Jump to content

Dimmu Borgir


Natasha!

Recommended Posts

Sve zavisi od toga sta ste ocekivali, mene ja samo iznenadio zenski vokal i to ne vecem delu pesme i mozda malo vise orkestracije.

Upravo tako. Ja nisam znao šta da očekujem posle silne priče Silenoza o novim idejama i tako tome. I prijatno sam iznenađen. Realno, odavno oni ne sviraju baš BM, tako da se zajebao onaj ko je očekivao krljačinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem šta hoćeš da kažeš. Meni je samo drago što su napravili neki pomak umesto da sviraju stalno isto. Inače, imam dojavu o ostatku albuma, ima i direktnijih stvari sa mnogo manje horova i minimalnom upotrebom orkestra, neko je bio na listening party-ju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo me zanima zasto je tolika tajna ko je svirao bas, klavijature i bubnjeve na albumu i ko ce biti na turneji.

Zar nije Daray svirao bubanj?

 

Meni je samo drago što su napravili neki pomak umesto da sviraju stalno isto.

Pomaka ima, ali izgleda da je veoma mali. Juče skinuh pesmu i pustim je pred devojkom, koja inače ne sluša Dimmu, nije prošlo 10 sekundi od pesme, pitala me je jel to Dimmu Borgir. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw. the lady in question is Agnete Kjolsrud, female front sicko of Animal Alpha and Djerv.

 

nisam znala da je ona. odlican glas.

 

a.jpg

 

OT: Djerv je novi rock/metal projekat. trazim njihov "Headstone EP" vec par dana. ako neko naidje na link, nek' se ne ustrucava da mi javi. :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo me zanima zasto je tolika tajna ko je svirao bas, klavijature i bubnjeve na albumu i ko ce biti na turneji.

Zar je tajna? Daray na bubnjevima, svi su videli fotke sa Shagrath-om za klavijaturama, a bas ko jebe... :haha: Sva trojica su za neku potrebu svirala bas, tako da i nije bitno ko je odradio, verovatno neko od njih. Ionako nisam čuo bas na njihovom albumu od 2001.

 

Pomaka ima, ali izgleda da je veoma mali. Juče skinuh pesmu i pustim je pred devojkom, koja inače ne sluša Dimmu, nije prošlo 10 sekundi od pesme, pitala me je jel to Dimmu Borgir. :haha:

Sa druge strane, moja devojka, koja najviše ceni stvari do SBD (naravno, poznaje i ostatak diskografije), je za prošli album posle par pesama samo ravnodušno rekla "isti je". Ovu pesmu nije skontala, dok nije upao karakteristični Shagrath-ov trenutak na vokalu. Sto žena, dvesta sisa.

 

Nisam u toku, zasto su Vortex i Mustis izbaceni iz benda?

Dve konfliktne priče, ova dvojica tvrde da su im zakidali zasluge za pisanje i kintu (što u Mustisovom slučaju ne može da bude tačno, jer je, recimo, i na DCA i na PEM spomenut na 7 od 11 pesama, dok je doprinos na poslednjem bio zaista minimalan, što se da jasno čuti), a bend kaže da su se samo provlačili uz njih bez većeg doprinosa i uz nepoštovanje radne etike, dogovora i obaveza (što se verovatno odnosi na Vortexa, jer se nije pojavljivao na probama, uživo je mašio apsolutno svako pevanje i dogodilo se više od jednog puta da je zaboravio da ponese instrument).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Sa druge strane, moja devojka, koja najviše ceni stvari do SBD (naravno, poznaje i ostatak diskografije), je za prošli album posle par pesama samo ravnodušno rekla "isti je". Ovu pesmu nije skontala, dok nije upao karakteristični Shagrath-ov trenutak na vokalu. Sto žena, dvesta sisa.

 

 

Pa oni od PEM-a prežvakavaju jednu te istu muziku, jedina razlika između ove nove pesme i starih je ženski vokal umesto dosadnog Vortexa. Čim krenu rifovi i dupli bas koji prati te rifove, odmah skontaš da su Borgiri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...