Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

Telekom Srbija ADSL je najbolji pristup internetu obicnom fizickom korisniku u Srbiji, a najjaci paket je 1536/192Kbps. Glavna odlika i prednost naseg GLAVNOG ISP-a u odnosu na ostale provajdere jeste "AGREGACIJA" koja kod Telekoma Srbije NE postoji, dok SVI ostali provajderi IMAJU agregaciju. zato mi, korisnici Telekomovi, nemamo zagusenje pri koriscenju interneta. Svi ostali provajderi daju KRSH internet usluge + astronomske cene. ali u proseku, kad se u obzir uzme duzina kabla od DSLAM-a do ADSL modema (instalacije - kucne i ulicne) gubici u protoku se krecu negde i do 15%. Upravo zbog toga sto se maximalna duzina svodi na 5KM kablovskih instalacija od DSLAM-a do ADSL modema/rutera.

 

Ja imam Huawei SmartAX MT882 ADSL modem/ruter i moj provajder ADSL-a je Telekom Srbija. Imam najbrzi paket, odnosno 1536/192 i prezadovoljan sam, i uslugom i cenom po kojoj dobijam ovaj paket. Prosecna maximalna brzina DDL (Direct Download-a) zakuca na cak 179-180KB/s a torenta na 174KB/s sto je i prosek za sve korisnike tog paketa, u Smederevu.

On-Line Gaming, posto igram profesionalno Call of Duty 2, je veoma jak u odnosu na ostale provajdere, na koje se zale moji saigraci. Ping (odziv) je mnogo brzi preko ADSL-a Telekoma Srbije, nego preko PTT-a, Sezam-a, Beotela i drugih.. A o lagu i da ne pricam...

 

Zato, ako imate fixni, koristite Telekom Srbija ADSL!

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebote..

pa telekom je ustvari kriv za stanje u kome se nas internet trenutno nalazi. jer on drzi monopol i diktira tempo kojim ce se internet razvijati kod nas, a svi ostali provajderi zavise od telekoma. i logicno je da ce da bude bolji i jeftiniji od ostalih kada je sam sebi gazda i sam sebi sve obezbedjuje. da je ovo normalna drzava pored telekoma srbije bi imali jos kompanija, konkrencija bi bila veca i samim tim bi se trudili da obezbede sto bolje usluge i da sto vise unapredjuju telekomunikacione usluge.

tako da svi vi retardi koji hvalite telekom nemate pojma kako bi ustvari trebalo da bude.. ne znate za bolje pa mislite da je telekom bozanstvo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedva cekam dan kada ce se telekom privatizovati jer tamo ne rade ljudi nego stoka!!! mamu im jebem monopolisticku!!! lopovi i neradnici!!! ali doci ce i dan privatizacije (prica se da je vodafone zainteresovan) pa kad im neki stranac bude gazda nece vise da sviraju kurcu i ucenjuju posten svet. :puke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej ljudi jel moze jedan info...

 

dolazim u novi sad studirati sada, pa me zanima kakav izbor imam i kakav preporucujete... da koristim kablovsku ili dsl? i kakve su cene i brzine?

u stanu ima kablovska vec u funkciji, sad, da li moram nesto posebno prikljucivati/prijavljivati i te šeme il mogu samo doc i ustekat se? :lol:

 

thx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da vas upoznam sa novim SJAJNIM cijenama koje nudi crnogorski T-com ili Deri-Com ili Terror-Com ili T-Lopov`s :uhoh:

 

Novi paketi za fizička lica zovu se:

 

Hobi

X-treme

Flat

 

Njihove karakteristike-cijene su sljedeće.

 

Hobi - 1024/128 kbps / 1GB protoka / 15 EUR

X-treme - 2048/256 kbps / 5GB protoka / 25 EUR vidite vi taj X-treme wauuu

Flat - 2048/256 kbps / *Fair usage policy do 150 GB / 45 EUR :udri:

 

Minimalni period trajanja ugovora je 12 mjesec i, s tim sto planiraju promotivni period do 1. januara 2008 u kojem ce mjesecna nkanada biti 0 EUR.

