Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Znaci ekranizovana je sada prva Dilan Dog epizoda stripa...extra, josh ako su malo razradili prichu oko odnosa Ksabarasa - Abraksasa i Dilana ( jer se u njihovim kasnijim susretima u stripu cak navodilo na pomisao da je rec o ocu i sinu ) onda moze da ispadnne vrh film...Jedino se pitam kako ce se poslednji Superman glumac snaci u ulozi Dilana Doga?

A sto se tice italo verzije prvog filma, da tako se zvao specijalac Smrt Ljubav Smrt ( cak je i par scena u filmu identicno stripovskim, meni je ostala upecatljiva ona kad fotka pokojnika na nadgrobnom spomeniku menja grimase jer mu Dilan teslaci zenu na humki , stvarno je sick scena ), ali pre svega scenario za tu epizodu stripa je objavljen kao jedna novela u Italiji.

A Gruco da fali - fali, mada ni onaj mucavac sto je u filmu Dulanov pomocnik...nije tako losh ni on i on ima neshto svoje, totalno je drugaciji od Grucha...za razliku od Grucha koji neprestano brblja gluposti ovaj neprekidno chuti:)

Mada i Dilan se u tom italo filmu ne zove Dilan Dog, ali nema veze, musika u filmu jebe sve pravi evropski-italohorror.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prvo je nastao roman Dellamorte Dellamore(ali je rukopis bio izgubljen ili je jednostavno objavljen dosta kasnije) pa je Sklavi adaptirao scenario romana za specijal epizodu stripa(tu epizodu inace nisam citao) a potom je par godina kasnije snimljen film prema romanu.

Francesko Dellamorte nije stopostotni Dilan vec neka njegova preteca,i roman je napisan pre nego sto je strip uopste zapoceo sa izlazenjem.

 

A ovaj Dead Of Night ce biti neko americko sranje jer ce imati jako malo veze sa samim likom iz stripa,pogledajte samo listu likova,nema ni jednog lika iz stripa osim Dilana.Jos su plus napravili da Dilan koristi gomilu nekih sprava i pomagala za istrazivanje.Izgleda da ce jedino sto ga povezuje sa stripom biti samo ime i sto ima zombija.Sam Sklavi je procitao scenario za Dead Of Night i izjavio da se nikada nije toliko smejao,dok je gledajuci Dellamorte Dellamore rekao da je ekranizacija ispala bolje od romana.

Edited by Sandman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prvo je nastao roman Dellamorte Dellamore(ali je rukopis bio izgubljen ili je jednostavno objavljen dosta kasnije) pa je Sklavi adaptirao scenario romana za specijal epizodu stripa(tu epizodu inace nisam citao) a potom je par godina kasnije snimljen film prema romanu.

Francesko Dellamorte nije stopostotni Dilan vec neka njegova preteca,i roman je napisan pre nego sto je strip uopste zapoceo sa izlazenjem.

 

A ovaj Dead Of Night ce biti neko americko sranje jer ce imati jako malo veze sa samim likom iz stripa,pogledajte samo listu likova,nema ni jednog lika iz stripa osim Dilana.Jos su plus napravili da Dilan koristi gomilu nekih sprava i pomagala za istrazivanje.Izgleda da ce jedino sto ga povezuje sa stripom biti samo ime i sto ima zombija.Sam Sklavi je procitao scenario za Dead Of Night i izjavio da se nikada nije toliko smejao,dok je gledajuci Dellamorte Dellamore rekao da je ekranizacija ispala bolje od romana.

 

 

Da, Francesco Dellamorte nije Dilan u fullu...recimo on je cuvar groblja, horror pisac a umesto onih maketa brodova sklapa bezuspesno nekakvu lobanju ( i onda je uhvati onaj mucavac i sklopi na keca a Francesko se muci ceo zivot :)

Vidis, nisam znao za Sklavijevu reakciju na taj film, ali cim se njemu svidja onda svi kriticari tog za mene kultnog ostvarenja mogu da ucute...Italijani su uvek imali dobar horror film ima koliko ih kritika pljuvala, publika je to volela, i kazem meni je ceo film u paketu sa muzikom extra.

 

A sta ameri i mogu da naprave kako treba, cim nema efekata od pola miliona $ njihov film je katastrofa ( a katastrofa je i sa efektima )..

 

Nego nacuo sam da ce uskoro biti i ekranizacije Martija Misterije...znas li nesto o tome mozda vishe, ima li istine ili je samo lozacka prica ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Покупљено са форума стрипови.цом

 

Poshtovani citaoci

 

Zadovoljstvo nam je da najavimo izlazak prvog broja stripa Kapetan Miki (Capitan Miki), koji ce se u okviru izdavake kuce Mirabilis pojaviti na kioscima u ponedeljak, 18 januara, naredne godine. Serijal ce obuhvatati epizode koje u Italiji, zemlji porekla ovog stripa, izlaze u okviru edicije "Edizioni IF", planirano je izdavanje jedne sveske mesechno, po ceni od 220 dinara. Takodje, planiramo da od marta krenemo sa detektivskim stripovima Julija i Nik Rajder, u ritmu jeno izdanje mesechno.

 

Poshtovanje i svako dobro za predstojece praznike

redakcija Mirabilisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wizard ga ugasio? tuga i neverica. :icon_ne:

koliko su izdali brojeva? ja sam pazario leva ruka đavola i bedlam, pa je onda sledeći broj baš baš dugo kasnio. jesu izbacili nešto sem ova dva?

 

edit: *još nešto

Edited by quiet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само најављују неколико албума, један од Енки Билала "Анималз", и рецензије овога што је до сад изашло. Ништа више. Како контам тебе занима коричени Дилан а то не помињу. Ја морам трећи и четврти да узмем тако да не морају да журе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, није реч о кориченом Дилану. Ваљда планирају нову едицију од ДД и попуне рупу уместо Леа Палпа.

 

Можда грешим, али тако сам разумео. Више о томе пишу у уводнику Супербука (јбг, беспарица).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Alan Ford=zakon,pa stari Blek i Komandant Mark,Divlji zapad, Fantom, Dylan dog,The Punisher=zakon, Kran=jedan od najboljih stripova koje sam ikada imao priliku da procitam.

 

Ako neko kojim pukim slucajem poseduje neki broj Kran stripa, vrlo rado bih ga kupio. Al cisto sumnjam da iko to ima kod nas...

Kran #4  Kran #3 

 

 

 :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Alan Ford=zakon,pa stari Blek i Komandant Mark,Divlji zapad, Fantom, Dylan dog,The Punisher=zakon, Kran=jedan od najboljih stripova koje sam ikada imao priliku da procitam.

 

Ako neko kojim pukim slucajem poseduje neki broj Kran stripa, vrlo rado bih ga kupio. Al cisto sumnjam da iko to ima kod nas...

Kran #4  Kran #3 

 

 

 :pivopije:

 

Стрипотека је 5-6 комада Крана издала. Види у дарквуду или алан форду, а можеш и директно маркетпринт да контактираш. 100 посто није распродато.

Share this post


Link to post
Share on other sites

У Стрипотеци је изашло 7 комада (1-6 и 8), а седмица је на фору једна прича на 2-3 стране па су слепци то нешто сецкали и немам појма колко још тога има у седмом броју. У француској је изашло 9 комада. Ја се надам да ће тај девети ускоро код нас на трафике.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...