Jump to content

Kansas


Shix

Recommended Posts

Kansas je bend koji je poznat naravno po dust in the wind. Takvih bendova je mnogo koji su se progurali sa jednom pesmom dok su ostale manje znacajne i koje nisu mnogo uticale na slavu. Recimo: Gorky Park, Steppenwolf, Omega, Free i jos puno, ne mogu da se setim. Bez tih hitova retko koji bend bi opstao. Mozda i gresim ali to je moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kansas je bend koji je poznat naravno po dust in the wind. Takvih bendova je mnogo koji su se progurali sa jednom pesmom dok su ostale manje znacajne i koje nisu mnogo uticale na slavu. Recimo: Gorky Park, Steppenwolf, Omega, Free i jos puno, ne mogu da se setim. Bez tih hitova retko koji bend bi opstao. Mozda i gresim ali to je moje misljenje.

 

Jesi mislio na Madjarsku grupu OMEGA ?

 

Imam dosta albuma od njih . Naročito ploča meni najbolja od njih Tiz ezer lépés (deset hiljada koraka)

Kult bend nema šta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шике, не могу да се сложим за Канзас. Ок, јесу постали популарни зарад те једне песме, али им је остатак опуса сјајан! Сад, што им није он донео популарност, то је друга ствар, али квалитет је квалитет.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Апсолутно. Што се мене тиче, били су сасвим довољно популарни да се и код нас лиценцно обајвљују њихове плоче, али никад претерано. Доста људи их је ценило, мада не сећам се да су доживели звездану славу. Чини ми се да су Journey у том периоду били већи и популарнији.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno... Samo me cudi kako Journey nije poznatiji bend. Odgledao sam njihov live DVD 2001 i nisam mogao da verujem kakve su one opasne stvari... ali stvarno, pesme su fenomenalne.

Omegu obozava da slusa Gale iz Kerbera :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ovde ljudi na temi kontaju popularnost nekog benda po tome koliko ga ima na MTV-ju i koliko ga slušaju u Srbiji? Jbt Shix, upoređuješ Gorky Park ultranebitni ispuvak iz Moskve i Kansas, bend koji je svirao stadione i prodavao albume u milionima primeraka! Odma' na wikipediu i na učenje!

 

To što niko u Evropi nikad nije slušao Journey, verovatno ih svrbi levo jaje, kao što tek svrbi i Eagles-e i tome slično.

 

Naravno, najpoznatija stvar od Kansasa je ona za koju su sramno ukrali rif od Đ. Davida, mladog perspektivnog umetnika iz Srbije.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, Zafa je (kao autor pesme) napisao od koga je uzet rif! I to je pravi primer poštovanja autorskih prava! Bravo!

A pošto je tema o Kanzasu, mogu reći samo MNOOOGO DOBAR BEND!!! Volim i njihove rane radove, al' nekako mi je najviše prirastao k srcu album Power (zbog Stiva Morsa...)

 

Inače, pesma Đorđa Davida u kojoj je iskorišćen rif je Hoću da pobegnem

Edited by slow an' easy

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam na sta si ti mislio ali... moje misli su odlutale na sasvim levu stranu... :wub:

Kansas je sjajan band a album Monolith je u top 10 albuma u godinama sa prelaska iz 70-ih u 80-te.

Ko ima prilike neka ga obavezno preslusa.

Prilicno mi je zasmetalo to sto neki ljudi ovde na forumu misle da je reper za popularnost pojavljivanje na MTV-ju il i pustanje na na nasim radio stanicama .Ima previse primera koji pokazuju da su muzicki urednici preispoljni majmuni i ljudi koji ne mogu da prepoznaju kvalitet ni da im udje u cipelu a i vecina nema sluha nimalo.

Bendovi kao sto su Kansas,Styx,Journey,Supertramp su odlican primer spajanja kvaliteta i komercijalnog potencijala (svaka od ovih grupa vec 30-ak godina puni stadione i hale sirom Amerike a ni u Evropi nije nepoznata)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bez komentara. Jedan od znacajnijih bendova u istoriji muzike.

 

 

On a crystal morning I can see the dewdrops falling

Down from a gleaming heaven, I can hear the voices call

When you comin' home now, son, the World is not for you

Tell me what's you point of view

Hey there Mister Madman, wat'cha know that I don't know

Tell me some crazy stories, let me know who runs this show

Glassy-eyed and laughing, he turns and walks away

Tell me what made you that way

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
Kansas je bend koji je poznat naravno po dust in the wind. Takvih bendova je mnogo koji su se progurali sa jednom pesmom dok su ostale manje znacajne i koje nisu mnogo uticale na slavu. Recimo: Gorky Park, Steppenwolf, Omega, Free i jos puno, ne mogu da se setim. Bez tih hitova retko koji bend bi opstao. Mozda i gresim ali to je moje misljenje.

 

Slicno sam razmisljao i na srecu dao sam priliku grupi Kansas. Zahvaljajuci nekom starom Jukeboxu i nadahnutom tekstu o bendu koji svira neki cudan mix progresive, simfa i harda i uz to ima violinu kao cesto vodeci instrument, sada imam vecinu onog sto su ikad snimili. Preslusaj Leftoverture, verovatno njihov najbolji i najkompletniji album. Kansas je prica za sebe i nakon svih ovih godina nisam uspeo da nadjem nista slicno na rock sceni. Jedan veliki bend sa sjajnim albumima i uvek vrhunskim muzicarima -Kerry Livgren, Steve Walsh, Rich Williams, covek sa violinom Robby Steinhardt ... kasnije John Elefante. Steve Morse. Dust in the wind je njhov trademark ali veruj mi samo jedna u nizu sjajnih pesama. Kansas i Free ti se nikako ne uklapaju u pricu, i svakako su medju najuticajnijim bendovima 70ih. Paul Kossoff je vanserijski gitarist i njegov album The Band plays on sa Back street crawler meni licno jedan od najdrazih.

Sto se Omege tice treba ih slusati, ima tu odlicne svirke i neko je vec ranije pomenuo album 1000 lepes. Najbolji pos'o je napravila Griva sa Devojkom biserne kose, fantasticnom obradom Girl with pearls in her hair.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo zbog 'Dust In The Wind' ljudi odbacuju mogućnost da bi se na Kansas albumima moglo naći nešto dobro, a u stvari to jedan vrlo kvalitetan (pa i prilično tvrd) prog rock bend. Pitanje je da li bi se uopšte probili da nije bilo te stvari, ali baš zato što im je to najveći hit a nema veze sa ostatkom repertoara ljudi imaju pogrešnu sliku o njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Brainsaladsandar Guuuz

probili su se oni i pre toga, song for america je već bio platinum

a dust in the wind je genijalna stvar

Edited by Brainsaladsandar Guuuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

 

Не знам како се вама чини, али ова стварчина има неких делова које подсећају на неку нашу традиоционалну песму, само не знам коју.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...