu i ja sam svoje rekao povodom ovog pitanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam đubre od osobe. Ne mogu da poštujem nešto što mi se ne sviđa, jebi ga. Kao što mislim da je Pikaso đubre, a Dali car, tako mislim i da su Maideni đubre, a At The Gates zakon. I ne slažem se uopšte da je jedan Maiden bitniji za skandinavski metal od jednog Discharge-a, npr, iako je odnos u popularnosti 1:1000.

Moras da razumes jednu stvar, ne mora bend da ima direktan muzicki uticaj jednog drugog benda da bi postojao. Evo ti (glup) primer. Na muziku moga benda Maideni nemaju ama bas nikakav uticaj, ali da nije bilo Maidena, mog benda ne bi nikad bilo. A znas zasto? Zato sto ja u zivotu ne bih slusao metal. Tako ti je i sa drugima. Velika vecina ljudi krene sa metalom upravo sa Maidenima. Sto znaci i velika vecina tih skandinavaca. Dzaba muzicki uticaj, kad jedan Jon, recimo, ne bi slusao/svirao metal da nije bilo Maidena. Glup primer, doduse, posto u njegovoj muzici ima uticaja Maidena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, brate, govorim o činjenicama :) Ako se izuzme In Flames, pogledaj samo po intervjuima koliko se pominje Maiden, a koliko Discharge - ovi drugi su u debeloj prednosti. Dakle, neću ja da sporim značaj Maidena, samo hoću da ga svedem na razumnu meru (a sve je to opet moje mišljenje i stav).

 

@Sisus: To mi je sasvim razumljivo i suvislo što si rekao, ali isto tako gomila klinaca danas ulazi u metal preko raznih kor hibrida i govana, da bi kasnije došla do kvalitetnih stvari, pa se opet govori o vaskolikom značaju Maidena, a pljuje po koru (pu pu pu, i ja da dodam).

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...