Jump to content

Allen/lande


ErliK

Recommended Posts

Знате како је кад је албум успео... Једноставно, доста ти је да га послуаш два-три пута и нема промашаја - остаје урезан. Овај нови ми се врти већ петнаестак дана и верујте ми да се ни уводних тактова не сећам. Ако сте приметили, уводна песма је направљена као наставак прве песме на "The Battle", али онда креће смарачина. А посебно она сплачина "Under the Waves". Бљутава мелодија и још бљутавији текст:

 

Under the waves

Deep down below

Where the evil once won't dare to go

Under the waves

The deep dark blue

Where the angels will find you

 

...бла, бла бла :rolleyes::evotigana: Овакав текст више приличи Витни Хјустон, него некоме као што је Ален. Јеби га, кад пустиш да ти неки Магнус Карлсон пише текстове.

 

Поздрав свима и чујемо се сутра после Emperora. :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Pre par sati sam bio u IPS-u i na moje, malo je reci prijatno, iznenadjenje, naleteo sam na licencna izdanja oba Allen - Lande albuma. One Records under exclusive licence from Frontiers Records, kako to pise na omotu. Znaci, ceo booklet, sve kako treba. Zvuci dobro. Cena 489 kinti primerak. Preporucujem svima koje ovakva muzika interesuje. Poslednji put mi se desilo da kupim neko licencno izdanje kada je ovde postojala neka druga drzava, koja je prethodila onoj drzavi koja je bila pre ove... Dakle, duboko u proslom milenijumu. Puna podrska za One Records. Nadam se da ce biti jos mnogo toga u ne tako dalekoj buducnosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrcem The Revenge na poslu po ceo dan, i moram priznati da mi se svidja, ima dobrih pesmica i naravno odlicne svirke. O vokalistima nema potrebe dodatno polemisati, sve u svemu...lepo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 9 months later...

sad malo citam na spejsu MAGNUS KARLSSONA i evo bajate vesti koju niko nije ni video :) :)

 

Sunday, October 26, 2008

 

A little update - PRIMAL FEAR & ALLEN/LANDE III

Current mood: creative

 

Hey friends!

 

I thought it was time for a little update. We have two more shows with Primal Fear next weekend before we start the recording of our new album. “Monsters of Mora” in Sweden and at Sounddock 14 in Switzerland. The tour with Primal fear has been a blast! I can’t imagine a better and more fun band to be in. I really enjoyed meeting all great bands and also that I got the chance to meet some of you guys to have a chat and a drink or two. We are almost done with the song writing for the Primal fear album and I will go to Germany to record my stuff in December. The songs came out fantastic and I’m very excited to be a part of this album. Expect a release in May 2009. Check out www.primalfear.de for more updates about the recording.

 

I will also start writing on Allen/Lande III and hopefully I will have it done in time for a release next year.

 

Thanks everyone for your kind messages and emails. I read them all and try to answer as often as I can but sometimes there’s not time enough. I’m really sorry for that but if I would spend more time on myspace than I already do there wouldn’t be any more time for guitar shredding.

 

Well, I hope you all are enjoying life …and if you don’t , just put on Bob Catley’s Immortal and everything will feel better

 

Cheers,

 

 

 

Magnus

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest HEFEST

Da vidimo valja li stogod ovaj. Nadam se. :rolleyes:

 

Ona prva dva su meni totalna katastrofa. Vidim da mnogi ovde vole neke grupe i albume sto je meni neshvatljivo jer ako volis progresivu i powericu onda mora da bude malo brze, refreni jebacki i solaze ko sa neba da stizu. Prva dva albuma ove dvojice su podbacili u svim segmentima. Najgore od svega je ta sporoca, monotonost i opsta apatija koja se oseca na albumu. Ko da sam na masovnu saranu otisao i tamo crkveni metal bend kome su zabranili da svira neke veselije note.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, Jorn nije normalan zaista :rockdevil: Liku je ovo treci album ove godine (Masterplan, Dio tribute i ovo), a pevao je i na 11 pesama na novoj Avantasii. Svaka mu cast :pivopije:

 

a sta je od svega toga bilo dobro? :D

 

bezpotreban projekat. koliko god da su dobri pevaci, necu da ih slusam u nekom prejeftinom klise heavy formatu.

 

nek se ovaj fokusira na SX, jer mu je i solo album jadan, i nek se ovaj drugi ubije jer nece da peva u Ark, jedini dobar bend za koji je ikad zapevao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

a sta je od svega toga bilo dobro? :D

 

bezpotreban projekat. koliko god da su dobri pevaci, necu da ih slusam u nekom prejeftinom klise heavy formatu.

 

nek se ovaj fokusira na SX, jer mu je i solo album jadan, i nek se ovaj drugi ubije jer nece da peva u Ark, jedini dobar bend za koji je ikad zapevao.

 

Da. Slazem sa ovim 90%. 10% otpada na to da mi se ipak svideo na jednom albumu Masterplan-a.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su samo vasa misljenja :bigblue:

Hefeste nemoj ni da skidas treci deo, jer ce biti na isti fazon kao prva dva. Sigurno nece menjati nesto sto je dobro. To je stil Magnusa Karlsona na svim projektima koje je radio do sada, ceo "The Codex" je takav...

Nema ovde toliko proga i powera, ovo je vise AOR, a da je sranje to je nebuloza...

Fala Bogu sto i dalje neko pravi ovakvu muziku

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Hvala za info. Ne skidam ga onda. Zna se sta je AOR muzika, a ovo iako ima primese toga je previse monotono i previse depresivno da bi bilo to. Ne razumem, ali ajde. Ima ljudi kojima se svidja depresivni, spori i albumi koji jednostavno posle slusanja kod coveka ostave osecaj kao kod pusaca kada pocne nikotinska kriza da ga drma prvi dan posto je odlucio da batali cigare. Moracu sa tim da se pomirim.  :icon_ne:

 

 

 

 

Moram da dodam ovo. Jedino sto svarno gotivim od Magnusa su ona tri albuma Last Tribe-a. Sve ostalo sto je radio bolje da je batalio i nastavio rad sa ovim bendom.

 

 

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe ne znam, nisam pusac...

Dosta ljudi voli taj fazon. Recimo Place Vendome je izbacio slican album prosle godine "streets of Fire" sa Kiskeom na vokalima, meni je album bio fantastican...

Ali nema tu brzih pesama, skoro sve je mid-tempo, malo klavijaturica, 2-3 balade, poneka solaza cisto da se nadje tu, nista virtuozno i pretenciozno...

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ali same melodije te  voze pa ti brzina ne bude toliko bitna. Sta da slusas na albumu na kojem nema melodije, brzine, a i pevanje nije kako si ocekivao da bude(verovatno zbog nedostatka prve dve kategorije)? Place Vendome je ekstra, ali takodje je i Kiske izdao jedan album koji nije licio ni na sta. Ne mogu trenutno da se setim imena, ali album je tesko govno. Gori cak i od Allen/lande projekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam oba albuma preslusao samo jednom i nisam nesto preterano zadovoljan, nekako su mi monotoni i sve su pesme na istu foru. Balada je Master Of Sorrow je fenomenalna pesma, ali ostatak nije ni blizu toliko dobar. Mozda cu preslusati jos par puta, jer necu da donosim konacan sud posle jednog slusanja.

Ja obozavam AOR, i Place Vendome koji mi je slican projekat kao ovo (ima isti zvuk, istu produkciju) mi je milion puta bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...