Jump to content

Dimmu Borgir


Natasha!

Recommended Posts

Pronašao malopre na YouTube-u, nudim toplu vodu i štapiće za uši onome ko kaže da ovo ne valja. Gomila ideja, delova, dobra upotreba orkestra uz mnoge promene unutar pesme. Ženski vokali koji prvo zvuče demonski, pa samo daju pozadinu, da bi se na kraju smenjivali sa Shagrath-ovim glasom i pri tom zvučali... jebeno savršeno. Dobar posao na bubnjevima i organski, pun zvuk istih, par dobrih melodija na gitari, jedna od njih potpuno neočekivana stilom; dosta efekata na vokalu što doprinosi varijaciji.

 

Album će biti dobar. 'Bem mu mater.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I do jaja mi je kako su ubacili ženski vokal u 50% pesme - umesto da dokažu kako im Vortex više ne treba, oni pokazuju koliko im je zapravo potreban :haha:

A možda žele da zadrže čiste vokale i pokazuju da može neko drugi da ih peva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako one deonice za ženski vokal u originalu nisu pisane za Vortex-a, ja sečem kurac nasred Terazija. :lol: Al' mi se jako svidja glas te ribe, jebem ga.

 

Muzika je onako... Mogla je biti malo direktnija, samo malo jače rifove i ritmove da su dodali bilo bi super, a sympho delovi mi na delove zvuče kao extra mračna Epica. :lol:

 

Ali, na neku čudnu foru, sviđa mi se ovo. Promena je, i to baš velika.

 

I da: Galder na omotu - roflcopter godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova muzika bi mogla da ide uz Indianu Jones - The Temple of Doom, jos malo nedostaje da se pozove Kali. Onaj deo posle 2:30 zvuci zanimljivo. Bas nedostaje Simon. Zenski vokali su malo iritantni na pocetku, ali je kasnije mnogo bolje i ide uz atmosferu na pesmi. Neka ocena 3/5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zašto su gitare dođavola toliko zakopane u miksu? Bolje čujem svaki instrument iz orkestra ponaosob nego gitare.

tako je bilo i na proslom albumu kako krene orkestar gitare se bace u pozadinu,a tako je i live tj barem sam tako cuo na njihovim dvd-jevima.sto se tice singla...huh.u neku ruku svidja mi se,a u neku ruku tako bi voleo da cujem vortexa umesto ove zenske...super ona zvuci ali opet meni je ovo velika promena i poslednja postava mi je bila jedna od najboljih tako da sta znam koliko sam mislio da ce biti lose toliko sam se prijatno i iznenadio.ali opet to nije vise dimmu borgir.in sorte diaboli je bio izgleda poslednji album sa "starijim prizvukom" jer ovo je nesto potpuno drugacije.da sam ih slusao do recimo PEM ne bi nikada skontao da je to dimmu borgir dok shagrath ne bi zapevao,a mozda bi cak pomislio da mu je to neki drugi projekat.samo se nadam da nece nastupati sa tim maskama,kostimima i svim ostalim.uzasno jadno izgledaju na onoj slici sa singla,ako tako bude i uzivo onda stvarno jebat mu mater.smejace im se i oni kornovi fanovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ja znam, nit' mi je nešto specijalno, nit' mi je loše. Sviđa mi se ženski vokal na kraju, a s obzirom da mi se prethodna 2 albuma ne sviđaju (ne računajući reizdanje Stormblasta, mada ni time nisam nešto oduševljen), Vortex mi uopšte ne nedostaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ova nova pesma zvuči sasvim ok, čak šta više sasvim zanimljivo i obećevajuće. Kao da si pomešao Borgir i Therion. U neku ruku očekivao sam ovako nešto malo bizarnije sudeći po slikama, ali ček d ačujemo sad i full-album...biće neki zanimljiv intervju verujem......................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, pesma je u mom nekom fazonu, dosta kompleksna, ima te zanimljive detalje, a žensi vokal (koji je više naratorski nego što peva) uopšte me nije iznenadio niti mi smeta, jer se prilično fino uklapa u muziku. Korice mi se ne sviđaju ni malo, ali njihova slika mi je zanimljiva, ne znam zašto nekako me asocirana na neke like iz Konana (uvrnuto:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi od toga sta ste ocekivali, mene ja samo iznenadio zenski vokal i to ne vecem delu pesme i mozda malo vise orkestracije.

posle onih slika ocekivao sam da ce album biti sranje.no ko zna ovo je ipak singl,ceka se ceo album pa cemo cuti kakav je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...