Jump to content

Internet browseri


imaginos

Recommended Posts

Ne kapiram konotaciju ... nisam rekao da su vrh, dno, levo ili desno u lancu (koji ni ne postoji), već da developeri gledaju drugačije stvari od običnih korisnika

pa onda idi otvori temu "Mi,developeri" ili jos bolje "Ja,developer".

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to stiv:

 

Opet mašiš poentu i pokušavaš da navedeš priču na stranu onako kako si mislio, a to je verovatno ovaj tok: "developeri se prave pametni, ko njih tu šta pita, oni su ionako nafurani likovi".

 

Ja se ne razbacujem time što radim, to je posao kao i svaki drugi, isto vredan, potreban i jednak koliko posao pekara, čistača ulice i slično. A ti sad pogledaj malo svoje razmišljanje pa se zamisli kako bi bilo kad bi ti neko predložio da otvoriš temu "Ja, korisnik" ili "Ja, metalac" ili "Ja, obožavalac Iron Maiden" (nadam se da ćeš moći da shvatiš da su ovo neki random pojmovi).

 

A možda treba da ponekad pomisliš i da razmisliš zašto neko ima drugačiji stav od tebe, možda ima razloga za to.

 

Dakle, ako neko ko se bavi problematikom iz drugog ugla kaže nešto onda on ne sme da postuje ovde sa ostalima, već da otvori temu koja će da veliča njegov lik

 

to imaginos:

 

ima istine u tome, ali ne pričamo o pisanju softvera, nego o doživljaju platforme, Smisliću jedan bzvz primer za to o čemu pričam:

 

moja mama koristi internet samo da bi preko Gmail chata pričala sa sestrom. Pošto se navikal na FF sada kad bih joj stavio bilo šta drugo to bi izazvalo negodovanje i za nju to ne bi bilo dobro. Nju ne mogu da zanimaju aspekti tipa podrške za CSS 3, HTML 5 ili šta ti ja znam.

 

Upravo o tome pričam. Zato sam rekao da svako doživljava browser na svoj način, ne misleći da bilo koga omalovažavam ili preuveličavam. Ali jok ... ne bi bilo interesantno ako ti neko ne bi stavio nešto u kontekst pa da se napravi skandal ...

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaginos je ljepse srocio ono sto sam htio da kazem

 

a sad ovako,posto me vuces za jezik:

 

evo tebi jedan primjer,zika snimi album,taj album je njegovo zivotno djelo,svrsava na njega,baci na majspejs,smara neki forum sa njim,ali vecina kaze da je sranje.moze bit' da je taj album ispred svog vremena,kurac palac,ali taj album je i dalje u datom momentu sranje.

 

proizvod postoji radi korisnika,ne obrnuto,koliko god proizvodjac bio dobar,plemenit,strucan,obrazovan,picka materina,njega reprezentuje proizvod a sud o njemu daju korisnici.zato treba,ako vec zelis da budes uspjesan developer,trgovac,ugostitelj,eto taj tvoj pekar da glancas svoj hljeb i da se kezis od uva do uva i onima koji ce te pljuvati dok ga budu bacali,jer u suprotnom moz' lagano odma' da ga nabijes sebi u prkno.

 

SHVATAS?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pricamo ali tvoja konstatacija "i developeri su korisnici" i prije samo par predhodnih postova "već da developeri gledaju drugačije stvari od običnih korisnika" dovoljno govore sta si i ko si.povlaci se koliko hoces,ali ne davaj molim te vise te tvoje "developerske" sudove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korisnik i onaj koji gleda drugačije stvar ne mogu da budu ista osoba?

 

Da pokušam još jednom:

 

Sve je počelo od oga što sam rekao da na browser, odnosno na polemiku koji je bolji različito gledaju obični korisnici i oni koji razvijaju, odnosno prave web. Ti si se tu ne znam zbog čega pronašao uvređenim i navodiš da se sad ja disatnciram od svih, da sam uzvišen. Jbt, i dao sam ti primer zbog čega ljudi različito gledaju na browsere, ali ne vredi.

 

Šta treba da izvedem da bi ti shvatio sa je sasvim normalna stvar da na bilo šta različiti ljudi različito gledaju? Na hleb ti gledaš koa na hranu, a pekar kao na predmet rada, njegov psolodavac na hleb gledao kao izvor prihoda ... banalan primer ali je primer

 

Odustajem, a ti upali mozak nekad.

