Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Кена Паркера нисам читао никад (једини грех из младости)па да не пишем напамет, а Загора сам баталио да купујем одавно. Позајмим и прочитам понешто ал не дајем паре на то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кена Паркера нисам читао никад (једини грех из младости)па да не пишем напамет, а Загора сам баталио да купујем одавно.

 

To za Kena ispravi obavezno, ali pokušaj naći izdanja sa dobrim otiskom (ne LMS ili onaj nesretni Systemov pokušaj). Riječ je o jednom od najznačajnijih, najpoetičnijih i, jebi ga - nema bolje riječi, najljepših italijanskih stripova.

 

Ja i Zagora još uvijek kupujem, mada već godinama (uglavnom) ne znam ni sam zašto, valjda nostalgija, jebem li ga...

Jedna dobra priča u sto godina, to što mu posljednjih godina radi retardirani Buratini nije humano. Jedina je sreća što se ponekad može naći solidan crtež (Dela Monika, Rubini, Venturi i sl.), ali i za to je Tex majka. Mislim da nikad niko u italijanskom stripu nije imao ovakvu crtačku ekipu u kakvu ima Tex posljednjih godina, ma ni blizu.

 

Milazzov crtez savrseno pase Kenu, uopste liku i atmosferi stripa i prici, bio on ocajan ili ne.

 

Mislim da je Major bio ironičan. :D Svi (osim Hefesta) znaju ko je i šta je Millazzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Major bio ironičan. :D Svi (osim Hefesta) znaju ko je i šta je Millazzo.

Vidim u cemu je stvar, nisam pratio temu jbg.

 

Никакве Загоре не избацију Дарквуд :) Форсирају Амере и Французе који мене више занимају.

 

Колоре ВЧ ради

 

Izgleda da je tako ali ja koliko se secam prosle godine na sajmu su bas reklamirali te obojene Zagore na svojim standovima..

Sto se tice Francuza cekam da objave Plast i ocnjaci vec jednom :D

 

onaj nesretni Systemov pokušaj

 

Sta mu fali, imam skoro sve te stripove i odlicna je stampa a i prevod + tekstovi na kraju.

Naravno da kvalitet ne moze da se meri sa hrvatskim ali ne moze ni cena.

Edited by Kumodraski Vo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mu fali, imam skoro sve te stripove i odlicna je stampa a i prevod + tekstovi na kraju.

Naravno da kvalitet ne moze da se meri sa hrvatskim ali ne moze ni cena.

 

Imam i ja... Bio sam oduševljen kad je krenuo. Dobro je (i pristupačno) zamišljeno izdanje, ali otisak jako varira od broja do broja, bar ja imam najmanje 5-6 komada (možda i više, nisam ga skoro gledao) sa onim žućkastim papirom i jako lošim otiskom, a to me užasno nervira.

 

Zato i kažem "nesrećnog", dobro zamišljeno, a moglo je i ispasti puno bolje.

 

EDIT: U svakom slučaju, sad se skoro džaba mogu naći i kompleti tog izdanja, tako da možda za početnike i nije loše da malo to pogledaju i vide leži li im Ken uopšte, naravno da ne treba krenuti sa Fibrom.

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se, bio bi pun pogodak kad bi neko krenuo sa nekim meke-korice-srednji-cjenovni rang 3 u 1 izdanjem (sa naslovnicama unutra i pokojim pratećim tekstom). To mi je mnogo bolje od prevelikih VČ debeljuca. Tiraž nekih 500 (u skupljoj /i puno realnijoj, jbg/ varijanti) ili rizikovati sa 1000 (u jeftinijoj) i mislim da nema šanse da pukne.

 

Po meni, ovo je idealan zalogaj za Darkwood. Ili čak Phoenix (mada mislim da je za njih ipak preveliki).

 

I ne znam kako uopšte stoji situacija sa pravima na Kena kod nas...

 

Ima 75 redovnih + 4 specijala.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

aли верујем да би га скроз профи одрадили.

 

I ja, zato sam ih i pomenuo, obožavam njihova izdanja.

 

25 комада + 1 дебели специјал и то је то. Милина.

 

Zamisli samo, savršenstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uživajte malo u tablama iz nekih od predstojećih Texone-a.

Divota. Kao i 95% današnjeg Teksa.

 

Boselli / Carnevale

 

Boselli_Carnevale_1.jpg

Boselli_Carnevale_2.jpg

 

Boselli / Villa

 

Boselli_Villa.jpg

 

Boselli_Villa_2.jpg

 

Boselli_Villa_3.jpg

 

Faraci / Breccia

 

Faraci_Breccia.jpg

 

A evo malo i Andreucci i Piccinelli, koji će izaći u redovnoj seriji. :wub:

 

Andreucci.jpg

 

 

Piccinelli.jpg

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...