Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

Jos kada su izmisljali adsl krenuli su od toga da je za normalno surfovanje upload manji od down. Kod adsl-a je i fizicki neostvarivo da bude up velik. Bio sam davno na nekom diplomskom o adsl-u i bas je bila prica na taj fazon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наравно да је реч о АДСЛ-у и наравно да је "Asymmetric Digital Subscriber Line" бесмислица уколико је 1/1 али је исто тако 99% корисника АДСЛ-а код нас на 256/64 а не 1024/256 или више а који, узгред, код нас и не постоје а нема ни назнака да ће ускоро постојати.

Ok. Kakve to veze ima sa tvojom konstatacijom "оно што је срање код нас је upload који је још увек 1/4 што више нигде не постоји, свуда је бар 1/2 или 1/1."???

Cinjenica je da je skoro svuda u svetu 1/4 zbog ogranicavajucih karakteristika ADSL-a.

Iskreno se nadam da onaj ko stvarno zeli savet u vezi ovoga nece se zadrzati samo na ovom forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se prijavio kod Beocity neta, za 768 kila ADSL za 2.799,20din mesecno.Ostale cene su:

BeocityNet 1.399,20din. 256 Kbps FLAT

BeocityNet 2.099,20din. 512 Kbps FLAT

 

Trenutno su najjeftiniji, a kako mi ljudi kazu koji su na Beocity-ju, nisu imali ama bas nikakvih problema sa konekcijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno tesko pitanje, veoma zavisi od toga ko vam drzi kablovsku i da li imate digitalnu liniju. U mom slucaju ADSL bi bila bolja varijanta jer meni kablovsku drzi IKOM, a to je uzas zivi, ali nije to sve, s obzirom na stari sistem kablovske u zgradi, jer meni je naime kablovska televizija uvedena neke davne 92-93 (mali experiment koji je tada sprovodjen) koliko sam obavestena kablovsku mi nudi neki TRION ili slicno, a o tome nisam cula nista pozitivno. S obzirom na moju zavisnost i resenost mojih roditelja da mi zagorcaju zivot, ostaje mi samo dial up :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje.

Imam ADSL na 256,i muziku i video materijale skidam uglavnom preko uTorrenta.Muzika ide odlicno,optimalno,znaci izmedju 28 i 30 kb/s.Ali svi fajlovi veci od recimo 200mb downloaduju jako jako sporo.Izmedju 3 i 10 kb/s (a i tih 10 je jako retko).Uvek,konstantno.Da li ima neko podesavanje u uTorrent-u,ili nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Torrenti,emule i sl su mi poslednja opcija za skidanje tj dno dna.Sve sto mi treba sam nasao na rapidshare,megaupload,axfile i ostalim share mestima.Posoji dobra fora kako da nadjete skoro sve sto vam treba bez tih P2P programa.Cisto da znate!

Googlajte malo.

 

Edited by R_a_S_a

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...