 

 

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam,ali i ne zelim da znam.na temi gdje "obicni korisnici" sukobljavaju misljenja o trenutno 2 napopularnija brauzera ti seres kako na iste developeri gledaju drugacije.

 

jebe mi se za tebe licno i za tvoje zanimanje ali me nervira sto cu i ja i vecina "obicnih korisnika" na 90% domacih sajtova koje ste ti i tvoja pajta pravili da stopamo jer se tebi dig'o kurac pa ga pises prema svom tripu i sa sto manje ulozenog truda jer si "developer" a glupi,polupismeni poslodavac ce i dalje da ga plati jer nikad nece otici na njega,jer ga boli kurac,a i kod tebe ce sve lijepo i ultra funkcionalno da izgleda.

 

e to je,moj prijatelju,skandal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju, svaki moj sajt je validan a svaka linija maximalno koda optimizovana, ako već pričamo o tome, a ja o tome nisam hteo da pričam. a inače vrlo vrlo vrlo se trudim oko onoga što radim.

 

Inače, slažem se za to da je jako malo sajtova na internetu valjano, i ima podatak da je svega oko 1-2 % svih sajtova validno po W3C standardu recimo (ne želeći da otvaram diskusiju o tome uopšte) ... e pa vidiš, sve sajtove koje radim upadaju u taj procenat i mislim da je to neki dokaz da se ipak trudim.

 

Serem ako samo kažem fakat a to jeste fakat da drugačije gledaju drugačiji ljudi ... a to sam rekao jer je nekoliko ljudi za koje znam da se bave poslom iznosilo svoje mišljenje.

 

Kad kažem "običan" ne mislim "seljak" nego neko ko se ne bavi materijom ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jaroslav: Sta znaci "nepodrzavanje nekih HTML kodova"? Posto njusim da je "Ne radi mi neka aplikacija na spejsu"

 

па између осталог и на то. иако сад готово и да не користим спејс. али имао сам и проблема са Јахуом и са још неких 10так сајтова.

Share this post


Link to post
Share on other sites

што волим кад ми Мозила избаци ово

 

Скрипта на овој страни је заузета или се заглупела. Можете зауставити скрипту или можете сачекати њен завршетак.

 

:):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim sad malo duze Opera-u 10b i mogu reci da mi se jako svidja kako je uradjen. Nisam imao nikakvih problema, brzo otvara stranice, ne koci.... Mislim da se necu uskoro vracati na FF posto uzasno baguje na YT-u, yumu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, нешто се курчило прекјуче.

Ужасно споро ми се отварао Б92...а табови, уместо инстант, се гасили тек након 2-3 секунде. Сад је све ОК и једва се чека финални производ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yes ... samo što će da to dodatno zaklomplikuje već zakomplikovan život ... mogu da zamislim kako će da ga renda IE6 ili IE7, il' starije verzije bilo kog browsera. Znam, znam, ne bi trebali da se obaziremo na to, ali u praksi ne verujem da će to zaživeti još 3-4 godine, dok ne uzumru oni što koriste IE6 i oni koji neće da updajtuju browsere. Jbg

 

A opet, koliko su duvali oko toga, realno HTML5 ne donosi ništa značajno. CSS3 donosi neke nove i interesantn mogućnosti (mada ne preterano mnogo njih) ali opet backward compatibility će zajabavati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene nervira to besomučno takmičenje developera u kreativnosti i "kreativnosti".

 

Ja imam krdžu od kompa koja bi po defaultu trebalo da bude sasvim dovoljna za net, muziku, "office" zajebancije i slične stvari, igre nisam mnogo igrao ni kada sam ga tek kupio (krajem 2001.), dok je većina savremenih igara mogla da se igra, ali ja sada nailazim na sajtove za koje je moj komp preslab!? :rolleyes:

Znači naiđem na sajt sa nekom fancy animacijom, zaglupi mi se sistem totalno, nekoliko minuta ne mogu ni kursor da pomerim!

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, ja imam upravo suprotan utisak. Možda je razlog tome što, kako da opišem to, Firefox ne prikazuje elemente stranice dok ne učita kompletnu stranicu, ili bar ima nekog zastoja, dok se u Operi elementi onako fino učitavaju i odmah prikazuju jedan po jedan, što je korisno npr kad imate stranicu punu reklama ili drugih nepotrebnih sranja, prekinete učitavanje kada se pojavi ono što vam treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...