Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

surfovao sam adsl-om od 1024 kbps kao da je 600 kbps... mislim, nismo ni u crnoj gori ni na kosmetu pa da imam dobar i kvalitetan adsl, ne razumem one koji pricaju kabl je losiji jer ima kvarova. tehnicka podrska jeste losa ali to je preuvelicavanje, uvek ima razlog za adsl a protiv kablovskog, za kablovski se jedino neces odluciti ako bas ne pokriva taj kraj... btw. da li je neko cuo za galvanski sklop koji umesto standardnog razdelnika koji gubi po 3 decibela na svakom izlazu, na jednom oduzima 5 a na drugom 1, tako da slabiji signal moze da se namesti na tv izlaz a jaci na kompjuterski kabl?

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jedno pitanje, vezano za ADSL. Da li postoji mogucnost da se modem (ili ruter, ne znam kako se to zove) pokvari ako se stalno gasi i pali dok je racunar ukljucen... Mislim na to kad skidam sa Rapidshare, kad zavrsi skidanje ja ga iskljucim pa opet ukljucim da bi mogla ponovo da skidam a ne da cekam 2 sata....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, vezano za ADSL. Da li postoji mogucnost da se modem (ili ruter, ne znam kako se to zove) pokvari ako se stalno gasi i pali dok je racunar ukljucen... Mislim na to kad skidam sa Rapidshare, kad zavrsi skidanje ja ga iskljucim pa opet ukljucim da bi mogla ponovo da skidam a ne da cekam 2 sata....

 

 

ne, nece ti se pokvariti, ne bi trebalo, a totalno je nebitno da li je racunar upaljen ili nije :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, vezano za ADSL. Da li postoji mogucnost da se modem (ili ruter, ne znam kako se to zove) pokvari ako se stalno gasi i pali dok je racunar ukljucen... Mislim na to kad skidam sa Rapidshare, kad zavrsi skidanje ja ga iskljucim pa opet ukljucim da bi mogla ponovo da skidam a ne da cekam 2 sata....

 

Ako je onaj telekomov ruter, ne moraš ga gasiti već samo ideš u browseru na 192.168.1.1 (ako ti je modem na LANu) ili 192.168.1.2 (ako je na USB-u) user/pass je admin, ideš na tools > save and reboot, selektuješ reboot i pritisneš submit i voila, eto nove IP adrese bez ručnog gašenja modema. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je onaj telekomov ruter, ne moraš ga gasiti već samo ideš u browseru na 192.168.1.1 (ako ti je modem na LANu) ili 192.168.1.2 (ako je na USB-u) user/pass je admin, ideš na tools > save and reboot, selektuješ reboot i pritisneš submit i voila, eto nove IP adrese bez ručnog gašenja modema. ;)

 

 

Ovo je lepo objasnjeno, Mada mene mrzi da se cimam sa browswrom, lakse mi je da na dugmence resetujem, a i nisu losi ti telekomovi ruteri, i dugmence deluje ok tako da se ne bojim da ce mi napraviti sranja. A inace cak u ugovoru sa telekomom pise da ne smes da pristupas ruteru i posle ako bude bilo sta, ti reklamiras oni uvek mogu da kazu da nisi postovao ugovor i onda placas 4000 za novi ruter. A ne mogu da ti zabrane da ga resetujes na dugmence ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno možeš čačkati po ruteru, jer uvek na kraju možeš da ga resetuješ na fabrička podešavanja, iza na modemu postoji jedna rupica iznad koje piše reset, tu bocneš čačkalicom/hemijskom i sva podešavanja se vraćaju na default. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno možeš čačkati po ruteru, jer uvek na kraju možeš da ga resetuješ na fabrička podešavanja, iza na modemu postoji jedna rupica iznad koje piše reset, tu bocneš čačkalicom/hemijskom i sva podešavanja se vraćaju na default. ;)

 

 

A log fajl? Mislis da ne mogu da provale da si bilo sta cackao? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A log fajl? Mislis da ne mogu da provale da si bilo sta cackao? ;)

 

Pa mogu na osnovu log fajla, ali ti po pravu imaš da čačkaš ruter, da otvaraš i zatvaraš portove, podešavaš MTU i tako to. I ne može ništa da se pokvari na ovaj način na koji sam ja rekao, pre će se pokvariti kada se na dugme restartuje. ;):pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mogu na osnovu log fajla, ali ti po pravu imaš da čačkaš ruter, da otvaraš i zatvaraš portove, podešavaš MTU i tako to. I ne može ništa da se pokvari na ovaj način na koji sam ja rekao, pre će se pokvariti kada se na dugme restartuje. ;):pivopije:

 

 

Po ugovoru koji sam ja potpisao sa Telekomom nemam prava da cackam ruter, nisu mi ni sifru darivali (ali sam je lako provalio) i po ugovoru imaju pravo da me zajebavaju

 

E sad sa druge strane ne verujem da taj provajder ima dovoljno pametnih ljudu koji bi pregledavali log fajlove i cimali te zbog ovoga. I naravno da sam ja ispodesavao moj ruter kako se meni svidja, podesio rutung tabele, ukljucio neke opcije, neke izbacio i boli me djoka sta ce Telekom na to reci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad god ukljucim racunar nod me upozorava na 'Ozdok trojan' sa sajta http://208.101.27.65/2202aa.exe

Imam samo opciju prekini

Kako da ga otkacim?

Al' je neophodna reinstalacija?

 

P.S. Nisam htela da otvaram novu temu

 

edit: sad je pocelo upozorenje da se pojavljuje i ovako

Edited by - BokA -

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zone Alarm nikako :mrtav:

 

uzmi Comodo ili Kerio

 

 

E tacno sam znao da ce neko da se usprotivi ccccccc

 

Sta fali Zone Alarmu? Ja ga koristim godinama i super sljaka, a na poslu sam imao Comodo i psovao sam mu sve po spisku svaki dan... ali jbg, svi imamo razlicito iskustvo :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam ADSL Beotelnet i zadovoljan sam 1.0Mbps.

Sto je modem uzas i zasto je ruter bolji.

 

 

Jer modem ide na USB a ruter na LAN, da ti sad ne pisem zasto je to bolje jer svi znamo. Inace ruter mozes da podesavas, ruting tabele, imas i firewall, a modem ne mozes. A koliko ja znam Beotel daje onaj budjavi Sagem modem sa kojim sam uvek imao nekih cimalica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comodo je odlican firewall

 

ZA sam batalio posle jednog dar mara koji mi je napravio i presao na Kerio a sada koristim Comodo

Zadovoljan sam-jedina zamerka koju imam na njega je sto je dosadan-medjutim to zapitkivanje traje samo par dana po instalaciji a posle je milina :da:

 

Ruter je bolji od modema jer ti ne trebaju dodatni drajveri

Samo ustekas i radi a i konekcija je generalno stabilnija preko etherneta

Plus nema potrebe da se smaras i pravis pppoe konekciju vec imas net out-of-the-box jer sve ide preko mreznog adaptera

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...