 

Takođe, biće moguć i dokup brzine downloada do maksimalno 4 Mbps po cijeni od 10EUR po 1 Mbps.

 

T-com je smislio i "posebne pogodnosti" za korisnike koji potpišu Loyality ugovore na 1.5, odnosno 2 godine, a "pogodnosti" se sastoje iz povećanja protoka za 50%, odnosno 100% za Hobi i X-treme - u zavisnosti koliko ste lojalni T-comu, i za Flat paket mogućnost parkiranja usluge 3, odnosno 5 puta i opet u zavisnosti od toga koliko ste lojalni.

 

Posebna "pogodnost" za Flat paket je ta što ćete, tokom parkiranja, umjesto 0 EUR, uslugu plaćati 22.50 EUR, odnosno što će vam T-com omogućiti nevjerovatni popust od 50% na ništa.

 

Dodatni GB protoka koštaće 3 EUR

 

Samo cu reci :

 

Ha-ha

 

Tuzno! :mrtav:

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аух, пази - флет али до 150 гига на 2 мега!

:)

Готов си за 10 дана а + то и није флет јер има ограничење.

Зајебано.

Да ли уопште постоји мањи пакет од 1 гига (512к)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to,OGRANICENI Flat :)

 

A pazi ti 1mbit sa ogranicenjem od 1GB znaci 2 sata i nema ga vise :) e i da + je 15eura :) :)

 

X-treme (kako zvuci) ali sa protokom od 5GB :) ha-ha e ako je ovo X-treme...

 

A imamo 512k,to su ovi postojeci paketi,tkzv. M paketi,ali recimo ja na taj paket od 512k placam 25 eura 10GB,sto je mnogo isplatljivije nego ijedna ponuda gore,ali Terror-Com zLazi ostro u susret novoj konkurenciji koja bi trebala od ove godine da se pojavi na trzistu.!

 

I ne znam koje lood sa postojecih (normalnih paketa),da prelazi na ove nenorlmaLne pakete :)

 

Milo mi je sto sam stari korisnik! yeah!

 

Ali kako ih nije sramota!

 

evo pogledajte raspravu na :

 

http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?t=28567

 

ocigledno nezadovoljstvo!

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod nas je to daleko jeftinije.... koje sranje, nisam imao pojma da vas tako deru... npr. ja imam paket od 5GB (za brzinu nisam siguran, posto su nam 1 ili 2 puta povecavali pa sad vise nemam pojma kolika je :) ) i to sve placam 60 kuna mesecno. to je oko 600 dinara valjda. a flat je 140 kuna...

cek sad cu bas da vam copy pasteam pa vidite...

 

 

 

*

Vaš trenutni MAXadsl pristupni paket: MAXadsl Super 5 GB

 

Ako želite zamijeniti Vaš trenutni MAXadsl pristupni paket, odaberite jedan od ponuđenih paketa:

 

* MAXadsl Start

o bez mjesečne naknade za Internet pristup*

o promet: 20 kn po bloku od 1 GB

 

* MAXadsl Super 5 GB

o mjesečna naknada: 59 kn*

o 5 GB mjesečnog prometa uključeno u mjesečnu naknadu

o promet: 20 kn po bloku od 1 GB

o Uz ugovornu obvezu na 18 mjeseci, ostvarujete dva obračunska razdoblja Flat Rate za 1,00 kn (PDV uključen)

 

* MAXadsl Flat

o mjesečna naknada: 140 kn*

o neograničena količina prometa uključena u mjesečnu naknadu

o Uz ugovornu obvezu na 18 mjeseci, ostvarujete dva obračunska razdoblja Flat Rate za 1,00 kn (PDV uključen)

 

