Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

Torrenti su keva

 

Keva su news grupe ili usenet ako hocete...platite 10$ meshechno i download shiba punom snagom... meni trenutno ide oko 125-130 kb/s...evo vam i slika kao dokaz...

 

 

i669614_untitled.jpg

 

 

Pri tome sve shto skidate je kriptovano tako da RIA i provideri ne mogu da vam seru da skidate pirateriju i sl....

 

Takodje ako su vam P2P portovi blokirani news grupe ce vam i dalje raditi jer sve ide preko porta 119 i ostalih preko kojih skidate mail....tako da provideri mogu da vam blokiraju p2p portove do sutra ako hoce.....

 

Inache ja za 2-3 sata skinem ceo dvd film od 4.7 gb sa svim dodacima i sl...

 

Od kako koristim news grupe divx sam totalno izbacio iz upotrebe jer svaki film koji hocu da gledam ili koji mi treba za kolekciju ja skinem na dvd-u....

Edited by Doug Bradley

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni news menja i besplatne servise :) apsolutno ne mogu da se setima kada sam skinuo neshto preko torrenta ili nekog drugog p2p programa....

 

Shto se rapidshare-a tiche i tu imam premium account mada ga koristim (odnosno koristio sam nalog) sa ortakom i tu se veoma lepe brzine postizhu kada si na premiumu....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam jedno vreme sezampro i imao je dosta bagova. Nekad nece da se konektuje, nekad puca veza bez ikakvog razloga.

 

Da ne kradem kablovsku, prijavio bih se za kablovski internet. Ovako cekam novi port za adsl i koristim dial up

Podbara haos! A ja naivac mislio da samo ja ............koristim KDS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žalbe na usluge kablovske TV i interneta

 

Najlošiji operateri su SBB i „Ikom“

 

Bez kablovske televizije danas je teško zamisliti svakodnevicu. Slično je i kada ne radi internet mreža. Međutim, najgora varijanta je kada imate problem sa prijemom signala za televiziju ili internet, kada se žalite operateru a on ništa konkretno ne preduzima, a računi ipak redovno stižu.

 

- U drugoj polovini maja mnogim SBB (kablovski operater) pretplatnicima ne radi p2p internet protokol. U okviru paketa koji ja koristim, u ponudi ne postoje nikakva ograničenja pošto je u pitanju flat paket, znači stalni i neograničeni protok. Naravno, sve je to plaćeno i plaća se. Posle sedam dana molbi i pokušaja da preko njihovog kol centra i foruma dođem do bilo kakvih informacija o čemu se radi, zašto nemam protok i internet, ništa nije urodilo plodom. U ugovoru koji sam potpisao sa njima po uvođenju kablovskog interneta piše da će svi eventualni problemi biti rešeni najdalje u roku od 48 sati - kaže jedan od čitalaca „Blica“, čije smo pismo primili.

Korisnici SBB najčešće se žale na lošu finansijsku evidenciju. Gotovo uvek radnice na SBB naplatnim mestima traže plaćanja na licu mesta, a u najvećem broju slučajeva korisnici su to već platili. Vraćaju se tako nemoćni korisnici, donose overene uplatnice, šalju ih onda po nekim sobama na dodatne provere... U Beogradu, recimo, postoji samo jedno uplatno mesto i praktično stalno, u svako doba, u tih stotinak kvadrata je velika gužva. Ljudi koji čekaju su besni, ljuti i nemoćni da bilo šta učine kako bi za sopstveni novac dobili pristojnu uslugu i isti takav tretman.

Milan Janković, izvršni direktor Republičke agencije za telekomunikacije, za „Blic“ kaže da se od svih kablovskih operatera građani najčešće žale na SBB i „Ikom“.

- Zbog sve češćih problema sigurno je da ćemo uskoro morati da uvedemo i novčane prekršajne kazne. Uz to, do kraja godine svi kablovski operateri moraće i tehnički da se usklade kako bi mogli da rade taj posao. U suprotnom, oduzimaćemo im dozvole za rad - kaže Janković.

Dok RATEL ne učini što najavljuje, građani i korisnici usluga su nemoćni pred ponašanjem operatera. Inspekcija koja postoji pri ministarstvu tek se konsoliduje posle formiranja Vlade. Kad se sve sabere i oduzme, najgore prolaze oni koji plaćaju i po dva puta istu lošu uslugu. Njih kao da nema ko da zaštiti.

Iako smo poslali putem mejla pitanja SBB, nismo dobili bilo kakav odgovor.

 

Autor: M. Cvejić

 

izvor: Blic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ikom je i gori od sbb-a imam kod njih kablovsku a net ne zhelim pre cu na dial-up da se vratim ne daj bozhe nego shto cu od ikoma da trazhim kablovski....

 

IKOM ima neku foru po kojoj ti meri protok ako dnevno skinesh vishe od 300mb stavljaju vas na neku crnu listu i internet vam nedelju do dve dana radi kao kurac u hladnoj vodi....pri tom navodno ne filtriraju portove ali chim skinesh vishe od 300mb svi portovi koje koriste p2p programi su blokirani....

 

Pri tom deru sa cenama....mescheni flat od 128kb je 1600 din a ja kod verata dajem 1286 din za 256/64 flat paket mesechno....

 

O kanalima na kablovskoj i da ne pricham 10 kanala najmanje mi se ponavlja....

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telekom ADSL je odličan, koristim ga (256) od februara i nisam imao nikakvih problema.

Torenti piče oko 27 KB i nema nikakvog filtriranja. Jedino je trulo što se usluga

mora koristiti najmanje godinu dana a priključenje je oko 5000.

PTT je takođe provereno dobar i nema nikakvih ograničenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic: upravo se udarih nogom o sto :( i boli :( i nisam razmazeno deriste...

 

a, kapiram te, ali ja nemam taj problem s obzirom na to da na kompu imam svega jos nekih 200 mB slobodno i da, i da hocu ne mogu da ih skidam, jer nemam gde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic: upravo se udarih nogom o sto :( i boli :( i nisam razmazeno deriste...

 

a, kapiram te, ali ja nemam taj problem s obzirom na to da na kompu imam svega jos nekih 200 mB slobodno i da, i da hocu ne mogu da ih skidam, jer nemam gde :D

E imao sam i ja taj problem. Pa sam uzeo rezač od druga, pošto je moj crk'o, i narezao sve što je višak :) sada ima mesta za dosta toga :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...