Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

jel? a kako se onda zove ono sto moze da ide i na USB i na LAN?

 

 

Pa neki ga zovu modem a neki ruter, da ga jebem vise. Ali ono sto daje Beotel je klasican najjeftiniji USB modem koji nema nista i zivo je sranje. Mada za mene je sve sto ide u LAN i ima ruting tabele ruter. A oni neka ga krste kako hoce ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada sam video sta je drugar dobio od Sezama hteo sam da placem :uhoh:

USB modem koji izgleda kao kutija cigara-imao sam utisak da ce protok krenuti da varira ako se neko malo vise nakaslje pored njega :)

Plus nije dobio nista sa njim za podesavanje tj uputstvo cak ni papirce gde mu pise username passwd i paramteri konekcije

Sramota i bruka-morao sam prilikom podesavanja da zovem tehnicku podrsku(reinstalirao sam sistem)jer je u configure kartici modema potrebno dodatno podesavanje-dakle ne radi odmah po defaultu :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u kancelariji imao pomenuti Sagem usrani USB modem kji inace sad darivaju u BEotelu i Beocityju i pizdeo sam zbog njega. Znaci kao sto covek rece izgleda kao kutija shibica, moras da mu pravis konekciju kao glupom dial up modemu, pozivas konekciju, a znamo svi koliko je USB nestabilan tako da se desava sa vremena na vreme da se opet moras konektovari. Znaci ruter samo lepo bocnes u LAN i vozi mishko, ako si neki advanced user lepo jos ispodesavas razne zajebancije i to je to. Ako ti i eventualno pukne konekcija ne moras da se rucno konektujes vec proradi sam.

 

Inace preporucujem svima koji imaju malo vise para da lepo kupe neki Linksys ruter i da te Bog vidi :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kablovski je mnooogo bolji, ali sve to naravno zavisi od toga ko drzi kablovsku. ;)

 

Tako je! A zavisi i od toga kakav kabl ide kroz tvoju zgradu, kakvi su stanari, koliko koriste net. Ako imas slab kabl i par manijaka koji imaju ludacku brzinu i koriste je maksomalno, velike su sanse da ti net ocajno radi. Treba sve dobro proveriti!

 

A ADSL kod Telekoma radi sasvim ok. Posle Telekoma najbolji je Beotel. To je moje licno iskustvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam telekomov ADSL i skroz sam zadovoljna.

 

Kod mene nazalost u zgradi kabl nije opcija zato sto ove iz IKOM-a mrzi to da srede, a i da srede... IKOM... Ne hvala. :)

 

IKOM je najgori provider kablovskog interneta u svemiru i siroj okolini. Bezi od njih ako ikako mozes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa o tome i pricam. :D

 

Pazi, u mojoj zgradi kablovska postoji od 93. Imamo valjda neki prastari sistem i da li je sad problem u propustljivosti ili necemu slicnom, svaki sluzbenik nam da drugaciju informaciju, tako da je nemoguce sprovesti internet. Svake godine nam obecavaju da ce to srediti i nista, a joj ja zivim u krajnje burzujskom kraju tako da bi im se itekako isplatilo da to srede. Medjutim, ne, njih mrzi.

 

A i da to srede ikad, nikad njihov kablovski ne bih uzela. Nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da pozoveš tehničku podršku? Kod nas je problem što se 90% ljudi ustručava ili stidi da pozove provajdera i da porazgovara, mada jeste da je stručni kadar nula, ali ponekad i možeš dobiti pomoć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zvao sam vec nekoliko puta. doduse, zato jer kad su mi dali prvi modem nije valjao, pa su me drkali nedelju dana oko toga da bi mi na kraju dali drugi modem koji sad radi normalno. pitao sam ih da li mogu da koristim svoj ruter i rekli su da da (traze 2000 za koristenje njihovog, dam im tuki a ne 2k)

 

tako da..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to...sve zavisi od provajdera. Tehnicku podrsku Telekoma ne morate ni zvati, svako daje drugu informaciju. ;)

 

to jeste, ali zato im sve lepo radi a i nemaju dovoljno sposobne ljude da provali koji im korisnici maximalno expolatisu link pa da ga malo ustopuju, kao sto neki drugi provideri rade ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi bio ljubazan da nam otkrijes koji je to provider? Cisto da znam da nikad ne koristim njihove usluge!

napisah vec gore, neobee... nije mi jasno zasto ne radi moj ruter... jel postoji mogucnost da na neki nacin nije kompatibilan s mrezom? :confused:

 

inace, radi se o d-link dsl-584t ruteru..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah mi beogradjani...nismo culi za tja neobee, nemoj nas kriviti.

 

Pretpostavljam da ti je mreza podesena kako treba i sve ostalo. Najbolje bi ti bilo da probas sa tehnickom podrskom. Meni se desavalo da ne svetili link lampica na ADSL-u samo kad ne dobijem extrenu IP adresu zbog nekih problema kod telekoma, ali obicno bi bilo sredjeno ubrzo.

 

Probaj da pitas nekog ko ima ADSL kod istog provajdera, to cesto oce da pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...