Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

Ma ja se držim 56k!

 

 

I ja....ali ne još zadugo.

 

 

Stiče se kompletni utisak da su SBB flat paketi primamljivi kao hamburške prostitutke....

 

...i čini mi se, ipak, nešto bolji izbor no adsl.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cu da popizdim kod onog KDS. Mislim nikad nemam probleme s vezom ali jebeno i dalje placamo 64 kbps 1000 dinara sto je stvarno previse. Iste cene drze vec cetiri godine od kad je pocelo uvodjenje kablovskog :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod nekoga je adsl od 512 brz maltene kao i kablovski na 512 a kod nekog je brzina oko 400 kbps, tj. 3/4 brzine u proseku ako je slabija linija. meni su posle odredjenog vremena pojacali signal, imam pristup svim nasim ftp, telnet, news itd. adresama koji su deo provajdera koji imaju adsl. kad se nakacim na nase i neke nemacke hub-ove skidam brzinom od 1024 (768/512 za lokal) kbps ako dovoljno korisnika ima takav fajl na raspolaganju. sto se tice tehnicke podrske to vise zavisi od ljudi koji rade na terenu i zaradjuju 12.000 dinara mesecno a svako jutro vuku kutije ili torbe od po 20 kg i nikad ne znas ko ce da ti uleti i da li ce da dodje odmah taj dan, to vece itd. tri kompjutera su mi povezana preko rutera na net i kablovski modem mi je stalno ukljucen. ne znam kog adsl provajdera da preporucim, verat je 3com opremu zamenio nekom kineskom, sezam je imao radove na nekim centralama i dzaba im onaj njihov brz server od pre 3 godine kad im jedan pozivan broj gusi net, eunet radi kako hoce, ranije je imao cene kao i provajderi u usa a usluga im nije bila na takvom nivou. npr. absolutok je dobar provajder ali to je jedan od manjih provajdera.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Претпостављам да већина зна да Лелеком, ускоро, дуплира брзине даунлоуда (аплоуд остаје исти).

Дакле, однос ће сада бити 8:1 а не 4:1 како је сада (са садашњих 256/64 се напуцава на 512/64).

 

Tacno tako, i svi kablovksi operateri sad mogu da stave katanac na radnje :da: I ovako su bili mizerija, mozda jedino SBB ostane...

 

Al' jos neko vreme ce oni poslovati, zbog krslekoma koji nije prosirio sve centrale pa neko nema izbora nego kabl.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telekom je vecj pocheo da duplira brzine ( nazalost samo download-a )...Ako se dobro secjam pisanija sa ES foruma,mislim da su korisnici iz Uzica i tog dela Srbije dobili vecj vecje brzine...Ostali tokom avgusta i septembra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Видим да су избачена и званична обавештења о повећањима брзина од 01.09. и на ВератНет-у и на СезамПро-у.

Е сад се већ радујем, до 10-ог би сви АДСЛ корисници у Србији требали да пређу на дупло веће брзине од садашњих.

Најзад мало правог Нета и у Србији!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Баш ме брига!

Србија је земља која неупоредиво више преузима садржај него што га сама креира, Србија није Интернет база каква је Русија, Америка или Немачка, нормално да је download далеко већи од upload-a (није да се томе радујем али има логике).

Вероватно ти светски Интернет моћници мисле да бисмо ми upload-овали четничке песме и сл. па нас треба спречити или бар осакатити у томе.

:lol:

:no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Баш ме брига!

Србија је земља која неупоредиво више преузима садржај него што га сама креира, Србија није Интернет база каква је Русија, Америка или Немачка, нормално да је download далеко већи од upload-a (није да се томе радујем али има логике).

Вероватно ти светски Интернет моћници мисле да бисмо ми upload-овали четничке песме и сл. па нас треба спречити или бар осакатити у томе.

:lol:

:no:

 

kakvo kreiranje internet sadrzaja, mejl od 6 mega sa 64k saljem 20 minuta

i odakle vadis te podatke da ovde svi "preuzimaju" a niko ne "kreira"?

 

btw, naravno da je pomak na bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако неко има ПТТ-ову кабловску и хоће да користи ПТТ-ов кабловски нет за џабе,нека се јави на пп, продајем нов модем за кабловски нет,цена договор (повољније него у радњи) !!! :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja skoro uzeh kablovski net preko IKOMa koji i nije tako loš, skinuo sam za 15-tak dana oko 10 gigabajta raznih gluposti i sve mi ok radi za sada.

Hteo sam da uzmem vajerles, ali su me likovi iz BG Wireless ispalili, a za Beogrid su me ljudi savetovali da ne uzimam... Možda se samo pretplatim na onu blokovsku mrežu...

Za ADSL nisam imao uslova, jer sam na jednoj od poslednjih drevnih centrala, i još imam i dvojnika... Na kraju poslednja opcija ispade najbolja, a još treba da dobijem besplatno one pakete kanala koji se plaćaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...