*Ako ste korisnik Flat paketa, potpišite ugovor na dodatnih 18 mjeseci za isti Flat paket kako bi ostvarili gore navedene uvjete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u srbiji je, za sada, sbb (kablovski) zakon. ja imam 512/256 prema netu i 1024/512 prema ostalim SBB korisnicima (tzv. sbb lokal), PRAVI flat, za 2400 dinara mesecno (nesto manje od 240 kuna). brzine zvanicno nisu zagarantovane, ali su u "lokalu" cesto i vece od deklarisanih. moj "licni rekord" :-) je 180KBps na lokalnim torrentima kada sam skidao poslednju epizodu battlestar galactice (a trebalo bu da bude 120KBps, moracu da se zalim... :-). dhcp server ne dodeljuje novu adresu ako kompjuter nije iskljucen duze od dva meseca, tako da i sajt moze bez problema da se hostuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u srbiji je, za sada, sbb (kablovski) zakon. ja imam 512/256 prema netu i 1024/512 prema ostalim SBB korisnicima (tzv. sbb lokal), PRAVI flat, za 2400 dinara mesecno (nesto manje od 240 kuna). brzine zvanicno nisu zagarantovane, ali su u "lokalu" cesto i vece od deklarisanih. moj "licni rekord" :-) je 180KBps na lokalnim torrentima kada sam skidao poslednju epizodu battlestar galactice (a trebalo bu da bude 120KBps, moracu da se zalim... :-). dhcp server ne dodeljuje novu adresu ako kompjuter nije iskljucen duze od dva meseca, tako da i sajt moze bez problema da se hostuje.

 

http://www.sbb.co.yu/cms/view.php?id=358 ovaj cenik dole.

jel ja ovo dobro kontam ili je flat 1400 dinara 512kb/s ali bez lokala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam se skinuo sa tog govneta od paketa, imao sam prosli mesec 512/64, danas sam uplatio ponovo 256/128 i duplo lokal. Ovo govno mi sjeba torent, sad je mnogo spor. Zna li neko resenje? :(

hmm sta ne valja? ajd upozorite na moguce jebade pre nego sto se odlucim sta cu uzeti pliz. za upload mi nije frka, jer skoro nista ni ne uploadam.

kolko prosecno brzo skida na torrentima na 512?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem ti, taj od 512/64 je samo to, dakle download ti ide do 60ak kbs a upload do 8/9. Ali, nemas duplu brzinu na lokalnom sbb DC hubu koja ne utice na surf i download sa "obicnog" neta, ako radis te 2 stvari istovremeno. Ovaj paket od 256/128 dakle ima 30ak d i 4/5 up na "obicnom" netu, ali zato ima 2x brze na lokalnom hubu, a tu sam cak dostizao ponekad i svih 100kbs kad bas ima dosta peer-ova :blink:

 

Da bi torrent dobro radio, cini mi se da upload mora da ti bude dobar isto, iako mozda nikad ne pravis torrente, ipak seedujes. Ne znam, neka me neko ispravi, ali zasto je meni torrent sad sjeban (samo na momente radi ok) od kad sam uzeo 512/64 paket :?

 

Dakle, 256/128 je 1350 na sbbu, a 512/64 1400 dinara. Mislim da cu i ubuduce uzimati 256.

Edited by Hevi Dzhrk

Share this post


Link to post
Share on other sites

e hvala sto si to malo razjasnio :pivopije: e a jel se u lokalu moze naci svasta? mislim cega sve ima uopste, muzike, filmova, ne znam ni sam cega? ne koristim DC pa ne znam....

ako mogu nac sve sto mi treba u lokalu onda mi i ne treba 512 prema netu..

Da, ima par metalaca kod kojih sam nalazio underground undergrounda ;)

Novi filmovi, ma masa stvari...

 

od ponedeljka (1. oktobar) SBB prepolovljuje cene flat paketa! nije jos 100% provereno, ali videcemo za par dana biggrin.gif

 

megabit u najavi...

 

Ooo, e mozda bi bilo kul imati 1024/128 za 1400 dindzi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...