Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

E da vas pitam...

Je'l istina ono sto pise u ugovoru kod Telekoma?

Da se za koriscenje opreme placa 5000din :rolleyes:

Covece to je previse-pa vise mi se isplati da za oko 3000din kupim svoj ruter :)

E sada-ja sam se na sajtu telekom nadlanu prijavio za ADSL-interesuje me koliko cu ja cekati da to dobijem posto koliko sam cuo ispunjavam tehnicke mogucnosti :)

Prosto covek da ne poveruje-krece ADSL u Loznici :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da vas pitam...

Je'l istina ono sto pise u ugovoru kod Telekoma?

Da se za koriscenje opreme placa 5000din :rolleyes:

Covece to je previse-pa vise mi se isplati da za oko 3000din kupim svoj ruter :)

E sada-ja sam se na sajtu telekom nadlanu prijavio za ADSL-interesuje me koliko cu ja cekati da to dobijem posto koliko sam cuo ispunjavam tehnicke mogucnosti :)

Prosto covek da ne poveruje-krece ADSL u Loznici :lol:

 

NE NE NE, i ja sam bio u slicnoj dilemi, otisao na sajt telekoma i shokirao se kad sam video primer ugovora, otisao kod zenturace u Telekom, ali mi je nonda rekla da je taj dokument zastareo i da je tako bilo ranije. Sada se placa 1 dinar, ali ako dodje do ostecenja rutera, ili ga koristis manje od godinu dana onda placas 4000 dinara. Ja sam uzeo ADSL kod njih i prezadovoljan sam. Znaci da naglasim: NE PLACAS TIH 5.000 dinara!

 

Inace pozovi ih telefonom i popricaj sa njima i ukazi tim kretenima da malo azuriraju sajt (kao sto sam i ja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li to znaci da ne moram da i potpisujem ugovor na godinu dana?

Jbg ne zamerite mi-nisam bas verziran toliko oko ovih stvari jer nisam znao za nista drugo sem za dial-up i wireless :)

Hvala unapred...

Varijanta sa kupovinom rutera mi ne izgleda losa-dacu 3000 ali ce biti moj makar ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li to znaci da ne moram da i potpisujem ugovor na godinu dana?

Jbg ne zamerite mi-nisam bas verziran toliko oko ovih stvari jer nisam znao za nista drugo sem za dial-up i wireless :)

Hvala unapred...

Varijanta sa kupovinom rutera mi ne izgleda losa-dacu 3000 ali ce biti moj makar ;)

 

Mislim da ti ta varijanta nece proci kod Telekoma, a i zasto bi to radio? Inace od njih dobijes ruter podesen, ne daju ti ni adresu rutera (mada je lako provaliti, kao i sifru za pristup) sve je podeseno, tvoje je samo da ga ustekujes i lepo radis. Brzina je odlicna, ne drkaju me, racun stize uz racun za telefon. Prezadovoljan sam.

 

A inace najmanji period koriscenja je godinu dana, ali kod svih providera imas tu stavku. Doduse kod Beotela je 3 meseca, ali kod njih dobijas modem a ne ruter, znaci uzas!!!! A i cene kod Telekoma su super, ja za 1.5mbit placam 2900 dinara. Sasvim korektno! A sa dobijenim ruterom nisam imao problema :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti ta varijanta nece proci kod Telekoma, a i zasto bi to radio? Inace od njih dobijes ruter podesen, ne daju ti ni adresu rutera (mada je lako provaliti, kao i sifru za pristup) sve je podeseno, tvoje je samo da ga ustekujes i lepo radis. Brzina je odlicna, ne drkaju me, racun stize uz racun za telefon. Prezadovoljan sam.

 

A inace najmanji period koriscenja je godinu dana, ali kod svih providera imas tu stavku. Doduse kod Beotela je 3 meseca, ali kod njih dobijas modem a ne ruter, znaci uzas!!!! A i cene kod Telekoma su super, ja za 1.5mbit placam 2900 dinara. Sasvim korektno! A sa dobijenim ruterom nisam imao problema :pivopije:

 

Cekaj-ako sam te dobro razumeo-ja ne placam nista sem za mesecni paket a dobijam i ruter na koriscenje?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj-ako sam te dobro razumeo-ja ne placam nista sem za mesecni paket a dobijam i ruter na koriscenje?

 

Cak ni to :D Odnosno tek posle mesec dana placas svoj racun za mesec koji si trosio :D

 

A kod drugih providera to funkcionise po principu pre paid (platis pa trosis) a kod telekoma trosis pa na kraju meseca ti dodje racun.

 

Da rezimiramo: prijavis se, odes i potpises ugovor, uzmes opremu, montiras i uzivas u adsl i na kraju meseca tek placas. A jako dobra stvar i to ako recimo sad dobijes adsl neces placati za ceo ovaj mesec, vec smao za onoliko koliko ti je bio operativan, znaci pola meseca. Ako uzmes 512/64 znaci za pola meseca placas 700 dinara i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al ti ugovor cepa godinu dana.\Mada,sto bi i menjao,adsl je jako stabilan,bar kod monopoliste.

 

Pa upravo to! Nisam ja uzeo ADSL da bih ga koristio par meseci i onda otkazao. A cak imas i opciju zamrzavanja stanja, na primer kad ides na more i ne koristos racunar 15 dana, samo se prijavis i oni ti zamrznu stanje da ne placas bez veze a ne koristis net.

 

Ni ja ne volim Telekom kao firmu, smrdljivi monopolisti, ali sam ipak zadovoljan sa adsl :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dupliranje brzine 1og marta ce pda padne...Inace i duplirace upload...fala bogu na tome.

 

Svako sledece dupliranje (ako ga bude) mora da nosi srazmerno povecanje uploada. Dakle, odnos 1/8 MORA da ostane, to je tako po standardu. Kolike ce brzine da budu je pitanje, ali 1/8 ostaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

adsl im je odlican. pogotovo sto sam cuo opciju ponovnog podupljavanja brzine ove godine. ja sam u nekom promo periodu i jos ovaj mesec ne placam adsl. racun ce mi tek u martu doci. samo bi upload mogao biti bolji.

 

 

Ja sam bio maler i bukvalno sam uzeo ADSL par dana pre tog promotivnog perioda :( Znaci dva meseca sam placao po 2900 dinara za 1.5mbit to jesto ukupno 5800 dinara, a neko ko je posle par dana potpisao ugovor to je dobio za dzabaka :(

Ali ne zalim :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ADSL....................RULES.................(telekomov)

nemam problema nikakvih...........sve uvek radi...........sljaka, VOZI MISKO...............

 

Nema tu Kabl. Wireless i tako to............ADSL je zakon ja vam ga preporucujem........ali stvarno......

kod mene nema ono na kraju meseca ti iskljuce dok ne uplatis novac..........stalno pici 3245 na sat..........

kada dobijem racun za telefon tu se ujedno nalazi i ADSL..........i VOZI MISKO.........

 

nemam pojma sto sam ovo napisao...........kada se to vec zna..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...